Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Всъщност ADF-718G вече не е толкова нов филтър, реално се предлага от почти година и има нов модел YXE-918I или познат по други пазари като ADF-918I. Разликата е че видимата част е порастнала и на височина и вече размерите са 98 х 87 мм. Батерията от CR2032 става CR2450. Има подобрения и в държача за глава. Реално от 718G при нас няма нито една върната и много хора ги ползват именно на TIG (ВИГ).

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      имаме поне още един колега , за който знам и съм напълно сигурен че има същия проблем... и то не с една , а с две такива маски –едната с два ,друга с четири сензора
      При несъответствие между обявени и реални възможности на дадено изделие е редно да се потърси истината. Вежливо моля колегата да сподели за проблема - тук или на ЛС.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Маските са мои.За проблема с Георги говорихме в друг форум точно преди пловдивския панаир миналата година.Тази с двата сензора е ASP-D301 и присветва на нисък ток на ВИГ, другата с четири сензора е ADF 718G Pro и прави същото но освен това понякога "забива" затъмнена и не се оправя докато не извадя батериите.

        А иначе си мълча, защото съм виновен-трябваше да ги занеса отдавна на Данчо за ремонт, така се бяхме разбрали, а нищо не съм предприел още.
        Последно редактирано от Frysco; 08-04-15, 11:04.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
          Маските са мои.За проблема с Георги говорихме в друг форум точно преди пловдивския панаир миналата година.Тази с двата сензора е ASP-D301 и присветва на нисък ток на ВИГ, другата с четири сензора е ADF 718G Pro и прави същото но освен това понякога "забива" затъмнена и не се оправя докато не извадя батериите.

          А иначе си мълча, защото съм виновен-трябваше да ги занеса отдавна на Данчо за ремонт, така се бяхме разбрали, а нищо не съм предприел още.
          OK. Винаги си добре дошъл.
          Както описваш поведението на 718 очевидно има дефект.
          Имаш на ЛС какво ти предлагам за 718 и за другия филтър.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Получено и отговорено.Редно е да се уточни, че 718 не е закупен от АИГ, да не остане някой с грешно впечатление...

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Благодаря за мненията колеги.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Аиг, пичове, радвате ме!

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                  Аиг, пичове, радвате ме!

                  Чувствата са взаимни! Удовлетворението от това да си полезен - безценно! ;-)

                  Използвам случая да пожелая на всички хубаво посрещане на предстоящите празници.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Колеги, ако имате стари неработещи заради батерии (пък и не само) заваръчни маски, смятам, че ще мога да помогна да ги възстановим!
                    Весел празник Гергьовден и честито на имениците!
                    Последно редактирано от bobi534; 05-05-15, 15:37.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Здравейте,

                      Нов съм във форума.
                      Може ли майсторите на спорта да си кажете мнението за "Заваръчен шлем Warrior tech" - ето линк: http://toolsshop.bg/Fotosolarni-mask...IOR-Tech-zhalt ?

                      Напълно начинаещ съм, нямам никакъв практически опит и теоретични знания на тема заваряване.
                      Пробвах с обикновена маска, но не ми хареса как се вижда, после пробвах със фотосоларна за 60лв. (китайска) и останах доволен от видяното. След малко четене тук, стигнах до извода, че не са за предпочитане евтините.
                      Тази от линка по-горе е най-евтината професионална която намерих и мисля да я взема. Сигурно ще кажете, че в моя случай няма смисъл да дам толкова пари за маска, но резервни очи не се продават!

                      Поздрави !!!

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Отиди до Del и за същите или по-малко пари си купи маска от по-висок клас, за която ако беше маркова щеха да ти искат торба пари. На светлинни години ще е от тоя ESAB, по простата причина че за да е 160лв, е от ниския клас на фирмата. А нисък клас марково колкото и да е марково, пак си остава нисък клас и толкова си може.

                        Лично имам маркова от нисък клас, и въпросната китайска от DEL, та говоря от лично пипнато, видяно, и работено и с такава, и с инаква. Марковата седи за резервна, ако трябва да показвам например нещо на баща ми или на някой друг.

                        Иначе - да, масово евтините китайски са тотален боклук.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                          И маската не е по-различна от резачката, не се лъжи.Но ако ще заваряваш инцидентно, от време на време, става.
                          Всъщност маската е отлична. Изгорил съм с тази маска повече от пакет електроди и съм изключително доволен. Още в обявата изрично си пишеше, че не става за аргон, но това мен малко ме вълнува.
                          Много съм доволен от покупката.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от ktamen Преглед на мнение
                            Всъщност маската е отлична. Изгорил съм с тази маска повече от пакет електроди и съм изключително доволен. Още в обявата изрично си пишеше, че не става за аргон, но това мен малко ме вълнува.
                            Много съм доволен от покупката.
                            Вероятно не си опитвал наистина добра маска. Но пък от друга страна важното е че си доволен.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Отиди до Del и за същите или по-малко пари си купи маска от по-висок клас, за която ако беше маркова щеха да ти искат торба пари. На светлинни години ще е от тоя ESAB, по простата причина че за да е 160лв, е от ниския клас на фирмата. А нисък клас марково колкото и да е марково, пак си остава нисък клас и толкова си може.

                              Лично имам маркова от нисък клас, и въпросната китайска от DEL, та говоря от лично пипнато, видяно, и работено и с такава, и с инаква. Марковата седи за резервна, ако трябва да показвам например нещо на баща ми или на някой друг.

                              Иначе - да, масово евтините китайски са тотален боклук.
                              "Del" нищо не ми говори.
                              Реших да проверя дали се сменят батериите на маската на Esab, но се оказа, че не са сменяеми и трябвало да си купя нова маска след като се изхабят. Спрях се на друг вариант (отговориха ми, че е със сменяеми батерии) - ето линк: http://toolsshop.bg/Fotosolarni-mask...00V-s-ADF-3812 . Какво е мнението Ви за тази маска ?

                              Поздрави !!!

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване
                                1. Първоначално публикуван от bobi235 Преглед на мнение
                                  "Del" нищо не ми говори.


                                www.aigwelding.com

                                За въпросния speedglass, той е клас 1/2/2/3. Въпросната от DEL e 1/1/1/2 (ако помня добре). Ниските числа значат по-добра маска. Подобна маркова ще е над 500 кинта със сигурност.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X