Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
    Май ще трябва да инвестираш и в консултация със Спарки за трансплантацията на батериите...
    Ще намина да се видим, пък маската ще е най -лесна

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Тия дни се занимавах със смяна на батериите на маската на приятел - някакъв възрастен Optrel, та да споделя малко информация по въпроса.

      Методът с отварянето на панела ми се видя рискован и след няколко внимателни опита беше изоставен. Явно е това работа за по-сърцати от мен...

      Намиране на местоположението на батериите...
      Не успях да намеря снимки на същия модел с информация къде се намират батериите, единственото което ми хрумна беше да проверя с магнит. Корпусът на батериите е от феромагнитен материал и с обхождане на корпуса на панела с магнита, се вижда къде се намират и какви са им габаритите. Очертава се предполагаемото им местоположение, след което следва досадната част - изчоплянето на част от пластмасата на корпуса и смолата под нея и демонтаж на старите батерии. С последното се зае собственикът на изделието и то се върна при мен в готов за монтаж на новите батерии вид. За батерии се спрях на варианта CR2032 с цокъл. Това ще позволи батериите да бъдат заменяни без поялници и прочие оборудване.
      Около и под цоклите залях със смола, за да не прониква влага и други гадости по платката на панела.

      При премахване на смолата трябва да се внимава, тъй като над батерията от страната на потенциометъра минава кабелът му.

      Ето и две снимки от крайният резултат.
      Забравих да спомена - за всеобщо учудване, маската още работи!
      Прикачени файлове
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        И ня моя optrel са горе-долу там. То май на всички преобладаващо са там.

        Готино изпълнение - почти заводски вид си докарал.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Развитието - след като с Fill си побъбрихме надълго и на широко в едно махленско кафенце си заминах с полуработеща маска
          Заработи като постоя на слънце, но трептеше и се затъмняване когато реши. Разглобих я и лъсна - батериите бяха аут, потенциометрите позапекли...
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1406399996382.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5601350

          Тъй като гнезда за 2032 нямах, точковах 2 батерии 2032 и ги окабелих - маскара заработи, но пак взе да прекъсва (премигва дисплея) .
          Като я почукнеш се затъмняваше. Оказа се студена спойка на един от управляващите чипове, презапоих всички компоненти и маската грейна .
          За разкош сложих и ЦК - ключе на + на едната батериика. Така дори и на тъмно батериите ще се съхранят 2-3 години, минимум .
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1406400386270.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5601351


          Поздрави и Благодаря на Коцето
          - утре тестове
          ...

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Развитието - след като с Fill си побъбрихме надълго и на широко в едно махленско кафенце си заминах с полуработеща маска...
            При теб е някакъв по-лек случай - платката не е залята и е удобна за ремонт.
            Тая която аз чоплих, цялата беше напълнена с някаква полиуретанова (вероятно) гадост...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              При теб е някакъв по-лек случай - платката не е залята и е удобна за ремонт.
              Тая която аз чоплих, цялата беше напълнена с някаква полиуретанова (вероятно) гадост...

              Подписа ти обяснява всичко...

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                Подписа ти обяснява всичко...
                Подписът ми обяснява много неща. Какво конкретно имаш предвид?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  При теб е някакъв по-лек случай - платката не е залята и е удобна за ремонт.
                  Тая която аз чоплих, цялата беше напълнена с някаква полиуретанова (вероятно) гадост...
                  За съжаление маската умря безвъзвратно... Вчера поработих 10 -тина минути, екрана се просветли и умря...

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Подписът ми обяснява много неща. Какво конкретно имаш предвид?
                    Не знам Фил какво има предвид , но се сещам за сталиновата максима "Есть человека... есть проблема...."
                    Та по аналогия : Има компютър - има проблем. Няма компютър - няма проблем

                    Много свикнахме със съвременните глезотии , в което яма нищо лошо . Дори напротив .

                    Според моето имхо обаче : ако човек заварява 2 пъти в месеца у дома в гаража , да се "глези" със соларен шлем за 150-200 лв. минимум е някак си ....
                    Ако пък заварява професионално , независимо какво значи това - пак е според зависи . Един класически и същевременно удобен шлем вече не надхвърля 20 лв. Опушеното стъкло е стотинки . И гаранция че няма осветяване. Стига да е подбран подходящия номер на стъклото.
                    На всичко отгоре ако изпуснеш шлема или без да искаш минеш с джипа отгоре му - няма да те е яд за 20 кинта .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Хора всякакви, навици пак така. Аз съм от тия които заваряват между няколко пъти годишно и веднъж на няколко години. Тъй като някога съм го правил значително по-често, съм успял да забележа как се губят повечето навици. И като се наложи да се заварява веднъж годишно, доста често се случва човек да си светне когато не трябва.
                      От тая гледна точка, намирам соларните маски за изключително полезни. По-добре прашасващ соларен шлем в "мазъта". отколкото компири по очите...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Хора всякакви, навици пак така. Аз съм от тия които заваряват между няколко пъти годишно и веднъж на няколко години. Тъй като някога съм го правил значително по-често, съм успял да забележа как се губят повечето навици. И като се наложи да се заварява веднъж годишно, доста често се случва човек да си светне когато не трябва.
                        От тая гледна точка, намирам соларните маски за изключително полезни. По-добре прашасващ соларен шлем в "мазъта". отколкото компири по очите...
                        За навиците си прав . Аз съм забелязал , че навик не се губи единствено за плуване , каране на колело и .... оная работа Тук обаче игнорирам спортната форма де .

                        .... а за прашясването баба ми навремето имаше една любима приказка : "Е то две добри нема!"

                        В крайна сметка : въпрос на индивидуален вкус .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Подписът ми обяснява много неща. Какво конкретно имаш предвид?
                          Онзи ден пътувах до Гърция с не работещ климатик... та си спомних как съм карал Газка цяло лято...Това имах предвид.Дето казва Владо - глезим се...

                          Ванка,съжалявам за китаеца...Скоро ще подменям "парка" и пак ще ти подаря някоя.Ако обещаеш да ме водиш за риба.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            За съжаление маската умря безвъзвратно... Вчера поработих 10 -тина минути, екрана се просветли и умря...
                            Ми може би ще послушаш съвета на Владо за един класически и същевременно удобен шлем!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Helmets_Eco_Arc_II_2.jpg
Прегледи:1
Размер:28.3 КБ
ID:5601740Този е удобен и за заваряване и за изчукване на шлака и за шлайфане -личен опит !
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              Ми може би ще послушаш съвета на Владо за един класически и същевременно удобен шлем!
                              [ATTACH=CONFIG]729083[/ATTACH]Този е удобен и за заваряване и за изчукване на шлака и за шлайфане -личен опит !
                              Такъв ( подобен де ) и аз имам Даже с него няма нужда да го вдигаш целия и респективно да си климаш главата , за да падне
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                С такава заварявам и аз.Като цяло съм много доволен от нея.Плюсове-Падала е доста пъти от 1-2 метра без забележка,доста удобно стои,сравнително лека е.Минусите-вътрешното стъкло е не е стандартно 110х90,а е по-голямо,след 6месеца се счупи палчето което ограничава колко да слиза маската.Абе заслужава си 20-те лева....
                                "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                                Mark Twain
                                СтоЕнчA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X