Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Здравейте .
    Позачетох се по темата ,някой може ли да даде малко инфо класа на маските
    ANSI Z87.I 1/3/2 EN 379 купих си ,,PARWELD,, с такива параметри .

    Тази китайската която се обсъжда като добра ,със сменяемата батерия
    е EN 379 1/1/1/2 Това по добре ли е.
    Благодаря предварително.

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
      Тази маска е Оптрел.
      Класа и е 1/2/1/ като за последния показател не е посочена цифра.
      Като цяло - много добра маска.
      Недостатък - заляти батерии - много трудно подлежат на подмяна.
      Дръж я на светло - ще изкара повече.
      А какво е 1/2/1/ EN 379 Как се тълкуват тези числа.

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Първоначално публикуван от stoqn_71 Преглед на мнение
        Тази китайската която се обсъжда като добра ,със сменяемата батерия
        е EN 379 1/1/1/2 Това по добре ли е.
        По-добре е.

        Стандарта струва между 50 и 200 кинта. Просто нЕма как да се получи да им ги дам, на ползу роду. Намирам го без пари само на испански, а аз испански не знам.

        ПП: Намерих някакво мижаво обяснение:
        - първа цифра: качество на оптиката (не знам какво точно значи, но 1 е най-добре)
        - втора цифра: разсейване на оптиката, демек колко фокусирано виждаш през нея. Важно е, защото при заваряване и кофти оптика се получават артефакти и замазваници.
        - трета цифра: равномерност на затъмнението, тоест има ли по-светли и по-тъмни участъци в затъмнен режим
        - четвърта цифра: зависимост на затъмнението от ъгъла на гледане - горе-долу като при LCD телевизорите и мониторите, гледани под ъгъл. Отново 1 е най-добре.

        ...има и други подробности обаче. Например колко е светла маската като не е затъмнена, с какъв цвят е като не е затъмнена, размер на зрителното поле и т.н.

        ПП: Въпросната обсъждана тук маска в незатъмнен режим е жълто-зелена (повече към жълто), и доста по-светла от други подобни, включително Optrel-а ми, който е значително по-зелен и по-тъмен.
        Последно редактирано от sparkybg; 25-02-14, 19:15.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          В гаража,чисто любителски работя с speedglas 9000f,какво ще кажете за тази маска,как е като качество според вас и добра ли е?
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Добри са тези маски.

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Е да ,те като марка Speedglas са №1 -поне у нас! НО модела който ползва колегата -speedglas 9000f е без степени ,а само фиксирани 10 ,11 или 12 !А това според мен не е добре !Поне това намирам като информация за тези маски !http://www.lascentrum.com/en/speedglas/speedglas+9000/
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0540.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:5567677На моето и аз му таковах м.....та, но се оказа проблем... Батерията не се вади, ами е точкована със пластини, както отгоре така и от долу.Та ще можели да се смени тая батерия, или е "мисия невъзможна"?И друго, от де се взимат тези батерии?

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  На твойта мамка може да се смени батерията. Не е залята със смола. Леко и много внимателно с остър нож се разделят двете половини на соларния панел и после се разпояват и двете батерии. Батерии има в Комет електроникс и не са скъпи.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Много благодаря.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Не виждам на снимката ,но ако са "cr 2032" ги има и при Драгозов и са по 2лв.
                      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                      Mark Twain
                      СтоЕнчA

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Точно такава е гледам, че е за вертикален монтаж.Освен да пиша на колегата Драгозов друго не остава.
                        Мерси на всички за помощта.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Има ли разлика между фотосоларна и автоматична маска? Спрял съм се на SPEEDGLAS 100V или OPTREL WARRIOR 9-13
                          Малко разяснение за оптичния клас
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:оптичен клас на &#.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5568902

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от jujoracing Преглед на мнение
                            Има ли разлика между фотосоларна и автоматична маска?
                            Браво,добър въпрос!
                            Двете понятия се припокриват, затова и най често хората се объркват не само в използване на понятието ,но и на самото значение.Най-правилното според мен е да се казва "автоматична маска " -защото тя си е в действителност такава -автоматично реагира на светлината от заваръчната дъга.
                            Автоматичните маски са три вида :
                            -Автоматични маски с батерии
                            -Автоматични маски с фотосоларен панел с несменяеми батерии
                            -Автоматични маски с фотосоларен панел със сменяеми батерии

                            Първоначално публикуван от jujoracing Преглед на мнение
                            Спрял съм се на SPEEDGLAS 100V или OPTREL WARRIOR 9-13
                            Моето лично предпочитание е SPEEDGLAS 100V
                            Тези две марки и модели могат да бъдат премиер за още малко разясняване на понятието :
                            SPEEDGLAS 100V е автоматична маска с батерии
                            OPTREL са автоматични маски с фотосоларен панел .Имат серии със сменяеми и несменяеми батерии .Точно тоя модел OPTREL WARRIOR 9-13 не знам какъв е !
                            Първоначално публикуван от jujoracing Преглед на мнение
                            Малко разяснение за оптичния клас
                            [ATTACH=CONFIG]689400[/ATTACH]
                            Хубаво разяснение не знам от къде си го намерил... НО аз не съм съгласен с това че ,разсейването на светлината и неравномерността на затъмнението са само за маски с регулируемо затъмнение!!!
                            Последно редактирано от welderargon; 08-03-14, 19:22.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Ако ползваш бирено шише или саморъчно опушено стъкло имаш право да не си съгласен.
                              В другите случай слушай какво ти пее радиото..... "отнася се само за регулируеми филтри".... Ах каква любовна песен.....
                              Ако производителя на обикновените стъкла има неравномерности - то що за производител е....
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                                Ако ползваш бирено шише или саморъчно опушено стъкло имаш право да не си съгласен.
                                В другите случай слушай какво ти пее радиото..... "отнася се само за регулируеми филтри".... Ах каква любовна песен.....
                                Ако производителя на обикновените стъкла има неравномерности - то що за производител е....
                                То радиото и търговците може де си пеят к'вото си искат!
                                С опушено стъкло рядко бачкам,но с автоматична маска с нерегулируем филтър съм бачкал и пак си има неравномерност!
                                Последно редактирано от welderargon; 09-03-14, 10:01.
                                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X