Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Със сигурност, просто не съм звъннал.
    Днеска я тествах стабилно.Стана като балконска мозайка от пръските.Лексана обаче издържа-единствено, лееко се изкриви от жегата, но остана здраво и не се измъкна от чопчетата.

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Не разбрах как от топлината ще се изкриви слюдата на маската,освен ако не си завреш главата на една педя от ваната !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Ъм, все пак е курс и се уча още... точно на толкова се бях заврял Вертикални заварки... масичка и столче, удобна работа.Но не ни спестиха, че може би това ще са ни най-удобните заварки, ако си останем заварчици де

        Все пак, за да не добивам тъпи навици, се опитвам да заварявам и прав, без да си правя преднамерени удобства.Още повече, че наврян до ваната, ми е неудобно за ръцете.

        Както и да е...

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Дали съм разбрал правилно,че сериозно обсъждате как се почиства и удължава живота на нещо което го има във всяка железария,струва 1 лев и на електрожен е почти безсмъртно ,а на телчарка надживява ролка 15кг тел?
          Съмнявам се че някой не е разбрал,ама все пак за слюдата питам.
          "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
          Mark Twain
          СтоЕнчA

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
            Дали съм разбрал правилно,че сериозно обсъждате как се почиства и удължава живота на нещо което го има във всяка железария,струва 1 лев и на електрожен е почти безсмъртно ,а на телчарка надживява ролка 15кг тел?
            Съмнявам се че някой не е разбрал,ама все пак за слюдата питам.
            То може и 10 стотинки да струва, ама като го нямаш - зарязваш работата и викаш неволята.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              А как беше преди време, когато режехме стъкла и нямаше защитни слюди и беше лукс да имаш заваръчна маска от корабостроителния в Варна( още си я пазя) . Сега има всичко.Наскоро оставих инвертора и соларната маска на моя старец, но забравих да му кажа че се натиска бутон да заработи и следваха ругатни.... бая се беше осветил.
              Последно редактирано от тихич; 05-07-13, 23:07.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Предпазните "слюди" наистина се кривят лесно, аз лично няколко съм поизкривил до сега... един приятел от жегата, през слюдата му се спука черното стъкло на обикновенна маска докато заварява, само рече пук... ама да не ви казвам каква жега беше тогава...
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Тъй... и моя Optrel сдаде. Явно му свърши батерията - просто не затъмнява. Предния път като заварявах (преди 2 седмици) си работеше, а сега - не отлепва грам. Обикновен модел - DIN 9-13 и никакви други екстри.

                  Ей го:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130727_201722[1].jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5506093
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130727_201710[1].jpg
Прегледи:1
Размер:170.3 КБ
ID:5506094

                  Тъпото е че ми беше удобна, макар и нисък клас. И едновременно здрава, пластична и лека - цялата е от HDPE или полипропилен. Ако няма пряко попадение по панела е почти изключено да се строши.

                  Е, поне я взех под 200 кинта навремето, а не 2000.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Външната слюда изглежда запазена, изобщо цялата маска е доста запазена, хакай нова батерия и бой бат Спарки.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      След половин час съм при Данчо, да видим дали ще успеем да я отворим, или ще си харесам от китайските. Залепили са панела, гадовете.

                      Външната слюда и е втората. Прилагам оная хватка със спрея за човка - преди всяко заваряване я напръсквам и забърсвам. Така и да е надраскано - надрасканото не се вижда, защото спрея запълва драскотините. На снимаката цялата е напръскана с такова и избърсана. По тоя начин не полепват и капчици. Недостатък - по-бързо се опушва слюдата, но пък опушеното се чисти със спирт перфектно - на 3-4 дни работа като се изчисти веднъж става като нова.

                      Маската е на около 40 кила тел за телоподаващо и сигурно сумарно 50-ина часа ВИГ и още толкова рязане с плазмен резак, и то предимно работа върху маса. Само отделни случаи имам на заваряване в легнало положение или в канал под автомобил. Практически е нова.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ....

                        Маската е на около 40 кила тел за телоподаващо и сигурно сумарно 50-ина часа ВИГ и още толкова рязане с плазмен резак, и то предимно работа върху маса. Само отделни случаи имам на заваряване в легнало положение или в канал под автомобил. Практически е нова......
                        Само за сведение : имам прости "китайци" на по 300 и повече кила тел . Само в началото имаше "бой по канчето" , докато заварчиците свикнаха да оставят шлемовете на слънце ( заради соларния панел ) поне през обедната почивка .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          След половин час съм при Данчо, да видим дали ще успеем да я отворим, или ще си харесам от китайските. Залепили са панела, гадовете.
                          Не може да се отвори !В Редко -Пловдив преди години ми съживиха една подобна! Изрязва се панела в горната част само трябва да се знaе къде са батериите от лява или от дясно ,слагаш нови батерии и после с черен силикон залепяш изрязаното парче!
                          Последно редактирано от welderargon; 29-07-13, 18:33.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Купих си китайска, а старата казаха че ще я оправят. Знаят къде са им батериите. Пробива се корпуса точно там и се сменят.

                            ...но, трябва да кажа че китайската в абсолютно всичко е по-добра от старата ми - същото тегло, същото гънещо се HDPE/полипропилен, и... МНОГО по-добър панел с доста по-голямо зрително поле и 4 датчика, настройка за чувствителност и за задържане. На разположение е целия диапазон 5-13 DIN, и МНОГО по-добре се вижда като не е затъмнена. Сменяема батерия. Засега кусур не мога да намеря.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Купих си китайска, а старата казаха че ще я оправят. Знаят къде са им батериите. Пробива се корпуса точно там и се сменят.

                              ...но, трябва да кажа че китайската в абсолютно всичко е по-добра от старата ми - същото тегло, същото гънещо се HDPE/полипропилен, и... МНОГО по-добър панел с доста по-голямо зрително поле и 4 датчика, настройка за чувствителност и за задържане. На разположение е целия диапазон 5-13 DIN, и МНОГО по-добре се вижда като не е затъмнена. Сменяема батерия. Засега кусур не мога да намеря.

                              От Данчо ли я купи?

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Да.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X