Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Русия (Москва) до България с кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: От Русия (Москва) до България с кола

    Първоначално публикуван от buda1986 Преглед на мнение
    Колеги върнах се от въпросното пътешествие.Беше осеяно с много нерви .От Москва съм възхитен.Хората работят навсякъде денонощно-нотариуси,кат,застрахователни брокери.
    За 15 часа бях закупил кола сложени транзитни номера ,свалена от отчет и даже поспах преди да тръгна на България.Всичко беше наред докато не стигнах границата с Украйна-знаех че трябва да платя застраховка за преминаването транзит през държавата обаче не бях подготвен за парите кеш.Мислех че ще мога да платя по банков път с интернет банкирането.Обаче греда ,нямала украинската митница сметка можело само в брой.Наложи се да ми носят пари и да чакам 2 дена на границата.Платих парите и след това си ги взех на излизане от Украйна-пак с малко нерви защото трябваше да ходя на 50 км в някакво малко градче да си ги взема че те нямали толкова на митница.Отделно 1 час отделих да се занимавам с митничарите на излизане от Украйна защото не знаеха къде са ми документите за колата -накрая ги намериха де.Нататък всичко беше песен освен това че карах без зелена карта за Румъния защото не я направих в Русия а Румънците правели само на техните си автомобили.Проблемите в Украйна са мит.Няма никакви проблеми да се минава от там.Аз минах с Руски транзитни номера и абсолютно никои нищо не ми е направил.Дори полицаите не са ме закачали.
    Здравей buda 1986! Прочетох във форума за покупката Ви на автомобил от Москва . Аз също повече от месец разглеждам такъв вариант и все още не мога да се реша. Ако не Ви затруднявам ще Ви бъда много благодарен за малко инфо ! Покупка, оформяне на документи , транзитни номера , транспорт до Б-я ,обмитяване ,регистрация в кат!
    Предварително Ви благодаря!

    Коментар


    • #47
      От: От Русия (Москва) до България с кола

      Здравейте , аз живея в Москва и брат ми иска да си вземе кола от тук ,мислим за ауди а3 след 2012 въпросът е ако колата е с евро 5 трябва ли пак да минавам техно тест и въобще европейските коли трябва ли да минават ако отново се връщат в ЕС ? и само ддс и акциз ли се плаща ? Ако напишем колата примерно 2000е а реалната и стойност е по-висока какво следва? Благодаря за отговорите.

      Коментар


      • #48
        От: От Русия (Москва) до България с кола

        Здрасти колега. И аз съм в Москва. Ще изкарвате кола от РФ към ЕС? А въпроса с размитяването проверен ли е? За вкарване в РФ е около стойността на колата( според онлайн калкулатора). Също е важно, че НЕ руснак МАЙ не може да купува кола в РФ...
        HONDA XL650

        Коментар


        • #49
          От: От Русия (Москва) до България с кола

          Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
          Здрасти колега. И аз съм в Москва. Ще изкарвате кола от РФ към ЕС? А въпроса с размитяването проверен ли е? За вкарване в РФ е около стойността на колата( според онлайн калкулатора). Също е важно, че НЕ руснак МАЙ не може да купува кола в РФ...
          Е аз съм с 2 паспорта ,за митото брат ми проверява и са му казали ,че се плаща върху договора за покупко-продажба и ддс ,също е така , въпроса е трябва ли да се минава техно тест ако колата си е европейска? Колко струват номерата и прехвърлянето ? А ти можеш да си напишеш телефона може да се видим да пием по едно пиво

          Коментар


          • #50
            От: От Русия (Москва) до България с кола

            buda 1986,
            и аз ще се радвам да получа повече информация! Опитах да напиша лично съобщение, но ми дава грешка заради превишен лимит..
            Благодаря предварително!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X