Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Русия (Москва) до България с кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От Русия (Москва) до България с кола

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Няма ферибот за леки коли от Русия до България. Проверено е 100%! ...
    Скорпион е прав - в момента няма възможност за 'частно' прекарване на МПС през ферибот (проблема е в руските митници)...
    За товар (комерсиални товари) - няма проблем...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: От Русия (Москва) до България с кола

      Ще можете ли да ми препоръчате подробен маршрут от Москва до София през Украйна.Най-вече през кои пропусквателни пунктове е по добре да се мине.
      Благодаря

      Коментар


      • #33
        От: От Русия (Москва) до България с кола

        В момента,ферито "Дружба" не плава-на ремонт е в Кораборемонтният във Варна поне до април.

        Коментар


        • #34
          От: От Русия (Москва) до България с кола

          Първоначално публикуван от buda1986 Преглед на мнение
          Ще можете ли да ми препоръчате подробен маршрут от Москва до София през Украйна.Най-вече през кои пропусквателни пунктове е по добре да се мине.
          Благодаря
          В момента сум тук (Украйна). Мога да ти кажа че почти всички пътища освен "трасата" Киев Одеса са гадни и надупчени но проходими. Ние караме Фрилендъри служебни и почти всички са живи. Ако решиш да минеш през Приднестровието и особено ПП Платоново даже може да попаднеш на мен :-). Доколкото знам сериозни проблеми наокло няма така че ... на добър път.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #35
            От: От Русия (Москва) до България с кола

            Имаш лично

            Коментар


            • #36
              От: От Русия (Москва) до България с кола

              За Беларус ти трябва виза, лесно се вади щом имаш руска. Препоръчвам ти пътя през Минск и Брест, все пак Русия и Беларус са в митнически съюз. Пътя е добър, спиш в Полша и на втория ден си в България.
              Последно редактирано от miler; 11-02-16, 20:02. Причина: корекция

              Коментар


              • #37
                От: От Русия (Москва) до България с кола

                Трябва да пътувам през Украйна защото ще съм с купена кола от Русия.Ако мина през Полша ще ме карат да плащам акциз(поляците все още имат )ДДС и мито.После в България пак трябва да ги платя и да чакам да ми върнат парите Поляците 2 месеца.Румънците може да ме пропуснат ,а и нямат акциз.За това няма да минавам през Беларус и Полша.
                Мисля да мина Москва-Киев.После ми е малко по мътно ,от къде е най-добре .Мисля си дали няма да е по добре да избегна Молдова през ПП Прорубне(Сирет) и от там към Букурещ-Русе-София.Най неясно ми е от къде да влезна в Румъния ,къде е най спокойно и най не са в час митничарите.

                Коментар


                • #38
                  От: От Русия (Москва) до България с кола

                  Първоначално публикуван от buda1986 Преглед на мнение
                  Мисля да мина Москва-Киев.После ми е малко по мътно ,от къде е най-добре .Мисля си дали няма да е по добре да избегна Молдова през ПП Прорубне(Сирет) и от там към Букурещ-Русе-София.Най неясно ми е от къде да влезна в Румъния ,къде е най спокойно и най не са в час митничарите.
                  През Черновци. Избягваш Приднестровието, Молдова.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #39
                    От: От Русия (Москва) до България с кола

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Москвич 401?
                    Представяш ли си с Москвич 401 такова разстояние?
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      От: От Русия (Москва) до България с кола

                      Молдова и Приднестровието не са никакъв проблем, минават се с песен.....Пък и пътя Киев -Одеса си е супер.....И още един съвет за Украйна, вземи си банкноти по 5 евро, за пътната им полиция...Спирали са ме със 140 км/ч при ограничение 60, давам червения паспорт с 5 евро вътре и ме пускат веднага. И още нещо, не забравяй, че в Русия и Украйна разрешеното количество алкохол в издишания въздух и кръвта е 0,0 промила !!!! Че аз бях пийнал вечерта и на сутринта в 6ч надух балона в Украйна и даде 0,02 промила и това ми струваше 20 евро взятка....Ха ха...Иначе се почва колата на наказателен паркинг, болница, кръвна проба.....Абе неприятности....А с дребни банкноти в пепелника си решаваш всички проблеми.....
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • #41
                        От: От Русия (Москва) до България с кола

                        Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                        Молдова и Приднестровието не са никакъв проблем, минават се с песен......
                        С новозакупена кола с транзитни номера? Съмнявам се! Пък и от Одеса натам пътя ама съвсем не е песен!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #42
                          От: От Русия (Москва) до България с кола

                          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                          Молдова и Приднестровието не са никакъв проблем, минават се с песен.....Пък и пътя Киев -Одеса си е супер.....И още един съвет за Украйна, вземи си банкноти по 5 евро, за пътната им полиция...Спирали са ме със 140 км/ч при ограничение 60, давам червения паспорт с 5 евро вътре и ме пускат веднага. И още нещо, не забравяй, че в Русия и Украйна разрешеното количество алкохол в издишания въздух и кръвта е 0,0 промила !!!! Че аз бях пийнал вечерта и на сутринта в 6ч надух балона в Украйна и даде 0,02 промила и това ми струваше 20 евро взятка....Ха ха...Иначе се почва колата на наказателен паркинг, болница, кръвна проба.....Абе неприятности....А с дребни банкноти в пепелника си решаваш всички проблеми.....
                          Тъй,тъй, на мен по пътя Киев - Одеса за превишена скорост ми взеха 200 евро, при поискани 400. Настигнаха ме с патрулна кола и сирена. Иначе - паркинг в полицията и чакане до понеделник /2 дни/ банката да отвори. И не е за кой знае какво превишение - 120 при ограничение 90, и колата не беше лъскава. Така че...предпазливо! На Приднестровието руската регистрация може и да помогне, но в Молдова и Румъния нямам представа. И не се минава през Одеса, отбивката за Кишинев е доста преди това, след Приднестровието до България се кара по чисто нов асфалт.
                          Допълвам - в Молдова влязох през Дубосари /не помня името на Приднестровския пункт/, за Румъния излязох през Леушени.
                          Последно редактирано от ag ro; 14-02-16, 10:46.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • #43
                            От: От Русия (Москва) до България с кола

                            Лично мнение! Аз миналото лято имах същия проблем и избирах между ферибота от Новоросийск до Варна, или през Полша. Варианта с Украина даже не съм го и мислил, въпреки, че съм с БГ номера + през приднестровието съм минавал поне 2 пъти и са ме държали по 2 часа всеки път. Сега видях цените на ферито.... Тея са се побъркали.... Карай през Полша да ти е мирна душата. Малко повече пари и километри, но без проблеми....
                            HONDA XL650

                            Коментар


                            • #44
                              От: От Русия (Москва) до България с кола

                              Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                              Тъй,тъй, на мен по пътя Киев - Одеса за превишена скорост ми взеха 200 евро, при поискани 400. Настигнаха ме с патрулна кола и сирена. Иначе - паркинг в полицията и чакане до понеделник /2 дни/ банката да отвори. И не е за кой знае какво превишение - 120 при ограничение 90, и колата не беше лъскава. Така че...предпазливо! .
                              Взели са ти защото си дал! Нищо не могат да ти вземат, на никакъв паркинг в полицията не могат да те закарат и никаква банка няма нужда да чакаш. Могат само да напишат акт, който след това да изхвърлят! Та моя съвет - в такъв случай си разпечатай телефоните на областните управления на ДАИ и при такъв случай вадиш списъка и почваш да звъниш. Няма да успееш даже да набереш номера, повярвай ми!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #45
                                От: От Русия (Москва) до България с кола

                                Колеги върнах се от въпросното пътешествие.Беше осеяно с много нерви .От Москва съм възхитен.Хората работят навсякъде денонощно-нотариуси,кат,застрахователни брокери.
                                За 15 часа бях закупил кола сложени транзитни номера ,свалена от отчет и даже поспах преди да тръгна на България.Всичко беше наред докато не стигнах границата с Украйна-знаех че трябва да платя застраховка за преминаването транзит през държавата обаче не бях подготвен за парите кеш.Мислех че ще мога да платя по банков път с интернет банкирането.Обаче греда ,нямала украинската митница сметка можело само в брой.Наложи се да ми носят пари и да чакам 2 дена на границата.Платих парите и след това си ги взех на излизане от Украйна-пак с малко нерви защото трябваше да ходя на 50 км в някакво малко градче да си ги взема че те нямали толкова на митница.Отделно 1 час отделих да се занимавам с митничарите на излизане от Украйна защото не знаеха къде са ми документите за колата -накрая ги намериха де.Нататък всичко беше песен освен това че карах без зелена карта за Румъния защото не я направих в Русия а Румънците правели само на техните си автомобили.Проблемите в Украйна са мит.Няма никакви проблеми да се минава от там.Аз минах с Руски транзитни номера и абсолютно никои нищо не ми е направил.Дори полицаите не са ме закачали.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X