Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Land Rover Discovery 3-няколко въпроса

    Първоначално публикуван от jivaka75 Преглед на мнение
    Привет на всички във форума!За първи път пиша тук,макар,че чета темите отдавна,но нямаше как да взема отношение за нещо от което нямам личен опит.Е,дойде и този момент-от 4 дни вече съм собственик на Discovery 3 2.7TDV6 HSE.Имам много въпроси по тази екзотична за мен машина,но ще се опитам да систематизирам най-важните за сега.
    1.Знае ли някой в Бургас,къде може да се сменят маслата на двигател,автомат,да се проверят всички останали освен в Мото-Пфое,на какъв интервал се сменят,какви трябва да са и колко струва смяната им?
    2.Двигателя 2.7TDV6 със ремък ли е или с верига,защото и това ми казаха и на какъв интервал се сменя?
    3.Ръчната спирачка подлежи ли на някакъв ремонт или профилактика,защото моята при включване издава някакъв виещ звук,иначе държи,но после много трудно освобождава и исписва някакво съобщение за грешка.Може да е клеясала от много стоене-занам ли?
    4.Виждам по снимки на колеги,че на дисплея показва конфигурацията на задвижване,диференциали и т.н,но на моята в основното меню не излиза бутон за това-само за навигацията и настройки.
    5.Какво трябва да се направи по навигацията за да работи?
    6.Има ли вградена система Bluetooth hands-free,защото виждам един бутон със слушалка в дясно от дисплея на радиото?
    7.Има ли някой решение на проблема с гайките на джантите с тези мизерни ламарини върху тях?
    Имам и много други въпроси,но за сега мисля,че това са най-важните.Благодаря предварително на всички отзовали се,а ако има някой колега от Бургас с такъв камион,ще се радвам да се срещнем да ми пообясни някои неща.Обещавам да почерпя!А когато придобия стаж и познания обещавам да помагам с каквото мога!
    Честито !

    1.Няма някаква драма със смяната на маслото.
    2. Двигателя е толкова Пежо,колкото и Форд. Май е на Ягуар... . Всъщност е Lion V6 .
    3. Ръчната е ...барабанна...
    4. Натисни инфо 4х4.
    5. От единия Сашо чух,че ставала от някакво Субару. искам и аз...
    6.Има ! Дай на телефона да търси устройства и ще го намери . Кода е 2121, ако предишния собственик не го е сменил.
    7. Няма решение...нови!

    Поздрави
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #32
      От: Land Rover Discovery 3-няколко въпроса

      Благодаря ви колеги за отговорите!
      Драмата с маслото е че никъде не се наемат да го сменят на автомата,само МП на доста надута цена.
      За двигатела няма проблем.По т.4-това е проблема,че това "инфо 4Х4"липсва на дисплея.
      Има само навигация и настройки на език,екран и някакви за звук.

      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-06-16, 10:16.

      Коментар


      • #33
        От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

        Здравейте,колеги!Отдавна не съм писал,но времето е много кът-нямам време да отворя форума,камоли да пиша.Надявам се сега зимата да изпадне малко повече време.Имам един въпрос за въздушното окачване на D3.За една вечер отпред ляга,а отзад не.Иначе като запаля се вдига веднага-3~5секунди.Нормално ли е това,или да започвам да се притеснявам?Поздрави на всички!

        Коментар


        • #34
          От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

          Първоначално публикуван от jivaka75 Преглед на мнение
          Здравейте,колеги!Отдавна не съм писал,но времето е много кът-нямам време да отворя форума,камоли да пиша.Надявам се сега зимата да изпадне малко повече време.Имам един въпрос за въздушното окачване на D3.За една вечер отпред ляга,а отзад не.Иначе като запаля се вдига веднага-3~5секунди.Нормално ли е това,или да започвам да се притеснявам?Поздрави на всички!
          Моето спихва на цяло.Даже спихва почти веднага(30сек до минута) след като го заключа...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #35
            От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

            Е,моето чак на сутринта-и то само отпред,но дали това е нормално,не се ли товари допълнително компресора така.Не знам как е нормално,примерно когато е нова как е.

            Коментар


            • #36
              От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

              Не е нормално да "спихва". Читава кола остава на нивото, на което е угасен мотора. Но е възможно какво да прави след гасене, да е зададено на компа. Но това би трябвало да се отнася както за предните, така и за задните възглавници.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #37
                От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                А сутрин когато стартираш,колко време работи компресора?

                Коментар


                • #38
                  От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                  Двете неща са коренно различни.
                  Това за което говори Марто е зададено от компютъра на колата и е съвсем нормално за всички автомобили. Колата, когато се заключи "слиза" до режим за по-лесно качване. Това се става след около 10-15 секунди.
                  Колегата от Бургас предполагам иска да каже, че сутрин намира колата с клекнала предница. Това за мен са изпуснали "О" пръстени на разпределителните клапани на въздуха. Не е голяма драма - има ремонтни комплекти в нета, които включват всичките необходими елементи за подмяна.
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • #39
                    От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                    Благодаря за отговора,колега!Акъде се намират тези разпределителни клапани,лесно ли се сменят "О"пръстените,и къде мога да ги намеря?

                    Коментар


                    • #40
                      От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                      Колега, питаше за смяна на масло в АСК.
                      Аз си го смених до Тойота на Индустриална, с машина. Сменя се цялото 10литра+картер/филтър. Процедурата е около 6 часа. Таман ще си смениш и маслото на диференциалите/раздатка.
                      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                        Маслото на кутията го смених в МП,също и проверка на всички останали.Почити цял ден отиде за тази процедура.Не знам в Тойота как са цените-в МП ми излезе около 1100 лв.със смяна на някакво уплътнение на буксата на кабелите към кутията и доливане на предния диф.Проблема с липсата на офроад инфото на дисплея(|info 4x4),не можаха да го решат-а уж са официален сервиз на марката.За сервиза на тойота в Бургас ли става въпрос?

                        Коментар


                        • #42
                          От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                          Да. Там смяната е 107лв, вкл преден,заден диф и раздатка, без маслата и филтри
                          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                          Коментар


                          • #43
                            От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                            Из нета има клипове как се ремонтират.
                            Ето тук можеш да ги намериш:
                            http://www.ebay.com/itm/Discovery-Air-Suspension-Valve-O-Ring-Set-of-3-RVH000095-RVH000055-RVH000046-/272213142557


                            По нагоре в темата има качено подробно описание на колата и нейните компоненти. Можеш да прочетеш къде се намират тези клапани.
                            Успех
                            LZ1AID

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X