Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

    Честито и без аварийно

    Коментар


    • #17
      От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

      От известно време и аз сериозно се двоумя дали да се впусна в едно приключение с покупка на Discovery 3.
      Липсата на хубави екземпляри засега ме "спасява" от тази моя прищявка. Вчера обаче попаднах на една обява и звъннах да поразпитам.
      Диското е 2007 г. на 210 000 км, купувано от БГ със сменени ремъци и ролки преди 10 000 км. До изтичане на гаранцията е обслужвано само в Мото Пфое.
      Според собственика единственият проблем е, че не му работи автопилота. Иначе редовно е обслужван и на време.
      То е ясно, че ако реша да го купувам, ще го закарам първо на диагностика, но реших да все пак да посъбера малко мнения преди да се заробя окончателно

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image 4.jpg
Прегледи:1
Размер:295.8 КБ
ID:5714874

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image 3.jpg
Прегледи:1
Размер:273.7 КБ
ID:5714873

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image 5.jpg
Прегледи:1
Размер:287.8 КБ
ID:5714875

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image 6.jpg
Прегледи:1
Размер:241.9 КБ
ID:5714876
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-05-16, 11:20. Причина: Mobile.bg
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • #18
        От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

        Случайно да има някой собственик на Дискавъри 3 от София, който да е свободен в събота или неделя ми да даде едно рамо при огледа на автомобила, тъй като никога не съм карал такъв и е много непознат за мен?
        Discovery I, 300 TDI

        Коментар


        • #19
          От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
          Случайно да има някой собственик на Дискавъри 3 от София, който да е свободен в събота или неделя ми да даде едно рамо при огледа на автомобила, тъй като никога не съм карал такъв и е много непознат за мен?
          Къде се намира автомобила ? Утре ще сменям предно стъкло и ако дойдеш да ме вземеш от ,,Кобра'' на Първа Българска Армия към 8.30 ,може да го погледнем...Така и така ще кибича няколко часа...После ще можеш да го сравниш с моето.
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #20
            От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

            Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
            Малко.
            От цените де, ама се преживява
            Честито! Това е обслужване, и то се отплаща.

            Коментар


            • #21
              От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

              За последно да оспамя темата...Диското вече е в Севлиево. Благодаря много на Марто, Сашо и Румен за съветите и помощта!
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #22
                От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                Честито и тук !
                П.П.: Сменяй подписа
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #23
                  От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                  Поздравления за придобивката.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #24
                    От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                    Хайде,честито и от мен с пожелание за много без аварийни километри и красиви пътешествия.

                    Коментар


                    • #25
                      От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                      И двамата Сашовци се закротиха...какво става момчета, доволни ли сте от машините ?
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #26
                        От: LR DISCOVERY 3 ДОКУМЕНТАЦИЯ И СЪВЕТИ ПРИ ОБСЛУЖВАНЕ

                        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                        И двамата Сашовци се закротиха...какво става момчета, доволни ли сте от машините ?
                        За сега. Докато не е светнало нещо.
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • #27
                          Land Rover Discovery 3-няколко въпроса

                          Привет на всички във форума!За първи път пиша тук,макар,че чета темите отдавна,но нямаше как да взема отношение за нещо от което нямам личен опит.Е,дойде и този момент-от 4 дни вече съм собственик на Discovery 3 2.7TDV6 HSE.Имам много въпроси по тази екзотична за мен машина,но ще се опитам да систематизирам най-важните за сега.
                          1.Знае ли някой в Бургас,къде може да се сменят маслата на двигател,автомат,да се проверят всички останали освен в Мото-Пфое,на какъв интервал се сменят,какви трябва да са и колко струва смяната им?
                          2.Двигателя 2.7TDV6 със ремък ли е или с верига,защото и това ми казаха и на какъв интервал се сменя?
                          3.Ръчната спирачка подлежи ли на някакъв ремонт или профилактика,защото моята при включване издава някакъв виещ звук,иначе държи,но после много трудно освобождава и исписва някакво съобщение за грешка.Може да е клеясала от много стоене-занам ли?
                          4.Виждам по снимки на колеги,че на дисплея показва конфигурацията на задвижване,диференциали и т.н,но на моята в основното меню не излиза бутон за това-само за навигацията и настройки.
                          5.Какво трябва да се направи по навигацията за да работи?
                          6.Има ли вградена система Bluetooth hands-free,защото виждам един бутон със слушалка в дясно от дисплея на радиото?
                          7.Има ли някой решение на проблема с гайките на джантите с тези мизерни ламарини върху тях?
                          Имам и много други въпроси,но за сега мисля,че това са най-важните.Благодаря предварително на всички отзовали се,а ако има някой колега от Бургас с такъв камион,ще се радвам да се срещнем да ми пообясни някои неща.Обещавам да почерпя!А когато придобия стаж и познания обещавам да помагам с каквото мога!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Land Rover Discovery 3-няколко въпроса

                            Честито!
                            Маслото се сменя според данните на производителя, напр. Htech 5w30 e на 24000 km или на 12 месеца.
                            Моторът е Peugeot 2.7TDV6, с ангр. ремът и ролка оптегач. Има и ремък на горивната помпа за високо налягане. Сменят се на 105 000 мили (169 000 км) или на 7 години, което се случи първо.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Land Rover Discovery 3-няколко въпроса

                              Благодаря, колега за бързия отговор! Поне едно от нещата се изясни.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Land Rover Discovery 3-няколко въпроса

                                Колега, честито и добре дошъл в отбора . Моят не е Диско, а Спорт, но както знаем са си братовчеди, че и по-близки... Масла на двигател и скоростна кутия можеш да смениш навсякъде в Бургас, стига да отговарят на изискванията. Моите ги смених при един познат (има сервиз срещу завод "Победа"). Хубаво е като начало, да дадеш нЕкой леФ и да го закараш на диагностика в МП. Поне да видиш какви грешки ще ти изкара. Вероятно там могат да ти кажат и за грешката на ръчната. Моята поне не свири, захапва добре и освобождава при натискане педала на газта. Това с навигацията си е проблем, имам един диск (пробутаха ми го за актуален), ама нещо 4/5 от улиците в Бургас са нелегални . Не вярвам да имаш блутут хендсфри. Този бутон е да активираш гласови функции за управление на мултимедията (може и на други работи, не съм пробвал), не те съветвам да пробваш . За показването на конфигурацията на задвижване, натискаш бутона за настройки и оттам на тъчскрийна бутона за 4х4 инфо, май беше... Ако имаш въпроси - пиши на личен, на лесно място съм - сградата на Проектантска (кадастъра), ще пием по кафе и ще ти кажа какво знам . Айде и много да се обичате и да се слушате!
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:AST_0901-2.jpg
Прегледи:1
Размер:151.8 КБ
ID:5719670
                                А това е моята каручка , няма как да я сбъркаш
                                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X