Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение от по-компетентните колеги?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение от по-компетентните колеги?

    4-тактов крос , ще е без регистрация , без фар , поддръжката му е много по-скъпа , живота му е по-къс от на 2-тактово ендуро.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      От: Мнение от по-компетентните колеги?

      Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
      Вземи си просто по голям крос !Щом ще караш в гората, било то и по горски пътечки!Ако си вземеш ендуро има много компромиси то e по тежко,по скоро е за шосе, и от време на време по пътечки когато е сухо . Ако все пак се спреш на ендуро сутрин на мокро в гората не му давай много газ, и задължително подходящи гуми,и бъди готов за падане, ако излезеш от пътеката, успех ще следя с интерес на какво ще се спреш!
      3т ендурата тежат 100 кг - колкото големия крос . Той от своя страна Изобщо не става за там , където иска да го ползва авторът на темата .

      Коментар


      • #18
        От: Мнение от по-компетентните колеги?

        Това го копнах от един друг форум ,може да му е от полза )) Следващия клас мотоциклети са тъй-наречените на български " дуал пърпоуз" мотоциклети , или мотоциклети за двойно предназначение. Те са относително неудобни за по-дълъг път, поради липсата на спойлери, също така са със сравнително меко окачване, също така имат по-малка маса в сравнение с по-тежкия клас ендура. По голямата част от тях са едноцилиндрови, около 600-650 куб.см., много подходящи за комбинирано каране са мотоциклетите с по-малка кубатура – 250 – 350 от този клас заради малката си маса, най-често са с въздушно охлаждане. Имат доста по-големи възможности за екстремно каране, но мекото окачване не позволява превземането на по-сериозни препятствия с висока скорост, също така масата им е голяма – реално не позволяват по-спортно каране на черен терен. Често този тип мотори са т.нар „голите” събратя на по-малките кубатури ендура от най-тежкия клас – например Yamaha XTZ 600 Тenere и Yamaha XT 600. Различават се единствено по по-малкия резервоар, наличието на стартер и лиспата на спойлери. Този тип мотори са подходящи за начинаещи офроудъри с по-добра физика, защото карането на такъв мотор по пресечен терен е истинско предизвикателство за тялото и духа
        Карането на такъв мотоциклет в градски условия крие богат набор от предимства – подробности като пътен банкет, тротоари, бордюри и дупки, градинки и полянки не са проблем за този мотор. Високия център на тежестта и къста база ви позволява голяма маневреност и възможност за избягване на препятствия. Карането по черен терен също е голямо удоволствие, стига да не се отпускате твърде много върху газта поради нестабилното му поведение в този случай, причинено от мекото окачване...и да не ви се налага да го вдигате и изкарвате от някое деренце
        Най – масовите модели, които се карат у нас са :Yamaha XT 600, Suzuki DR 600 S, Kawasaki KLR 600 E, Kawasaki KLR 650, Honda XL 600 R
        Големи предимства в този клас имат малките кубатури ендура от този клас – за градско каране и офоуд поради малката си маса, но също така и по-малакта си мощност, което ги прави малко трудни за експлотация от по тежки ездачи. Това са:Honda XL 125, Honda XL 250 R, Honda XL 350 R, Yamaha XT 125 R, Yamaha XT 225 , Yamaha XT 250, Yamaha XT 350, Suzuki DR 125 SE, Suzuki DR 350 S, Suzuki DR 250 S, Kawasaki KLR 250
        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

        Коментар


        • #19
          От: Мнение от по-компетентните колеги?

          Не знам от кой форум е , но в това има много глупости.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #20
            От: Мнение от по-компетентните колеги?

            4т. кроса има наистина доста честа и скъпа поддръжка,докато 2тактово по мое виждане няма толкова,честа поддръжка и не е толкова скъпа.Вярно,буталото се сменя по-често,но при ендурото мисля,че ще издържи и повече,пък и до сега съм карал само 125-чист крос,мисля,че 250 2т ендуро няма да мога да го карам така както съм карал 125-цата,тоест ще ми е по трудно.Гори повече,но за сметка на това е по-опростен двигател,няма да го карам по чак такива места където карате Вие напредналите колеги.Ниските са от значение,но не от толкова голямо.Искам цвайка както може би ще се потретя заради ускорението което има.На тези години ми харесва този стил на каране.С 2 думи искам да комбинирам до колкото е възможно,удоволствие и работа .Надявам се,че сте ме разбрали какво имам предвид

            Коментар


            • #21
              От: Мнение от по-компетентните колеги?

              Ако ще караш по път който познаваш, вземи крос, кросовия мотор е без всичките задължителни предпазни средства за едно ендуро, а пък ако ще караш по непознати пътеки, е много възможно да се наденеш на някакъв стар пън, или срит в листата камък които да направят връщането ти много трудно. Качвам един клип, изгледай го и съм сигурен, че след това ща избереш подходящия мотор... извинявам се само, че клипчето е на руски език, но пък съм сигурен, че ще разбереш за какво иде реч и ще успееш да направиш разлика между Ендуро и Кросов мотоциклет....
              https://www.youtube.com/watch?v=QRB4QTCe5jg

              Коментар


              • #22
                От: Мнение от по-компетентните колеги?

                Имам чувството , че повечето хора не четат за какво ОСНОВНО му трябва мотор - написал го е в самото начало : да ходи на работа по 20 км на ден , по асфалт и по черно и да го комбинира с приятно и леко-спортно каране . Хайде сега ми кажете как с тези кросове , които му предлагате постоянно без фар и номер КАК ще става тази работа , че на мен не ми е ясно ??? Отделно как ще се справи с горивото , ако е 2т крос и как ще се справи с обслужването , ако е 4т крос ??? Как ще се прибере в къщи , ако закъснее без фар ? Слезте малко на земята и помислете трезво . Търси се истински козел , а не модерен 4т тоалет - еднодневка или 2т бензинопил . Изключват се всички 600 куб тролеи и всички 125 мирисалници . Така , от тук нататък всякакво 4т ендуро 250 - 400 куб ще му свърши работа , ако няма да прави големи каскади и е готов да се примири с двуцифрена сума килограми отгоре . Има и изключения , но твърде редки и това е само КЛХ 300 , който сух е 106 кг . Дрз 400 , ХР 400 и до там с истинските . Другият вариант е 3т ендуро , което е еталон за килограми и поведение в гората , ако иска да кара с малко повече усмивка , а не САМО да се придвижва от т. А до т. Б и обратно до т. А .

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение от по-компетентните колеги?

                  Що се чудиш бе Петре!Може и с крос кво толкова,онзи ден в града из между колите си бръмчаха два кроса даже и каските си бяха забравили момчетата.
                  Еее кво толкова.Голяма работа.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение от по-компетентните колеги?

                    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                    ... Другият вариант е 3т ендуро , което е еталон за килограми и поведение в гората , ако иска да кара с малко повече усмивка , а не САМО да се придвижва от т. А до т. Б и обратно до т. А .
                    Явно съм много изостанал, или задръстен като stock exhaust system, но за първи път чета за 3т ендуро. Що за Дзвер е това, може ли линк за тип двигател, марки и модели.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение от по-компетентните колеги?

                      Изобщо не се чудя , Даниеле - явно е съвсем нормално в днешно време да се ходи на работа ежедневно със състезателен мотоциклет . Ако взема да пусна тема какъв автомобил да си купя , за да ходя на работа - 90 % от предложенията ще са за Ф1 .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение от по-компетентните колеги?

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Явно съм много изостанал, или задръстен като stock exhaust system, но за първи път чета за 3т ендуро. Що за Дзвер е това, може ли линк за тип двигател, марки и модели.
                        250-300 куб.см ,2 тактово ендуро ,това има предвид колегата като казва 3т .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнение от по-компетентните колеги?

                          Да , това са всички 100 кг , 250-300 куб. 2т ендура . Те са леки като 2т , но имат ниски като 4т ( да не кажа и по-добри от повечето 4т ) и затова ги описват като 3т .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнение от по-компетентните колеги?

                            Кроса се отписва като вариант причините са каквито колегите ги казаха:Няма фар,гори прекалено много гориво,поддръжката е по-честа,няма ниски (2т),пък и всеки ден по 20-тина километра ако минавам ще трябва да му правя основен ремонт по няколко пъти в годината...Трябва да излизам и на главен път,мога да го направя,но не искам постоянно да стоя на тръни и да си имам проблеми с полицията.Мисля,че не е удачен вариант,мислил съм го,но просто не се вписва никак ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнение от по-компетентните колеги?

                              Жалкото е,че няма читави 2-тактови машинки (ендуро) в сумата която се помествам,ако има колеги които могат да предложат нещо съм насреща

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнение от по-компетентните колеги?

                                Първоначално публикуван от Robeto Преглед на мнение
                                Жалкото е,че няма читави 2-тактови машинки (ендуро) в сумата която се помествам,ако има колеги които могат да предложат нещо съм насреща
                                А каква е тази сума колега ? Прегледах темата на бързо, но не видях да опоменаваш до колко парички търсиш мотор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X