Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Бобчо, аз затова питам да кажат колеги, които наистина са карали. Аз изчетох и основната тема за блокажи на Митко Фулда и ми се струва, че задна блокираща касета тип "торсен" не би трябвало да окаже влияние върху управляемостта - така де, то по тая логика всяко ауди куатро трябва да е като дърво и неуправляемо.
    ......
    Може, но те не слагат ли , от тези, дето са съчмените дифове..Не като на 1-вия клип..Или се бъркам??
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 20-11-10, 17:07.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Бобчо, аз затова питам да кажат колеги, които наистина са карали. Аз изчетох и основната тема за блокажи на Митко Фулда и ми се струва, че задна блокираща касета тип "торсен" не би трябвало да окаже влияние върху управляемостта - така де, то по тая логика всяко ауди куатро трябва да е като дърво и неуправляемо.

      ХА, колега, че този диф, дето е на 1вия клип, не е ли като заварения??Или се бъркам, ако не е същия, надоло писаниците са излишни!
      Че гледам устройсвото на самият диф, аз мисля, че ако си тръгнал такъв да си купуваш, по добре завари сателитите и планетите и си готов за 10 лева имаш диф като този на 1вия клип...Даже и по малко, ако можеш да заваряваш..Масово на ладите им заваряват дифа.. Постига се същото като това на клипа..Защото гледам, че междо 2-те полуоски се въртят тези 2-та вала с усуканите зъби и в краищата са свързани със зъбно колело, демек са блокирани от приплъзване, следователно, ако едното от колелата ти е във въздуха, ще въртят и двете колела с една и съща скорост..Поне аз така мисля.Е няма смисъл да се ръсиш 500-стотака за нов диф. Заварявай и си готов, това съдейки по устройството на самия диф..И като го сложиш ще видиш разликата от заварен диф и от незаварен..
      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 22-11-10, 13:19.
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

        Ами да-това е най-лесния начин човек да си изхаби диференциала и след това да си търси нов.Тук в Ямбол има хора,които вече си завариха дифовете и вече съжаляват.

        Коментар


        • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
          Ами да-това е най-лесния начин човек да си изхаби диференциала и след това да си търси нов.Тук в Ямбол има хора,които вече си завариха дифовете и вече съжаляват.
          Що бре колега Янко?Какво толкова е станало, че да ги накара да съжаляват.На времето като четях Лада форумът на всичкоте лади заваряваха дифовете..Но там правят бегачки, което е друга бира..Е вярно, че заварения диф. тормози куп части..Според мен, от тези две Екстри няма много файда, освен ако не се занимваш на сериозно с офруод, според мен де, нит съм тръгнал да заварявам, нит да взимам блокаж, нивата си е проходина и без двете екстри...Пък и какво може да му стане на дифа??Виждал съм диф. след некачесвено заваряване, да счупва сателитите и планетите на парчета??Някой кардан да хвърли кърпа, също и да понавреди на РК, полуоските също са в кюпа.
          Сега като се позамислих, ми се струва, че е по евтино, да си се даде за блокаж, ако тези часторий дето са изброени по горе, откажат на един дъх, то по-добре да си вземеш нова Нива...РК е 900 лева чистонова.Само тя стига за сметката....
          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 22-11-10, 15:03.
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
            ХА, колега, че този диф, дето е на 1вия клип, не е ли като заварения??Или се бъркам, ако не е същия, надоло писаниците са излишни!
            Че гледам устройсвото на самият диф, аз мисля, че ако си тръгнал такъв да си купуваш, по добре завари сателитите и планетите и си готов за 10 лева имаш диф като този на 1вия клип...Даже и по малко, ако можеш да заваряваш..Масово на ладите им заваряват дифа.. Постига се същото като това на клипа..Защото гледам, че междо 2-те полуоски се въртят тези 2-та вала с усуканите зъби и в краищата са свързани със зъбно колело, демек са блокирани от приплъзване, следователно, ако едното от колелата ти е във въздуха, ще въртят и двете колела с една и съща скорост..Поне аз така мисля.Е няма смисъл да се ръсиш 500-стотака за нов диф. Заварявай и си готов, това съдейки по устройството на самия диф..И като го сложиш ще видиш разликата от заварен диф и от незаварен..
            Хм...гледаш,ама явно не виждаш каквото трябва.Самоблокираща касета тип Торсен/Кфайф,блокира само когато диф-а е в движение.Ако диф-а не се върти,при завъртане се държи като свободен диференциял.И тогава няма блокировка докато не се изравнят ъгловите скорости на 2-те планети.Това е доста сложна система,трудна за изпълнение и същевременно скъпа.Да я сравняваш със заварка...

            П.П. Куатрото на АУДИ е с Торсен в междуосевия диф.Ако беше като "заварен" дали щеше да може да завива?
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Хм...гледаш,ама явно не виждаш каквото трябва.Самоблокираща касета тип Торсен/Кфайф,блокира само когато диф-а е в движение.Ако диф-а не се върти,при завъртане се държи като свободен диференциял.И тогава няма блокировка докато не се изравнят ъгловите скорости на 2-те планети.Това е доста сложна система,трудна за изпълнение и същевременно скъпа.Да я сравняваш със заварка...

              П.П. Куатрото на АУДИ е с Торсен в междуосевия диф.Ако беше като "заварен" дали щеше да може да завива?
              Незнам, колега, аз Аудитата не ги разбирам, просто предполагах..
              Мерси за поправката
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

                Споделям,така само за инфромация в Гоце делчевско един човек,кара лада нива вече 3та година с заварен заден диференциал.Човека казва,че проходимоста на нивата е в пъти по-добра от щатна нива.За се сега не е пипал нищо(по негови думи),но нивата се кара само за лов,няма регистрация и си стой на вилата.

                Коментар


                • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  Споделям,така само за инфромация в Гоце делчевско един човек,кара лада нива вече 3та година с заварен заден диференциал.Човека казва,че проходимоста на нивата е в пъти по-добра от щатна нива.За се сега не е пипал нищо(по негови думи),но нивата се кара само за лов,няма регистрация и си стой на вилата.
                  Естествено Роко, че става в пъти по-добра проходимоста, все пак се получава 100% блокаж на 2те колела, той добре нищо не е барал, но я го питай колко чифта гуми е изтъркал??
                  Еми, това значи всяка неделя е в гората, ежегодно, зависи ако спазва забраните, няма да ежегодно..Тя нашата преди беше от ловджия, затова и беше с счупена РК...
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    Естествено Роко, че става в пъти по-добра проходимоста, все пак се получава 100% блокаж на 2те колела, той добре нищо не е барал, но я го питай колко чифта гуми е изтъркал??
                    Еми, това значи всяка неделя е в гората, ежегодно, зависи ако спазва забраните, няма да ежегодно..Тя нашата преди беше от ловджия, затова и беше с счупена РК...
                    Може и николко да не е изтрил, ако я кара само из калищаците.

                    Като имате това, цитирано по-горе в темата, не знам защо ви минават такива мисли за заварки и подобни извращения. Quаife си е по-добро отвсякъде.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Може и николко да не е изтрил, ако я кара само из калищаците.

                      Като имате това, цитирано по-горе в темата, не знам защо ви минават такива мисли за заварки и подобни извращения. Quаife си е по-добро отвсякъде.
                      Прав си, зависи, но ако я кара по асфалт..Има да сменя..Е и по чакъл да я кара пак ще са мръднали, мойте Вли-5 за едно лято, свяка седмица каране, по чукали, мръднаха доста..Колкото до Quaife си напълно прав, но не всеки може да си го позволи Пък и нали си не знаеш Българите, все гледаме по тънката лайсна да минем
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

                        ако нивата се кара само по черно няма смисъл да се дават толкова пари за шпер.заварения диф.върши същата работа.заварения диф. неможе да се похаби ако се завари качествено.заварения диф.или самоблокиращата касета много натоварват двигателя а той няма сила да ги счупи защото умаля или угасва.заваярения диф.най обича вли5.

                        Коментар


                        • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

                          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                          Прав си, зависи, но ако я кара по асфалт..Има да сменя..Е и по чакъл да я кара пак ще са мръднали, мойте Вли-5 за едно лято, свяка седмица каране, по чукали, мръднаха доста..Колкото до Quaife си напълно прав, но не всеки може да си го позволи Пък и нали си не знаеш Българите, все гледаме по тънката лайсна да минем
                          Вли-5 е най-бързоизносващата се гума,която познавам.Моите бивши Вли-5 ги взех чисто нови,карах ги не повече от 2000км. по асфалт и взе да им намаля грайфера.Веднага след това купих Ласа ОК-144,вече са на над 20 000км. и са мръднали само с 1мм.А все пак се карат предимно градско по асфалт.Така,че за Вли-5 не ми се говори....това не е гума.Като чета Руските форуми просто братушките ги нямат за нищо-те и затова там са не повече от 30-40 български лева.

                          Коментар


                          • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Вли-5 е най-бързоизносващата се гума,която познавам.Моите бивши Вли-5 ги взех чисто нови,карах ги не повече от 2000км. по асфалт и взе да им намаля грайфера.Веднага след това купих Ласа ОК-144,вече са на над 20 000км. и са мръднали само с 1мм.А все пак се карат предимно градско по асфалт.Така,че за Вли-5 не ми се говори....това не е гума.Като чета Руските форуми просто братушките ги нямат за нищо-те и затова там са не повече от 30-40 български лева.
                            Е, бързоизносваща се гума не значи лоша гума. Значи че просто се кара на места, за които не е правена. Карай я за където е карана (гняс, сняг, кал), само при студено време, и няма да се износва толкоз. На мен са ми непознати качествата и на двете - просто разсъждавам според личния ми опит с други гуми.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Е, бързоизносваща се гума не значи лоша гума. Значи че просто се кара на места, за които не е правена. Карай я за където е карана (гняс, сняг, кал), само при студено време, и няма да се износва толкоз. На мен са ми непознати качествата и на двете - просто разсъждавам според личния ми опит с други гуми.
                              Значи правилно разсъждаваш!Мойте се износиха, защото само по асфалт се караше предимно и малко пясък..Инак старите галоши, за една зима не мръднаха хич, а имах 2 много здрави окопвания с по 2часа буксуване..
                              Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                              ако нивата се кара само по черно няма смисъл да се дават толкова пари за шпер.заварения диф.върши същата работа.заварения диф. неможе да се похаби ако се завари качествено.заварения диф.или самоблокиращата касета много натоварват двигателя а той няма сила да ги счупи защото умаля или угасва.заваярения диф.най обича вли5.
                              Колега Токарев, много точно изказване!
                              Аз така също съм чувал, че ако не се завари от кадърен заварчик или не се повтори, потрети къса сателитите и планетите и дифа е за хвърляне.Даже имаше и такъв случай, на едно момче с лада..Заварили му го, но само го точковали и малко наляли заварката, да, ама не, на 1вите проби, прассс, сателитие и планетите долу...
                              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 22-11-10, 21:11.
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: САМОБЛОКИРАЩА КАСЕТА (БЛОКАЖ) ЗА НИВА

                                Не знам как го извъртяхте на заварени дифове, ма темата май беше за такива с повишено триене. Диференциала с повишено триене не е блокиран диференциал. Той просто е диференциал,който разпределя усилието между колелата по по-специфичен начин (благодарение на повишеното триене и напрежение между детайлите) и то, когато разликата от съпротивлението при колелата се увеличи драстично. Той не гони време за реакция, просто си върши работата в нужния момент. При нормална експлуатация на пътя се държи като обикновен диференциал, не пречи на управляемостта. Късането на полуоски при използването на такива дифове в 95% от случаите се дължи на други фактори и би се случило независимо от това с какви диференциали е в момента автомобила. ИМХО!
                                диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X