Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на джантите и гумите с по големи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

    Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
    Тези джипки са като мания Ще видиш че и ти ще се заразиш по офроуда,казах ти аз как започнах,а сега всяка седмица съм в гората...
    Дядо Владо е дефинирал много точно синдрома, но в момента не мога да го цитирам.

    ... но по симптоматиката, и аз, съм се диагностицирал !

    P.S. ... даже се учудвам как Ясен не си го сложи в подписа.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 14-02-16, 11:06. Причина: P.S.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #92
      От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

      Та колеги,от прегледа който направих преди малко установих че външното каре на дясна полуоска е заминало(за втори път го чупя),а по тяблото всичко си дойде след като смених един бушон.Обадих се на един приятел с магазин за авточасти и той ми го намери карето(японско)за 60лв.само че ме попита дали съм с ABS и аз неможах да му отговоря категорично!Аз мисля че имам,но не съм съвсем сигурен!Някой знае ли дали е така?

      Коментар


      • #93
        От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

        Ivo929,снощи се поразрових и тези гуми(Dura Trac)ги намерих на 173лв.!Само че сега няма как да ги купя,по обясними причини!!!Сега каре и тампони за ресорите следват след като онзи ден купих тези гуми с джантите.Иначе казано много ми наресаха,те и други работи ми харесват ама.......................... .

        Коментар


        • #94
          От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

          Без да съм напълно сигурен, мисля че ако въобще има Фероза с АБС, те са много голяма рядкост. Дали има АБС можеш да познаеш по карето което си свалил и по наличието на сензор(датчик). Каретата са идентични, с разликата, че на такова за АБС, външно на чашата има назъбена гривна.
          И по-спомен беше малко по-скъпо.


          Виж тази тема, пост 28:http://www.offroad-bulgaria.com/show...E5%F0%EE%E7%E0
          Има снимки.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #95
            От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

            Значи нямам ABS защото старото каре което счупих лани в момента ми е в ръцете и няма назъбено по външната страна на чашата!Благодаря Tiger-че!

            Коментар


            • #96
              От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

              Сашо съм.
              Радвам се, ако мога да помогна с нещо.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #97
                От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                Аз съм Валери,радвам се да се запознаем!Помощта ти е неотценима!

                Коментар


                • #98
                  От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                  Здравей колега,честито за новите гуми и винаги да те изкарват от калта.

                  П.П имаш лично съобщение.
                  0893966166- Димо Тодоров

                  Коментар


                  • #99
                    От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                    Фероза с ABS няма. На някакви по-късни Bertone-та може и да са набутали, ама се съмнявам.

                    и... при джипки с ABS и хъбове, зъбите за ABS-а не са върху карето, ами са вътре главината. Тигроловецо - несъмнено се сещаш защо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                      Сещам се Спарки, но е факт че има такива карета.
                      Аз по-скоро мисля, че се касае за късните модели Роки, онези с независимото отпред.
                      Каретата са еднакви с тези на ферозата.
                      За Бертоне, не мога да кажа. Не съм се интересувал.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Сещам се Спарки, но е факт че има такива карета.
                        Абсолютно. Ако няма хъбове, а са твърдо зацепени нищо не пречи да са такива. Иначе в момента, в който изключиш хъбовете ще останеш без ABS.

                        ...сега не изключвам и вероятността просто карета със зъби да пасват и на автомобил с хъбове, ама тогава зъбите така или иначе са за украса.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                          Така е. Предполагам че ще станат и онези със зъбите.
                          Люцкан ми споменаваше за някаква разлика в цената само.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                            Забравихте, че има Фероза FulTime. Не знам дали има ABS (що пък да няма), но вала на карето е различен със сигурност.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                              Моята Фероза преди да я купя е била FulTime,но са сменили скоростите и не знам още какво и аз я взех PartTime.Миналата година смених заради външно дясно каре,цялата полуоска,а сега връщам моята си оригинална полуоска като си купих ново външно каре което ще и сложа и трябва да ви кажа че няма никаква разлика,нито във вала нито в чашката!

                              Коментар


                              • От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                                Най после вчера успях да си сменя карето,за два часа се справих сам,само накрая ми помогнаха да завия гайките на накрайници и болтове и отново съм с преден мос,т.е с 4x4 и с гумите и джантите които сложих се изкачих до вкъщи без особени проблеми.Съжалявам че не можах да направя някоя и друга снимка,но ми скимна спонтанно на работата и не бях подготвен за фотографии!Прави ми впечатление обаче че с тези гуми джипката като че няма душа,дали защото са по тежки или трябва да права диагностика на газовата,тепърва ще видя от какво точно има нужда!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X