Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на джантите и гумите с по големи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Много правилно си се ориентирал към 16-ки! Избора за малък джип е по-голям. За размера - според мен не е необходимо да са много по-широки от заводските, а при 15-ките всички малко по-високи са много широки. За височина - максималната при която няма да умре много и няма да опира. Щом без проблем влизат 235/75/15, значи размер близък до 215/80/16 ще ти е супер и няма да са много тежки.
    Тук може да спорим.
    Според мен,малка джанта с голяма гума е по-добър вариант.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

      Колеги давайте,в спора се ражда истината и тя е някъде тук.Tiger Hunter,сигурно си прав че ако съм с такива гуми,може и да не закъсам,стига някъде да не влезе в дълбок коловоз,че тогава и такива гуми не помагат!Коментарите все пак са полезни за човек като мен който е изправен пред дилема!Да видим и колко колеги ще подкрепят мнението на georgipetkov64!

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

        Излишно е да даваш пари за още едни джанти, но това е мое мнение
        Като искаш по-високи, слагаш 215, 225, 235/75 и това е.
        Аз лично, никога не съм бил краен в изборите
        Не мога да дам пълен превес на практичността, за сметка на добрата визия
        Бих жертвал дори малко по-висок разход, но за мен джипка с тесни и високи гуми е гротескна гледка. Трамвай.
        Иначе всяко нещо си има предимствата и недостатъците.
        За мен при кал не е толкова важно тесни гуми за да режат калта до здраво. По-скоро широки и да се чистят лесно.
        Ферозата е лека джипка и така или иначе, ако не е натоварена се носи отгоре.
        Зависи и от калта, де
        Където е моята вила е такава глина, че колкото и газ да раздаваш, не се чистят.
        Предпочитам бавно и с вратите напред, отколкото яката газ, буци кал по тавана и пак с вратите напред
        Последно редактирано от TigerHunter; 05-02-16, 20:45.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

          Грешка,исках да кажа в последния пост,колко човека ще поткрепят мнението на Иван Жоров!!!

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

            TigerHunter,при това положение което предлагаш не е ли по добре гумата да е 80-ка а не 75-ца?

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

              Като вземеш гума с 60 мм по-голям диаметър се вдигаш с 20-25 мм максимум.
              60 мм са разлика в диаметъра. Ако го гледаш вертикално - 30мм отгоре, 30 мм отдолу. 30 мм отдолу те повдигат, 30 мм горе - най-много да опрат по калниците.
              Като отчетеш сплескването на гумата и излиза 20-25мм реално повдигане.

              Бях правил един тест с моята Фероза. Намерих няколко луди да дойдат до Костинброд и да си свалят гумите, за да пробвам с кои ще се държи най-добре.
              Тествах АТ, МТ, регенерати. С Малатеста Кобра, 225/75 R15 все едно карах друг джип - само му показваш къде да мине и минава.
              Ще се разровя да видя къде е темата.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                По добре е, стига да намериш такъвразмер.
                Те и 75 на тая ширина са добре като диаметър.
                Второто число е процента спрямо ширината на протектора.
                Така че колкото по-широка, при еднакъв процент, ще е и по висока.

                ПП: Съгласен с Ванката.


                Освен това, тук говорим за диаметри, но и шарката на протектора има значение
                На тоя терен ти трябва агресивно АТ или малко агресивно МТ
                Кобрата е добър компромис с нейните си недостатъци, но регенератите са тежкки а Йокохама не знам дали още поддуржат тоя модел/
                Добър компромис биха могли да са и Кумхо КЛ 71 МТ. Те според мен се чистят по-добре от кобрите, защото имат по-голямо разстояние между блокчетата на протектора.
                Последно редактирано от TigerHunter; 05-02-16, 20:58.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                  Вани4,приемам почти на 100%това което казваш,но кави са АТ или МТ,че не съм а ясно?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                    При моя случай точно тези 25-30мл.са фатални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                      Подлагане на ресорите, смяна на листове с нови, шпренгване ( има сравнително краткотраен ефект), удължаване (малко) на обиците на ресорите, нови ресори.
                      По някой и друг оборот на гайките на торсионите...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                        Фатални са сега. След 1 година ще трябва още толкова повдигане поне. И така докато коловозите не стигнат нещо твърдно на дълбочина.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                          205/75-15 или 215/75-15, може би, ще са оптимални като размер, а и като цена.

                          Колега, понеже гледам си от/около Перник,
                          а на Пенчо КИА-та е с 215/75-15,
                          та що не го питаме дали ще даде гумите си за по кръгче,
                          и ако да, веднага ще разбереш кой е твоят размер.

                          Това ще ти струва почерпка,
                          но ще ти спести чудене и пари.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                            Това с почерпката не е проблем,въпроса е другото как да се одругото ка да се организира.Размера е ясен,а какви са гумите?!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                              Извинявам се за грешките,ама съм на таблет и ми е малко трудно писането!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Смяна на джантите и гумите с по големи!

                                Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                                Това с почерпката не е проблем,въпроса е другото как да се одругото ка да се организира.Размера е ясен,а какви са гумите?!
                                BF Goodrige АТ по спомен
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X