Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

    Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
    Тези сервизни истории, сервизни книжки и т.н. са ала-бала. Гледа се състоянието, не историята. Километрите също не са фактор - една поддържана кола на 300 хил. км., може да е в пъти по-добро състояние от друга на 120 хил. км.
    Хабселютно съгласен На Горубляне е пълно със всякакъв вид сервизни книжки с печати и стикери...и все оригинални..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #17
      От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Хабселютно съгласен На Горубляне е пълно със всякакъв вид сервизни книжки с печати и стикери...и все оригинални..
      Не само на Горублене , а във всяка самоуважаваща се автокъща у България . Че и при вносителите на единични бройки вече е масовост .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

        Вие май четете през редовете.
        Колата ще се купува не от тук.
        Сервизна история в Германия например се удостоверява по друг начин а не с фалшиви книжки.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

          Колата ще се купува от Германия. Имам опит с вече 2 автомобила които лично съм си закупил и които все още притежавам, не бих казал (нямам никакви проблеми) но е в рамките на нормалното като досега купувам само автомобили на под 150 000km. Да ме извинят хората които са написали че километрите нямат значение.
          Нека задам друг въпрос
          От какво да се пазя, на какво да обърна по голямо внимание когато ходя на оглед?
          За сега знам че ще е дизел- решил съм да опитам-досегашният ми опит е с бензин.
          Започвам да обикалям по автокъщи за да ги пробвам всички, и да видим кой ще ме грабне.

          Коментар


          • #20
            От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

            Щом ще е дизел,най добре х5 3000цц,здрав без проблемен мотор,мл-а дефектира егер клапа и турбо за това гледай.За ауди по горе съм споменал.Това го казвам от преки наблюдения, на колите на приятели.
            SUZUKI VITARA V6
            HONDA CBR 919RR
            MERCEDES ML
            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

            Коментар


            • #21
              От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

              Колега казваш, че това ще е "доста голяма инвестиция" за теб.
              Дано само да знаеш в какво се забъркваш.
              Основната клиентела на тези автомобили, като изключим източно-европейската са бизнесмени търсещи представителен автомобил, или футболисти и певци търсещи показност. Точно тези две групи при покупка ни най-малко се интересуват от проблемността и разходите по даден автомобил, а взимат това което им е на сърце.
              Има едно неписано правило при покупката на автомобил.
              Преди да го кажа искам да отбележа, че ни най-малко важи за България, но за сметка на това има статута на "закон" в Щатите, а и не малко европейци го имат в предвид.
              ще се опитам да го цитирам що-годе както го дават големите финансисти и застрахователи
              "Цената на автомобила, който караш НЕ трябва да надвишава 1/3 от годишните доходи в най-лошия случай", а ако е на лизинг, нещата не са много по-различни.

              Така, че дори втора ръка да вземеш джипа, струвайки 5 пъти по-малко от колкото нов, то разходите по поддръжката му и обслужването ще са съпоставими за автомобил струващ 150 бона, а не 30.
              Но ако имаш собствен бизнес, който ти носи сигурно доходи нещата стоят другояче, ако ли не, защо
              в цяла западна Европа, почти няма работещи (подчертавам работещи, а не собственици на фирми), които да си позволяват да карат такива возила?
              Там не случайно вместо да взимат премиум БМВ или Мерцедес втора ръка за 30 хилки, си взимат Нов "Голф" или "Кашкай" за същите пари.
              Този манталитет към луксозните возила си е типично балкански.
              П.С.
              Готов съм за нападки.

              Коментар


              • #22
                От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                Те повечето хора си купуват коли с цена много над 1/3 от годишния им доход, пък не ги спират от каране. Зависи и какви са ти другите разходи, щото и 5 000 лв. заплата да взимаш, може реално да ти остават много по-малко за глезотии и поддръжка на МПС от колкото някой с 1500 лв. заплата.
                А и макар авторът на темата да намира инвестицията за голяма /щото явно не са малко пари/, никъде не е питал за цени за поддръжка и т.н. Работи си в чужбина човека и явно може да си го позволи.
                SUV

                Коментар


                • #23
                  От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                  Сега пък го свалихте на 1/3.Аз съм чул за 1/2 а и във форума е споменавано това правило.Ако някой сега каже 1/4 и болшинството българи ще трябва да се задоволим с Опел Кадет.Ми недейте така де,Асан не е ли ора?И без да сме футболисти и фолк звезди ни се ще да покараме нещо по-шукаритетно,па макар примерно да се лишим от ходене на опера(то па кой ли ходи с кеф там).
                  И за да не съм съвсем извън темата трилитровия дизел на Х5 е страшно корав и безпроблемен мотор,обаче след тези по 184 коня.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • #24
                    От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                    Разбира се, че има много променливи, от рода на ипотеки, заеми и прочие.
                    Но да не забравяме, че там е рядкост да се купува автомобил в кеш.
                    Почти всичко ново там минава на лизинг.

                    Но всеки си знае възможностите.
                    Каквото и да избере колегата със здраве да си го кара.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                      Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                      Сега пък го свалихте на 1/3.Аз съм чул за 1/2 а и във форума е споменавано това правило.Ако някой сега каже 1/4 и болшинството българи ще трябва да се задоволим с Опел Кадет.Ми недейте така де,Асан не е ли ора?И без да сме футболисти и фолк звезди ни се ще да покараме нещо по-шукаритетно,па макар примерно да се лишим от ходене на опера(то па кой ли ходи с кеф там).
                      И за да не съм съвсем извън темата трилитровия дизел на Х5 е страшно корав и безпроблемен мотор,обаче след тези по 184 коня.
                      Точно казано,колегата е казал че колата ще е след 2006-7г.така че няма да е 184 коня.
                      SUZUKI VITARA V6
                      HONDA CBR 919RR
                      MERCEDES ML
                      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                      Коментар


                      • #26
                        От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                        Сега пък го свалихте на 1/3.Аз съм чул за 1/2 а и във форума е споменавано това правило.Ако някой сега каже 1/4 и болшинството българи ще трябва да се задоволим с Опел Кадет.Ми недейте така де,Асан не е ли ора?И без да сме футболисти и фолк звезди ни се ще да покараме нещо по-шукаритетно,па макар примерно да се лишим от ходене на опера(то па кой ли ходи с кеф там).
                        И за да не съм съвсем извън темата трилитровия дизел на Х5 е страшно корав и безпроблемен мотор,обаче след тези по 184 коня.

                        Не случайно споменах още в първото си мнение, че това правило за 1/2, 1/4 или за каквото и да е друго съотношение препоръчвано от "спецовете", както много други работи не важи ни най-малко за нашата мила татковина.

                        Предполагам всички помнят не толкова старите времена, 2000-2003, когато стана най-масовото преминаване на Жигулита и Москвичи към Вектри, Астри и Голфове.
                        Тогава, хората работиха за 250-300 лв заплата, а Вектрите вървяха по 4 бона тогава, при това масово все взимаха с потребителски кредит.
                        Но българинът от край време е свикнал колата му да струва повече от годишната му заплата.
                        В социализма хората взимаха по 160-170 лв, а тогава возилата са започвали от 5-6 хил нагоре, но поне след аванса, докато са ги чакали по няколко години са имали възможност да спестяват.
                        И аз съвсем да не съм извън темата, само ще кажа на колегата да вземе каквото му е на сърце. Щом ще го ползва за дълъг път комфорта трябва да е приоритет.
                        Отопление,охлаждане,масаж на седалките и тн. От доста години вече возилата се правят мултифункционални и няма кола от този клас, която да не става хем за града хем за аутобаните.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                          Купувай избраното МПС(това не е инвестиция, а разход), кефѝ му се и з@еби анализаторите.
                          Jeep WJ 4.7
                          Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

                          Коментар


                          • #28
                            От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                            Тъй като няма смисъл да се пуска същата нова тема. Може някой да влее малко акъл и в мойта глава. Нямам особен опит с джипките, като се изключат някои екстремни приключения в миналото с мой много голям приятел и неговия стар Патрул. От тогава обаче ми е останал спомен, който много ме човърка. Веселбите свършваха със засядане в блато или в по- добрия случай с копаене след забиване на кантар на някоя връга. Обстоятелствата са такива, че пари много няма и универсално возило също. Но все пак, при положение, че нещо потръгне. И като се тури на везните и склонноста ми към риболов, гъбобер и др. подобни. Също абсолютната ми нечувствителност към всякакви екстри. Дали едно старо Дискавъри 1, с последващо възстановяване няма да е нещо хубаво? На години съм, карал съм преди и някоя по- спортна кола, вече не ме влекат скорости и магистрали. Харесва ми, че е май единствения по- сериозен от към проходимост и съответна здравина, рама и т. н. модел с постоянно 4х4, което пък за шосе с променливи качества зимъска ми се струва добро. Патрула в това отношение, вкл и един баир, където живея, не беше от най-добрите, че сме се пързаляли с него по- добре и от най обикновена кола. Като се има пред вид теглото му и мързела да се включат ръчните хъбове на предния мост. Както и да се сменят гуми разбира се. За разлика обаче от леките коли, може и да не му е била евтина поддръжката, ама пък огромни усилия бяха нужни да се счупи такова нещо. И освен това, като си спомня за какви пари се продаде...Сега подобни и на същите години не само, че не са по- евтини, а са по- скъпи! Та ще ми се да събера още акъл за това Дискавъри, пред вид по- човешките оферти. Толкова ли е опасно и има ли шанс да се намери нещо свястно от по- старите? Нещо, което би могло да се повъзстанови. предварително благодаря за всяко инфо и се извинявам за евентуални повторения и неграмотност.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X