Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

    Твоят преходник по никакъв начин не става на този двигател. Болтовете при М20 са четири, а фланеца към блока е под ъгъл, спрямо този към сменяемия елемент, както се вижда от снимката, която съм качил. Ако този ъгъл не е спазен, филтриращият елемент няма да може да се монтира - ще пречи генератора.
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #17
      От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Седи си кротко при мен горе в базата С два резбови преходника може да застане на всеки автомобил освен това си има топлообменник с който елиминираш един проблемен при руските двигатели елемент масления радиатор .
      И какъв му е проблема на масления радиатор? Можеш да бъдеш сигурен, че не може да го замени споменатия топлообменник и толкова е сигурно също, че ще задереш лагерите му. Казвам го уверено, защото са ми докарвали за ремонт двигател, каран без включен маслен радиатор по баира. А ефективността на топлообменика е като на невключения радиатор.
      0886 854 174

      Коментар


      • #18
        От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

        [QUOTE=Кольо;2979860]Вярно, че вдига налягането, ама само в частта от помпата до филтъра. След него-същия х.й... Как се вдига налягането си го написал веднага след текста който цитирам.

        Едва ли можеш да обосновеш твърдението си колега!
        Налягането се вдига заради повишения дебит, който идва от изолацията на досегашния маслен филтър за фино очистване. Ако познаваше този мотор, щеше да се сетиш, че маслото след него се изтича директно в картера, а сега отива да маже, в добавка на това, което досега минаваше през грубия филтър. От там идва по-големия дебит, а от там идва и по-високото налягане. Съгласно закона на Бернули да речем. Никакви лагери все още не съм сменял.
        "След него-същия х.й..." - ако искаш го ползвай, ама извън форума.
        0886 854 174

        Коментар


        • #19
          От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

          Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
          И какъв му е проблема на масления радиатор? Можеш да бъдеш сигурен, че не може да го замени споменатия топлообменник и толкова е сигурно също, че ще задереш лагерите му. Казвам го уверено, защото са ми докарвали за ремонт двигател, каран без включен маслен радиатор по баира. А ефективността на топлообменика е като на невключения радиатор.
          Аз пък съм махнал масления радиатор. Нула проблеми. Но и не съм пробвал да му налея М10 и да не го сменя 50000км

          Масленият топлообменник има може да е толкова ефективен, колкото трябва. Отделно печелиш подгряване на маслото в началото, освен охлаждане при високите режими.

          Коментар


          • #20
            От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

            [QUOTE=Ясен;2981834]Аз пък съм махнал масления радиатор. Нула проблеми. Но и не съм пробвал да му налея М10 и да не го сменя 50000км

            Не желая да правим личен спор. Няма как да се съглася, че руснаците са сложили нещо излишно само за да го усложнят, а не за да се гарантира някаква характеристика. И то на военна машина. Както и че ефективността на въпросния топлообменник е като на масления радиатор. Бавното загряване не може да се сравнява по вреда изобщо с вредата от прегряването на маслото. А пък да се сменя на 50 000! км чувам за първи път.
            Всеки има право на мнение в крайна сметка.
            А всеки четящ-на сравнение и оценка.
            0886 854 174

            Коментар


            • #21
              От: Филтри за грубо и финно очистване на маслото на двигател М 20 на ГАЗ 69

              Руснаците са сложили нещо за да постигнат нещо. Такива масла са имали, за такива са гласили мазилната уредба с всичките и компромиси.

              А за 50 хиляди километра с едно масло - да речем че знам как се карат уазки у нас. А и в Русия, ако е това въпросът. Тоя дето ти го докараха за ремонт, маслото само ли изтече от картера или трябваше шпакла?

              Едно е сигурно - ако са можели да му сложат маслено-воден топлообменник, със сигурност са щели да го направят. Както правят много съвременни производители.

              п.п. заповядай да докараш моя двигател до ремонт от прегряло масло. Условието е да не сменяш маслото, да не вдигаш над 5500 оборота и да не докарваш температура на водата над 120 градуса.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X