Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотоциклетите "горят толкова много".

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

    Колкото и да се пресмята на мотоциклетите двигатилите така са изчислени че ако ги поставиш в нормален автомобил за нищо нестават.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #32
      От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      И мен ме терзаят въпроси от подобно естество.Сравнявам нещата с моята машина,на дръпки от светофар до светофар нямам загуба от 600 куб.мотор,пистарка и т.н Обаче съм 70 к.с Дърпам тдм- ки с лекота които са с по голяма кубатура същевременно на 200 км.заковавам и дотам,на 190 давам газ и набира рязко до 200 и спира.Разхода над 160 км.не стига 5 на сто,всъщност никога не е стигал толкова освен в Румъния и то на междинни зареждания ,под 5 литра.
      Пъргавината я отдавам на късите 6 скорости и маслото което дава 3% директна мощност в задното колело.На практика се усеща,дали са точно 3 незнам
      Незнам и това масло дали ми носи икономия или не.
      За пистарка не съм съгласен че дърпаш.Това че ти се раздаваш на макс не означава че другия ти отвръща със същото.Може да си провериш мотора на някой събор като се запишеш на гонките в твоя клас.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #33
        От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

        Пистарката в градски условия на мазният асфалт , е спънат кон , колкото по-силна , толкова по-зле.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #34
          От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
          Колкото и да се пресмята на мотоциклетите двигатилите така са изчислени че ако ги поставиш в нормален автомобил за нищо нестават.
          Стават, поставят ги. Такава машина направо утрепа един от класовете в българският шампионат преди години. И то така сериозно, че всички ревнаха срещу нея. Слагат ги и навънка, пак с успехи. Всеки състезателен автомобилен двигател се прави по стъпките на мотоциклетните. Високо оборотни машини. Въртящият момент е работа, а мощността е работа за определено време. По-мощният двигател прави всяка машина по-бърза, но той влече след себе си скоростна кутия с близки предавки и то повечко на брой. Мотоциклетните двигатели за с разни характеристики, не всичките са като при пистовите мотори, има и благи такива.

          Коментар


          • #35
            От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

            Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
            ... като данъци са по-облекчени от колите
            Я пак? На мен на джипа данъка ми е 20 лева, на мотора - 80

            Коментар


            • #36
              От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

              Написал съм нормален автомобил а не състезателен!
              В темата става вапрос за такъв сравнение с мотоциклет.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #37
                От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

                Този филм съм го играл и пробвал.Бях предезвикан с ендуро 650 срещу пистов 1000.И то спора беше на улицата от стълб до стълб.И понеже околовръстното в Карлово ни е стръмно пробвахме се и в двете посоки.Е резултата беше 2-0 за пистарката.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #38
                  От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

                  Е само това ли плащаш на мотора си? Имаш си и технически преглед на 2 години, ГО. При колата имаш всичко това + прегледа е всяка година + винетка. А ако колата долу горе актуален модел, данъка не е 20 лева, а поне 10х толкова. Ако се сметне и подръжката на едно черириколесно колко е, то ще излезе че данъка е най-малкия проблем, наред с цената на горивото...И все пак моторите не горят много гориво.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

                    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                    Здравейте колеги, въпреки че половината заглавие е в кавички все съм се чудил защо разхода на гориво е толкова голям. Казвам голям не за друго ами правя следното сравнение, мотор тежащ 220 кг с 1000сс двигател нормално горял към 5-5,5 на 100 че и 6 дори. Автомобил тежаш 1 тон с двигател 1400сс или 1.6 примерно може да даде същия разход. А ся къде е логиката, мотора има много по малко въздушно съпротивление, има много по малка контактна площ на гумите и тежи 4 пъти по малко. А що тогава гори като кола? Нямаше да питам ако нормалния разход на такъв мотор беше 3-4 на 100 максимум ама е на излиза че е равен с кола
                    Колега, днес зададох въпросът ти на един мой приятел - Сергей "Ланкара", някои колеги от форума може и да са чували за него от едно негово предаване-"Лаборатория в шлеме" , ето и какво той ми отговори : Привет. Возможно сделаем видео и на эту тему. А что касается физики, то коэффициент лобового сопротивления хорошо продутого в аэродинамической трубе седана около 0.3. Классического байка - 1.2. Плюс, мотоциклисты в среднем ездят на более высокой скорости, а сопротиаление воздуха растёт не линейно, а квадратично. Если добавить к этому любовь к резким ускорениям, то можно получить более высокий расход при плюс-минус равных мощностях движков.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

                      Мотоциклетите (изключвам скутерите заради трансмисията )не горят изобщо чак толкова много спрямо вървенето...В гаража имам два мотора-Yamaha fz6 (Fazer S2 ) и Yamaha R6 и двата 2008 година.И двата са 600 кубика,Fazer-a е 95 коня а R6 130 кс.При нормално каране,по начина по който си карам колата Фейзър-а гори около 4/100 при скъперническо каране и надолу,R6- съм я свалял на около 5,2-5,3.При брутално каране(пълна газ по магистралата-Fazer-a го дадох на мой приятел бивш мотоциклетен състезател) заредих 5,5/100 бензин...R6 на такова каране отива на 8,5-9 но върви брутално,почти не се сещам за сериен автомобил без да е пипан да може да и се опре на ускорение,нито на макс.скорост.За по-нагоре да не говорим,виждал съм какво може и R1-1000 кубика 180 коня.Разход около 8/100...Толкова ми гореше скапаното пежо 1,4 бензин с динамика на валяк без да му давам особена газ...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        За пистарка не съм съгласен че дърпаш.Това че ти се раздаваш на макс не означава че другия ти отвръща със същото.Може да си провериш мотора на някой събор като се запишеш на гонките в твоя клас.
                        До карлово няма проблем да дойда[emoji3]
                        По нанагорнище незнам,обикновенно падам от мотора през последните ми два опита на лифта над Сопот
                        Последно редактирано от Roninn; 04-02-16, 17:39.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          ...нямам загуба от 600 куб.мотор,пистарка и т.н
                          Това не го пиши сериозно,че ще ти се смеят[emoji6] Туристически мотор срещу спортен,почти двойна мощност,по-добра аеро динамика,предавки спирачки рам еър и тн.Правил съм сравнението,нямаш абсолютно никакъв шанс.Не и с тия 70 коня.И аз си мислех че Фейзъра ми върви много ама като пробвах R6 взе да ми се струва после че му има нещо [emoji17]

                          Коментар


                          • #43
                            От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

                            Уверявам те че на никой не съм дал повод да ми се смее,пък и ако лично се познавахме,щеше да знаеш че не говоря празни приказки.Далече съм от мисълта че съм неотразим.Преди време попаднах на някаква класация на моторите които правят 0-100 до 3 сек.и туристическия мотор е в нея.Във всеки случай няма как да знам по цвета на мотора колко кубика или коня е,ако не сме говорили със спътника преди или след това.Като открием сезона ще се видим.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Уверявам те че на никой не съм дал повод да ми се смее,пък и ако лично се познавахме,щеше да знаеш че не говоря празни приказки......
                              Най , най искрено приеми един съвет . Сега си точно във времето когато си мислиш , че всичко знаеш и можеш с мотора. Около двете години тогава стават белите.Върни малко газта и по кротко.
                              ПП Нали знаеш има два вида мотористи или много бързи или много стари.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Защо мотоциклетите "горят толкова много".

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                До карлово няма проблем да дойда[emoji3]
                                По нанагорнище незнам,обикновенно падам от мотора през последните ми два опита на лифта над Сопот
                                За мен също не е проблем да дойда до Пловдив.Ще се радвам да се запознаем,пък и да ти покажа че не ти е толкова стартов мотора.Имай предвид че когато се състезаваш сам със себе си не е същото когато има някой до теб.Аз пример дадох с мен и такива още много мога да дам.Ти колко пъти си правил стартови отсечки с колеги освен тези в градски условия от светофар до светофар?
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X