Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

    Какви са очакванията за сложноста на разходката. Колко километра ще бъде? При този сняг имате ли подходящите гуми?
    LZ1VMH

    Коментар


    • #62
      До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

      Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
      ...При този сняг имате ли подходящите гуми?
      Опа-а-а! Право в десетката!

      Ха сега да видим, кое е по-важно? Манджата ли гумите?

      Коментар


      • #63
        До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

        Ами аз мисля за маджата, защото май гумите са ми ОК:

        http://www.coopertire.com/html/produ...&artw=65&rd=16

        Има някаква скала, какво е сцеплението в различни условия. Днес ги пробвах със 120 в киша, в локви, направо, на завой, с газ, без газ... добре стоят, не знам как ще е в калта...току виж сме открили други "големи кални коловози" ...но нали има въжета...лебедки
        ---------------------
        Шофирайте разумно!
        [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

        Коментар


        • #64
          До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

          Първоначално публикуван от qboby Преглед на мнение
          Ами аз мисля за маджата, защото май гумите са ми ОК:
          За асфалта - май, ама на черно под снежеца (доколкото има покривка) е калчица. А със зимни шосейни гуми в "големи кални коловози" ще е .... хм ... веселичко ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

            Чавдар е напълно прав, тези гуми са за движение по пътна мрежа.

            Единственото, което помага с такава гума да не си недвижима собственост в планината са читавите вериги.

            Коментар


            • #66
              До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

              Аз що си мисля, че след 1 излизане по-така на кално и ламелите са чао...

              Коментар


              • #67
                До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

                Не са чао.
                Ако температурата падне до толкова че калта под снегът да замръзне ще има да дърпа всички с МТ.
                До тогава обаче е мъртвец.

                Коментар


                • #68
                  До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Не са чао.
                  Ако температурата падне до толкова че калта под снегът да замръзне ще има да дърпа всички с МТ.
                  До тогава обаче е мъртвец.
                  Уточнението се приема.

                  => уточнение:

                  Към днешна дата сняг вали, мокър, на парцали, земята поема, топла е разтапя го и става уникално готина кал и евентоално сняг. Довечера и призори ще е стегнала много яко, но през деня е каша. Топло си е...

                  Но аз принципно, мисля си ако в калта има яко ситен каманак и той се вре по ламелите, те не би ли следвало да се прецакат?

                  Коментар


                  • #69
                    До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

                    Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                    Какви са очакванията за сложноста на разходката. Колко километра ще бъде? При този сняг имате ли подходящите гуми?
                    Предимно по асфалт. Последната част от пътя е през "безпътието", но доколкото си спомням няма и километър. Също доколкото си спомням там няма дори черен път, нито пък някакви страховити денивелации. Аз съм с гуми А/Т, днес ги пробвах до Бонсови поляни - имам забележки, но като цяло с малко повече предпазливост драпат. А и аз ще съм с дете под 2 години, така че здравият разум поне от моя страна се очаква да е водещ. Имам 2 въжета и ръчна лебедка, лопата и брадвичка. Километри - между 50 и 70 в едната посока.
                    Понеже няма възражение - мястото е ясно, часът 9:30 /с толеранс, естествено/, храна - всеки за себе си. Засега само qboby е потвърдил, че ще дойде, ще се радваме и на други колеги, но добре ще е да напишат.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

                      Искам да кажа за гумите. Температурата беше 6 градуса. Там където имаше сняг беше добре, но имаше и кал. Добре, че карахме еднопосочно и то надолу та излязохме от друго място иначе наистина щяхме да сме недвижима собственост. Имаше и Големи кални коловози тук там. Вельо сигурно ще качи и снимки скоро. Бяхме само 2 машини. Надявам се лека по лека броят да расте.
                      ---------------------
                      Шофирайте разумно!
                      [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #71
                        До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

                        Ха добре дошли! Очакваме фоторепортаж.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

                          Ето и снимки. Времето беше слънчево, преживяванията доста нови за мен... Чудесно беше!
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #73
                            До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

                            Кой е с тд5-а? Ръчка или автомат е Диското?

                            Коментар


                            • #74
                              До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

                              Аз съм. Специално си го избирах с ръчни скорости. Мисля че съединителя скоро ще е за смяна (на 250 000 км е) и колко ли ще ме одрусат . Но както ти спомена вчера, в един момент гумите така да се каже се оказаха неподходящи.
                              ---------------------
                              Шофирайте разумно!
                              [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                              Коментар


                              • #75
                                До: Сбирка на собствениците на ЛР Дискавъри

                                Обаче, сега страхотно ме е яд за снимките, които не направих!!! Пищисах се в известна степен. Имаше доста сериозни преживявания, за които тогава въобще не ми беше до фотоапарат. А "следващия път" не ме успокоява, уви!
                                Другия път може да взема камера. Има какво да се снима!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X