Обява

Свий
Няма добавени обяви.

моля за съвет за избор на джип 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: моля за съвет за избор на джип 4х4

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Ако очакваш някой да седне да ти напише доклад с плюсове и минуси на пет автомобила и то с мнение от първа ръка - ще останеш разочарован. Четене във форума му е майката. Както в този раздел, така и в разделите по марки.

    Само че на първо място следва да изясниш (в т.ч. и засебе си) какво точно ти трябва. Не става ясно защо при задание "икономична всекидневна кола за жената" се оглеждаш за автомобил 4х4? Ако в изискванията си силно наблягаш на изискване за ниски разходи, то краткият отговор е - не си купувай "джип".
    Искам да е джип 4х4 защото живея в планински район и за да е по сигурен за жена ми и детето като го кара,а за разхода всеки да каже колко му харчи, и как се задвижват гумите да ли са всички или на диагонал,или първо предните и при нужда задните

    Коментар


    • #17
      От: моля за съвет за избор на джип 4х4

      Ако съотношението е качество/цена, препоръчвам CR-V-то. Жената кара такава, защото има два баира пред вилата, които по това време без 4Х4 не можеш ги мина/да се свети Фандъкова и кметове и/. Но както споменаха колегите по-горе трябва да се внимава при избора, защото нечестивци много...Като опция има ги много с газови уредби от Италия, но пак повтарям трябва грамотен човек да я избере, иначе до сега/ пета година / никакъв сериозен проблем, с нея се ходи до морето/като всички българи/ щото винетките скъпи..

      Коментар


      • #18
        От: моля за съвет за избор на джип 4х4

        Първоначално публикуван от kamen_8157 Преглед на мнение
        ... за разхода всеки да каже колко му харчи, ...
        Това е несериозно! Един кара в София по маршрут през най-тежкия трафик и разходът му по-скоро трябва да се смята на час. Друг кара пак в София, ама пътят му е по околовръстното и по-скоро сравним с извънградско. Един кара на тръгни-спри с двигател, който не смогва да влезе в нормален температурен режим, друг прави един по-дълъг маршрут. Един къса голфовете на светофарите, друг брои натисканията на спирачките, щото му всяко му бъркало в джоба ...
        Що си мислиш, че ще получиш използваема за теб информация?

        Всичката тази работа с разхода е много относителна. Като карам от София до Пловдив по магистралата - разходът ми е един, като почна да въртя из Смолянско по завоите, нагоре-надолу, резки ускорения за изпреварване на къса отсечка и т.н. същата кола, със същия шофьор започва да харчи като на градско в София ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: моля за съвет за избор на джип 4х4

          Какъв и да е джипа под 12-15 градско не очаквай.
          SUZUKI VITARA V6
          HONDA CBR 919RR
          MERCEDES ML
          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

          Коментар


          • #20
            От: моля за съвет за избор на джип 4х4

            Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
            Какъв и да е джипа под 12-15 градско не очаквай.
            Това с какво гориво? Щото аз съм го докарвал под 9 нафта. Софийско градско разнообразно. Без да ми свиркат.

            Коментар


            • #21
              От: моля за съвет за избор на джип 4х4

              Все си мисля, че парт тайм не е подходящ за жена, но може и да греша де. Според мен едно субару ще ти е тамън. Като цяло повечето 4х4 в тоя ценови диапазон въртят колелата на диагонал като забуксува, щото иначе трябва или блокаж в някой от мостовете или лсд ама на тея години читаво лсд си е малко трудно за намиране. И кой каквото ще да говори кола и джип в горе долу едни години и горе долу еднаква мощност имат тамън два пъти разлика в харчовете(чисто парично) джиповидното си иска повече и това е.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #22
                От: моля за съвет за избор на джип 4х4

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                Като цяло повечето 4х4 в тоя ценови диапазон въртят колелата на диагонал като забуксува....
                Що си мисля че не е коректно като се омостиш ( да качиш диагонални колела ) да смяташ , че има някаква специално измислена система (при фул таим) да ти спре кефа при карането ?
                Това и аз като неграмотник във ТОЗИ форум съм го чел поне по няколко различни по естество теми . МОЛЯ , бъди грамотен.

                По темата .
                Икономично , баири , ЖЕНА зад волана , проходимост на асфалтЪ - колкото и да ви е тъжно не е за този форум . Темата е за ГОУФ СИНХО.

                Ако трябва наречете ме и предател.Мерси.

                Коментар


                • #23
                  От: моля за съвет за избор на джип 4х4

                  Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                  Какъв и да е джипа под 12-15 градско не очаквай.
                  Лексус хибрид, ама струва повече от 5-6000 лв.
                  Нисан Х-траял дизел.
                  Фиат панда, до колкото може да е джип...
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: моля за съвет за избор на джип 4х4

                    Лелеееееее.....
                    От Панда до Лексус и то, само в една препоръка. Ама, както казах- какъвто въпроса, такива и съветите.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: моля за съвет за избор на джип 4х4

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      Що си мисля че не е коректно като се омостиш ( да качиш диагонални колела ) да смяташ , че има някаква специално измислена система (при фул таим) да ти спре кефа при карането ?
                      Това и аз като неграмотник във ТОЗИ форум съм го чел поне по няколко различни по естество теми . МОЛЯ , бъди грамотен.

                      По темата .
                      Икономично , баири , ЖЕНА зад волана , проходимост на асфалтЪ - колкото и да ви е тъжно не е за този форум . Темата е за ГОУФ СИНХО.

                      Ако трябва наречете ме и предател.Мерси.
                      Не си мисля, че има специална измислена система да ти спре кефа, просто отворения диф така работи- задвижва колелото с по- малко сцепление или греша? Та в тоя ред на мисли има специално измислени системи които да предадат въртящ момент към другото колело. Никога не съм твърдял че разбирам много и винаги съм се радвал на градивната критика защото така уча и още нещо ново. Иначе си прав, нещата вървят към нещо от рода на голф синхро или субару до 2.0 мотор.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X