Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за включен преден мост на асфалт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

    Колеги въпроса с мостовете е следния: не съм ги мерил зъбите през пробките, щото стана студено и го оставих за пролетта. Направих само теста да вдигна отпред и отзад и да въртя. При един пълен оборот отзад, отпред изостава четвърт оборот. Сега като карам на сняг се случва така, че като се движа по страничен наклон с включен преден мост задницата си се пързаля и иска да ме увлече в деретата а това хич не е приятно. Потя се през зимата от напрежение това което мисля че се случва е задния мост е по бърз и на хлъзгав терен отзад дрифтира и за това започва да се пързаля. Вашите уазки как се държат на наклон?

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

      УАЗ и нормално леко си дрифти към дерето. И не само УАЗ.

      Пробата с въртене на колелото само с един оборот няма как да я направиш защото много луфтове. Въртиш едното колело 20 пъти и оставяш някой да брои другото.

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

        С оглед на проблемите които сподели колегата още в началото на темата и това което казва сега според мен няма съмнение, че са му различни дифовете.

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

          Задния диференциал ти е по бърз , затова пързаля. Преди много години ми купиха нов мост за служебния УАЗ....и се държеше по същия начин . На заснежен асфалтов път ако включех предния мост , задния почваше да играе. Но на черен / бял / път с бавна скорост не се усещаше . Така го карах доста години и нищо не счупих.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

            Различно предавателни число може да има ако единия диф е от текезесарка а другия е от 469В

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

              Първоначално публикуван от Lucky6 Преглед на мнение
              Различно предавателни число може да има ако единия диф е от текезесарка а другия е от 469В
              На Уаз се монтират две главни предавания - 41/8 и 37/8, тъй че може, и двете да са от Уаз, и да са различни.

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                Здравейте най- накрая загадката е развенчана донякъде. Отворих пробките, с един фенер светнах вътре ,имаше идеална видимост, избърсах маслото на един зъб със суха чиста четка за рисуване и после с блажна боя го боядисах пак с четчица, изчаках известно време боята да дръпне и започнах да броя, така и двата дифа и какво излезе по 41 зъба са и двата. По- назад бях писал, че се чува скърцане и тегаво движи и че едната гума понякога завлачва със пуснат преден мост. Преди няколко дена отново заскърца здраво докато се прибирах от язовира в кал беше от ляво от към дългата полуоска свалих я да видя какво става ще покажа снимка да кажете какво мислите.

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19399558_765275413642277_8131889404363321267_n.jpg
Прегледи:1
Размер:277.9 КБ
ID:5757119
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от CCCP; 21-06-17, 17:42.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                    На една от снимките съм отбелязал, според мен къде е имало триене и възможна причина за скърцането, като имайте предвид ,че си имаше доволно грес по полуоската. Съмявам се най вече във износването отбелязано със зелено. Със розово съм отбелязал луфта, като я дърпаш движи се поне 4 см нагоре надолу това нормално ли е? Където съм сложил синя стрелка няма луфт или поне едва доловим. Лилавото е още една възможност за скърцането макар и малко вероятна според мен. Червеното е общата площ на странното износване и се пада във кожуха. Дайте идеи на какво да обърна внимание- цапфа, сфера? Не е от лагери защото скърца само при включен мост.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                      Първоначално публикуван от CCCP Преглед на мнение
                      ...
                      Тегаво се въртеше и така един оборот на задното колело а предното изостана със цяла четвърт от оборота още на първо завъртане. Какво ви говори това?
                      Е тука ти е проблема, щото си с различни предавателни числа, и затова може и да си батисал полуоската.
                      Като си броил зъбите през пробката нещо си оплескал, освен ако не си с различни пиньони.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                        Както написах по- горе короните поне са еднакви , съмнява ме да е различен пиньон .Нищо не съм оплескал при броенето през пробката, какво може да оплеска, отварям ,броя, затварям. Убеден съм, че съм ги преброил правилно защото белязания зъб се виждаше доста добре и поне по три пъти на мост броих много внимателно. едно момче от което трябваше да взема полуоска каза, че според него е от лисваща втулка на цапфата и наличието на аксиален луфт а също така и радиален поради липсата и на бронзова втулка. Освен това май няма семеринг в ръкава а според мен и той донякъде центрира полуоската. Още нещо, полуоската не излиза лесно а се заглавя в сферата момчето каза че трябва да излиза без проблем независимо от положението и тоест без да трябва да я нагодиш чрез въртене и да я изкараш без да опре.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                          Тя щом шава полуоската 4 см. то си е разбита. Простия начин да пробваш полуоска да се сложи от към дългата страна застопорена и от към късата да се натисне и да се види как се движи под ъгъл. Ако я сгъваш лесно / т.е хлабаво / си е отишла. Така както описваш работата е за отваряне и инспекция.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                            https://www.youtube.com/watch?v=dnlwLJbz-Tk
                            Май си има стабилен луфт полуоската, само че въпросните втулки ,които при мен лисват в сферата а на цапфата са износени я държат да не шава.От втората минута на клипа се вижда, че да има луфт напред назад е нормално също така трябва да се движи съсвсем свободно на страни.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                              Бронзови втулки се набиват само в цапфата в сверата няма, от двете страни на карето се набиват едни закалени стоманени пръстени, които го държат аксиално. Семеринга се намира до фланеца, този на ръкава с петте болта. Най точно ще разбереш дали са еднакви мостовете като вдигнеш по едната им гума, и разбереш за колко оборота на кардана гумата ще направи един или по добре два оборота. Друго важно е пластините с които се обира луфта на шенкелите да са с еднаква дебелина(всичките заедно) отгоре и от долу.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                                Пакета от пластини трябва да е с еднаква дебелина, така е. Но луфта се обира при неразбити шенкелни болтове и втулки.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X