Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за включен преден мост на асфалт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за включен преден мост на асфалт?

    Здравейте колеги въпросът ми е следния- Когато включа предния мост на асвалтов път който е сух и нормален джипа нормално ли е да върви доста тегаво и да дърпа волана все едно гумите се разчекват.На неравен терен кал трева сняг няма проблеми.Другото което искам да попитам е понякога на задна без полусъединител съм забелязал че започва да друса все едно на пресекулки дърпа назад от каво може да е това?

  • #2
    От: Въпрос за включен преден мост на асвалт?

    Нормално е да върви тегаво, щото не му се умира а ти го караш на заколение. Тази Уазка на сухо се кара само на заден мост, защото схемата на 4Х4 е парттайм.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

      Еднакви ли са ти гумите на предния и задния мост? Моя УАЗ като го купих имаше различни гуми на предния и задния мост и пак така тегаво вървеше на асвалт, смених гумите и всичко се оправи.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

        Здраврей колега,а да ли дифовете преден и заден са еднакви като предавателно число,подскачането на задна може да го прави от не добре регулирани палци на съединителя.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

          Благодаря за бързата реакция от ваша страна колеги!Относно карането по асфалт щото колегата коко келеша казва че го мъча случвало се е да излезна от калта на асфалта и да усетя разликата в метрите докато изключа, това имах предвид, а после като усетих че има съществена разлика съм го пробвал пак в рамките на 50 метра да видя как се държи а па камоли да направа маневра имам чувството че нещо ще замине и за това не си правя повече експерименти а питам тук.Относно гумите еднаква шарка са но предните и задните са различно износени , с еднакво налягане. Предните да кажем че са на финал но върви все пак задоволително със тях и в кал и в сняг което ме учудва.За мостовете не знам с какво предавателно число са и не знам как да проверя.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

            Ако всичко е нормално не би трябвало да се усеща включения преден мост на асвалт, само в завой може да се усети затормозяване. Щом като предните гуми са по износени се получава че задния мост започва изпреварва и бута предния, най вероятно от там идва тази нестабилност която си усетил.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

              Колега Сашо,има няколко начина да провериш с какво предавателно число са фифовете единия най лесен вдигаш задно колело на крик раздатката на неутрална един върти колелото а другия брой завъртанията на кардана,и по същия начин с предното колело,следващ пак колелата на крик сваляш пробките последователно преден и заден един превърта гумата а друг с фенерче и нещо остро брой зъбите на дифа,предполагам ,че си ме разбрал.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                Предни и задни гуми на УАЗ-а трябва да са еднакви диаметри иначе го има тоя момент с тегаво движение на здрав път с 4Х4.Завой с остър ъгъл при вкючен преден мост на здрав път също не е препоръчителен.Просто тая раздатка няма междуосев диферинциал доколкото си спомням.А предавателното число на диференциала сам не можеш да го разбереш с въртене на гуми. Защото при забавяне на едното колело движението минава през сателити и планетите на касетата и лъже.Трябва двама да въртят от двете страни едномременно като единия брои оборотите на кардана.
                0887284106-Митко
                http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                  Ясно колеги поне се успокоих че не е нещо извънредно.До колкото си обяснявам защо се получава това нещо на здрав път а в кал трева сняг и тн. не е че гумите извън пътя се пързалят а на асфалта не и за това се усеща тегавото вървене. Това с дифовете и въртенето на колелата за сега в това време няма как да го направя че не ми се търкаля в кишата но е възможно единия да е по бърз от другия все пак джипа не е имал само двама собственици (аз и предишния) и не се знае кой какво може да е сътворил. А и за гумите съм съгласен че е възможно да влияят макар че за 7/8mm разлика в диаметрите чак толко ли би повлияло?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                    Първоначално публикуван от CCCP Преглед на мнение
                    А и за гумите съм съгласен че е възможно да влияят макар че за 7/8mm разлика в диаметрите чак толко ли би повлияло?
                    Разлика от 3мм започва да се усеща на твърд терен,7-8мм вече е много.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                      7-8мм. разлика в диаметъра дават много голяма разлика в обиколката на гумата , и съответно в изминатия път.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                        Първоначално публикуван от CCCP Преглед на мнение
                        ...имам чувството че нещо ще замине
                        Съвсем правилно чувство имаш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                          Ти ако имаше разлика в дифовете ,на асфалта няма да можеш да тръгнеш.При наклон с включен мост и изключен от скорост,няма да превърти дори,ще стой на едно място.Смени си гумите и си карай,но на сух асфалт тормозиш раздатката и ще изпуши нещо,Уаза обича да бъде обгрижван от собственика си ,така че умната с него
                          Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                          Уаз 469
                          Nissan Patrol Y160

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                            При правилните диференциали, и еднакви четири гуми, и на асфалт не би трябвало да има проблем с вкючено 4Х4.Освен ако не кара на път, с много и остри завой с висока скорост.Но тогава ще страда от страшно недозавиване.Това го знам от опит в казармата, с една командирска 469-ка.Преди това първата година карах също 469-ка, но теглехме с тях по две колички с по две ракети за дежурните изтребители.Три километра в едната посока бетонна писта, и задължително на включен преден мост.Скоростта беше максимум 35-40км/ч, със съвсем леки и малко завой, като изключим последната маневра до самолета.Там беше завой на максимум с не повече от 5-8км/ч.И това всеки ден по два пъти.Проблем с ходова част и трансмисия не е имало, макър, че се е случвало на врщане някой път да забравим предното включено и се чудим що не може да напълни километража.
                            Сложи четири еднакви гуми и проблема ще се реши.
                            0887284106-Митко
                            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

                              Багодаря колеги поне ме успокоихте че не е нещо дето не е в реда на нещата. Ще таябва да му взема нови гуми пък тогава ще си каже дали има и друго.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X