Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 48 от 48

Тема: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

Място
    София-Радомир
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

Както написах по- горе короните поне са еднакви , съмнява ме да е различен пиньон .Нищо не съм оплескал при броенето през пробката, какво може да оплеска, отварям ,броя, затварям. Убеден съм, че съм ги преброил правилно защото белязания зъб се виждаше доста добре и поне по три пъти на мост броих много внимателно. едно момче от което трябваше да взема полуоска каза, че според него е от лисваща втулка на цапфата и наличието на аксиален луфт а също така и радиален поради липсата и на бронзова втулка. Освен това май няма семеринг в ръкава а според мен и той донякъде центрира полуоската. Още нещо, полуоската не излиза лесно а се заглавя в сферата момчето каза че трябва да излиза без проблем независимо от положението и тоест без да трябва да я нагодиш чрез въртене и да я изкараш без да опре.

Място
    Pleven
    Публикации
    1,131
    Точки (при гласуване)
    16

Тя щом шава полуоската 4 см. то си е разбита. Простия начин да пробваш полуоска да се сложи от към дългата страна застопорена и от към късата да се натисне и да се види как се движи под ъгъл. Ако я сгъваш лесно / т.е хлабаво / си е отишла. Така както описваш работата е за отваряне и инспекция.
    only 4 x 4,sim AWD

Място
    София-Радомир
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    8

https://www.youtube.com/watch?v=dnlwLJbz-Tk
    Май си има стабилен луфт полуоската, само че въпросните втулки ,които при мен лисват в сферата а на цапфата са износени я държат да не шава.От втората минута на клипа се вижда, че да има луфт напред назад е нормално също така трябва да се движи съсвсем свободно на страни.

Място
    Пазарджик
    Публикации
    448
    Точки (при гласуване)
    11

Бронзови втулки се набиват само в цапфата в сверата няма, от двете страни на карето се набиват едни закалени стоманени пръстени, които го държат аксиално. Семеринга се намира до фланеца, този на ръкава с петте болта. Най точно ще разбереш дали са еднакви мостовете като вдигнеш по едната им гума, и разбереш за колко оборота на кардана гумата ще направи един или по добре два оборота. Друго важно е пластините с които се обира луфта на шенкелите да са с еднаква дебелина(всичките заедно) отгоре и от долу.

Място
    Pleven
    Публикации
    1,131
    Точки (при гласуване)
    16

Пакета от пластини трябва да е с еднаква дебелина, така е. Но луфта се обира при неразбити шенкелни болтове и втулки.
    only 4 x 4,sim AWD

Място
    София-Радомир
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    8

Преди два дена разцепих най-накрая задния мост пиньона беше 9 зъба загадката е развенчана. Да попитам мостове 8-41 на уазките с долни педали и жабки ли се монтират а 8-37 на по новите със серво и телескоични амове ?

Място
    София
    Публикации
    4,830
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на CCCP Преглед на публикациите
    Преди два дена разцепих най-накрая задния мост пиньона беше 9 зъба загадката е развенчана. Да попитам мостове 8-41 на уазките с долни педали и жабки ли се монтират а 8-37 на по новите със серво и телескоични амове ?
    Нали ти казах, че

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    Е тука ти е проблема, щото си с различни предавателни числа, и затова може и да си батисал полуоската.
    Като си броил зъбите през пробката нещо си оплескал, освен ако не си с различни пиньони.
    щото

Цитат Мнение на Nik Преглед на публикациите
    Да уазовите за 469б -старите мостове са 41 и по новите 37 на корона и 8 пиньон.
    Има 41 на 9 от Жук/Ниса съвместими в Уазовия корпус на моста.
    Много са редки, но скоро ми се случва да срещам за втори път. Нови такива мисля не се продават.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    София-Радомир
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    8

Търси се мост от бавните 8-41. По принцип ме интересува само диф с ръкави, ако има педлагайте.

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Сходни теми

1. Не включва преден мост на 4рънер
    От ЙОНКО ЙОТОВ(lovetca) във форум TOYOTA
    Отговори: 17
    Последно мнение: 03-05-14, 20:39
  2. Датчик за включен преден мост.
    От //Радо// във форум Общи приказки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-12-12, 11:13
  3. Проблем при включен преден мост
    От senii във форум MITSUBISHI