Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 48

Тема: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

Място
    София-Радомир
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Въпрос за включен преден мост на асфалт?

Здравейте колеги въпросът ми е следния- Когато включа предния мост на асвалтов път който е сух и нормален джипа нормално ли е да върви доста тегаво и да дърпа волана все едно гумите се разчекват.На неравен терен кал трева сняг няма проблеми.Другото което искам да попитам е понякога на задна без полусъединител съм забелязал че започва да друса все едно на пресекулки дърпа назад от каво може да е това?

Място
    София
    Публикации
    4,564
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Въпрос за включен преден мост на асвалт?

Нормално е да върви тегаво, щото не му се умира а ти го караш на заколение. Тази Уазка на сухо се кара само на заден мост, защото схемата на 4Х4 е парттайм.
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    Монтана
    Публикации
    53
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Въпрос за включен преден мост на асфалт?

Еднакви ли са ти гумите на предния и задния мост? Моя УАЗ като го купих имаше различни гуми на предния и задния мост и пак така тегаво вървеше на асвалт, смених гумите и всичко се оправи.

Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

Здраврей колега,а да ли дифовете преден и заден са еднакви като предавателно число,подскачането на задна може да го прави от не добре регулирани палци на съединителя.

Място
    София-Радомир
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    7

Благодаря за бързата реакция от ваша страна колеги!Относно карането по асфалт щото колегата коко келеша казва че го мъча случвало се е да излезна от калта на асфалта и да усетя разликата в метрите докато изключа, това имах предвид, а после като усетих че има съществена разлика съм го пробвал пак в рамките на 50 метра да видя как се държи а па камоли да направа маневра имам чувството че нещо ще замине и за това не си правя повече експерименти а питам тук.Относно гумите еднаква шарка са но предните и задните са различно износени , с еднакво налягане. Предните да кажем че са на финал но върви все пак задоволително със тях и в кал и в сняг което ме учудва.За мостовете не знам с какво предавателно число са и не знам как да проверя.

Място
    Пазарджик
    Публикации
    448
    Точки (при гласуване)
    11

Ако всичко е нормално не би трябвало да се усеща включения преден мост на асвалт, само в завой може да се усети затормозяване. Щом като предните гуми са по износени се получава че задния мост започва изпреварва и бута предния, най вероятно от там идва тази нестабилност която си усетил.

Публикации
    25
    Точки (при гласуване)
    0

Колега Сашо,има няколко начина да провериш с какво предавателно число са фифовете единия най лесен вдигаш задно колело на крик раздатката на неутрална един върти колелото а другия брой завъртанията на кардана,и по същия начин с предното колело,следващ пак колелата на крик сваляш пробките последователно преден и заден един превърта гумата а друг с фенерче и нещо остро брой зъбите на дифа,предполагам ,че си ме разбрал.

Място
    Монтана
    Публикации
    484
    Точки (при гласуване)
    9

Предни и задни гуми на УАЗ-а трябва да са еднакви диаметри иначе го има тоя момент с тегаво движение на здрав път с 4Х4.Завой с остър ъгъл при вкючен преден мост на здрав път също не е препоръчителен.Просто тая раздатка няма междуосев диферинциал доколкото си спомням.А предавателното число на диференциала сам не можеш да го разбереш с въртене на гуми. Защото при забавяне на едното колело движението минава през сателити и планетите на касетата и лъже.Трябва двама да въртят от двете страни едномременно като единия брои оборотите на кардана.
    0887284106-Митко
    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

Място
    София-Радомир
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    7

Ясно колеги поне се успокоих че не е нещо извънредно.До колкото си обяснявам защо се получава това нещо на здрав път а в кал трева сняг и тн. не е че гумите извън пътя се пързалят а на асфалта не и за това се усеща тегавото вървене. Това с дифовете и въртенето на колелата за сега в това време няма как да го направя че не ми се търкаля в кишата но е възможно единия да е по бърз от другия все пак джипа не е имал само двама собственици (аз и предишния) и не се знае кой какво може да е сътворил. А и за гумите съм съгласен че е възможно да влияят макар че за 7/8mm разлика в диаметрите чак толко ли би повлияло?

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    3,584
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на CCCP Преглед на публикациите
    А и за гумите съм съгласен че е възможно да влияят макар че за 7/8mm разлика в диаметрите чак толко ли би повлияло?
    Разлика от 3мм започва да се усеща на твърд терен,7-8мм вече е много.
    Вива:22 март е ден на водата. Понеже бирата е 90% вода, днес е 90% ден на бирата.

motor_men е офлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    2,389
    Точки (при гласуване)
    15

7-8мм. разлика в диаметъра дават много голяма разлика в обиколката на гумата , и съответно в изминатия път.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,267
    Точки (при гласуване)
    60

...имам чувството че нещо ще замине
    Съвсем правилно чувство имаш.
    с мустаци големи, мускули големи, шамари големи, ооох...

Място
    Варна
    Публикации
    162
    Точки (при гласуване)
    8

Ти ако имаше разлика в дифовете ,на асфалта няма да можеш да тръгнеш.При наклон с включен мост и изключен от скорост,няма да превърти дори,ще стой на едно място.Смени си гумите и си карай,но на сух асфалт тормозиш раздатката и ще изпуши нещо,Уаза обича да бъде обгрижван от собственика си ,така че умната с него
    Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
    Уаз 469
    Nissan Patrol Y160

Място
    Монтана
    Публикации
    484
    Точки (при гласуване)
    9

При правилните диференциали, и еднакви четири гуми, и на асфалт не би трябвало да има проблем с вкючено 4Х4.Освен ако не кара на път, с много и остри завой с висока скорост.Но тогава ще страда от страшно недозавиване.Това го знам от опит в казармата, с една командирска 469-ка.Преди това първата година карах също 469-ка, но теглехме с тях по две колички с по две ракети за дежурните изтребители.Три километра в едната посока бетонна писта, и задължително на включен преден мост.Скоростта беше максимум 35-40км/ч, със съвсем леки и малко завой, като изключим последната маневра до самолета.Там беше завой на максимум с не повече от 5-8км/ч.И това всеки ден по два пъти.Проблем с ходова част и трансмисия не е имало, макър, че се е случвало на врщане някой път да забравим предното включено и се чудим що не може да напълни километража.
    Сложи четири еднакви гуми и проблема ще се реши.
    0887284106-Митко
    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

Място
    София-Радомир
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    7

Багодаря колеги поне ме успокоихте че не е нещо дето не е в реда на нещата. Ще таябва да му взема нови гуми пък тогава ще си каже дали има и друго.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    2,928
    Точки (при гласуване)
    10

Нa сухо ,дори дa не изключвaш,никогa не нaвивaй волaнa нa пълен ляв-десен,aко прaвиш някaкъв преход кaл- aсфaлт-кaл .
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Публикации
    348
    Точки (при гласуване)
    5

Багодаря колеги поне ме успокоихте че не е нещо дето не е в реда на нещата. Ще таябва да му взема нови гуми пък тогава ще си каже дали има и друго.
    Сменяй гумите и си ти но все пак ти препорьчвам да не го включваш на асфалт

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    11,418
    Точки (при гласуване)
    35

Абе какви износени гуми, никой ли досега не е карал с мека гума-ефекта е даже много по-голям от няколко милиметра износване...
    Карал съм джип с два различни диференциала на сухо, с включен преден мост, и за кратко каране не се чупи нищо. Естествено джипа си трещи и плаче да го чуе шофьора, и ако той е поне малко читав-поне ще спре да види защо така.

Според мен имаш различни диференциали отпред и отзад. Така може да се кара на кал и сняг, даже един именит участник така е изкарал Ком-Емине, когато това е било състезание...

Обяснявам как да си провериш диференциалите:
    Повдигаш ЕДНАТА гума от моста във въздуха, раздатката на неутрал, , бележиш с бял маркер, тебешир или нещо добре забележимо гумата, на такова място, че да можеш добре да броиш колко пъти ще премине белега.
    Бележиш и кардана, но по-прецизно. Отметката трябва да ти сочи към нещо добре забележимо, може да сложиш отметка и на моста(или раздатката, ако ти е по-удобно там). Започваш да въртиш кадрана бавно, и броиш колко пъти ще го завъртиш за да направи гумата ДВЕ пълни завъртания. Когато дойде второто завъртане, и белега на гумата дойде на първоначалното си положение-запомняш колко оборота си направил с кардана.
    -При единия вид диференциали трябва да си направил 5,125 или пет оборота и една осма от следващия оборот.
    -При другия вид диференциали кардана трябва да направи малко над 4,6 оборота.

Същото упражнение правиш и с другия мост, и сравняваш.

Всъщност не те интересува колко оборота точно ще направят двата кардана, а дали и двата правят един и същ брой обороти за да завъртят гумата на един оборот. За по-голяма точност може и на два или повече оборота, но и само за един-пак би трябвало да си личи разликата.

Добър метод е и описания с броене на зъбите през пробката, но там трябва да се бели зъб с надраскване, или по някакъв друг механичен способ, че маркера ще се изтрие когато белега премине през маслото. В единия диференциал трябва да изброиш 41 зъба, а в другия-37.
    Има ли желание-има и начин!

Място
    Шумен
    Публикации
    104
    Точки (при гласуване)
    8

А ако не ви се броят зъби през пробките или брой обороти на кардана най-лесно се пробва като се повдигнат двата моста от едната страна. Например вдигате предно дясно и задно дясно колело, изключвате от скорост, включвате двойното, бележете с тебешир предната и задната гума в най-ниската точка и завъртате едно от двете колела. Още на първия оборот се виджда разлика ако са различни диференциалите, а при 5-6 оборота разликата става очевадна. Това е ако не държите да разберете предавателното число, а просто да проверим еднакви ли са двата диференциала.

Място
    София-Радомир
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на dobrito1 Преглед на публикациите
    А ако не ви се броят зъби през пробките или брой обороти на кардана най-лесно се пробва като се повдигнат двата моста от едната страна. Например вдигате предно дясно и задно дясно колело, изключвате от скорост, включвате двойното, бележете с тебешир предната и задната гума в най-ниската точка и завъртате едно от двете колела. Още на първия оборот се виджда разлика ако са различни диференциалите, а при 5-6 оборота разликата става очевадна. Това е ако не държите да разберете предавателното число, а просто да проверим еднакви ли са двата диференциала.
    Това вече ми харесва и ще го пробвам съвсем скоро!

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Не включва преден мост на 4рънер
    От ЙОНКО ЙОТОВ(lovetca) във форум TOYOTA
    Отговори: 17
    Последно мнение: 03-05-14, 19:39
  2. Датчик за включен преден мост.
    От //Радо// във форум Общи приказки
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-12-12, 10:13
  3. Проблем при включен преден мост
    От senii във форум MITSUBISHI