Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
    На тоя на теста май не му работи предният варилок. Моя подозирам, че се държи по същият начин и при високи обороти ще се обади леко.
    Работи си му както трябва , но няма достатъчно сцепление , за да успее да дръпне и да свали джипа от трупчетата .
    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

    Коментар


    • #47
      От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

      Напротив, виж пак видеото. Предната гума почти не се боксува, но джипката си седи качена на трупчетата. Ако работи трябва да блокира на 100% май. А за да е блокирал на 100% трябва двете предни гуми да са с едни и същи обороти. Те не са - едната леееко пребоксува, а другата се върти с бясна скорост.

      Коментар


      • #48
        От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

        Аз мисля , че съвсем не е задължително да достигне 100% блокиране , за това е Vari-lock . В продължението на клипа се вижда друг ефект , когато е вдигнат на кръст , и всички колела си буксуват еднакво . Малко са спорни нещата , за тава ми се иска някой , който е много по-запознат с нормите на блокиране на този диф , да изкаже вещо мнение .
        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

        Коментар


        • #49
          От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

          Напротив, това е твърдението на Jeep - че може да прехвърли 100% от въртящият момент към всяко колело. За тая цел трябва да достигне 100% блокиране. Друг въшрос е до колко това е само реклама .

          Коментар


          • #50
            От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

            Аз съвсем не отричам . Да , достига до 100% блокиране , но при различните условия и фактори , сработва до различна степен . Както казах , за това е Vari-lock . Ако беше напомпил газта още малко , вероятно оборотите на колелетата щяха да се изравнят . Не знам обаче , защо не показа същия тест и на задните колела . Иначе , и на мен никак не ми се вярва да може да насочи всичките нютони към едно единствено колело , при положение , че това според мен е възмощно само чрез намеса на електроника .Аа тук всечки знаем , че такава няма , и всичко си се случва на база механика .
            Последно редактирано от Cvetomir_nikolov81; 10-01-17, 15:27.
            Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
            Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

            Коментар


            • #51
              От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

              Ако падне от трупчетата ще стане мазало.
              Такива ти трябват:
              http://www.unimetal.pl/en/diagnostic...obile-rollers/
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #52
                От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                Аз само не схващам нещо друго? Защо си правите изводи от клип на кола в бог знае какво състояние! И защо на всички официални клипове на Jeep хората демонстрират какво може с "плавно подаване на гаста". По клипчетата масово ръчкат колкото може! Това според мен не е правилно! Хванал съм зависимост че при студена кола моя куадра трак 2(със сменен заден мост с вари лок) сутрин на повече от 45 градуса стяга много по-силно отколкото след каране на автомобила! В това което казвам съм сигурен защото го усещам, но предно ляво каре в единия случай щрака, а на топло никога....Та едната ми мисъл беше, че за се възползваш от варилока трябва да имаш понятие какво караш. Ако не прегряваш дисковете шанса да ти помогнат мисля че е по-голям, отколкото с хамалско боксуване.

                Ако се чудите дали ви работи задния варилок просто при лек страничен наклон избоксувайте нарочно. Ако задно колело превърти и джипа върви направо значи боксува едно задно колело. Ако боксуват две задни колела задницата тръгва винаги на страни!

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                  И прехвърля до 25% към всяко колело. Иначе ще станат 400%.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                    Това с наклонения терен ми привлича вниманиет , просто трябва да си намеря такова местенце , и леко да му чукна газта , колкото да пробуксува , и да видя , дали ще свлече задницата . Благодаря за идеята колега .
                    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                      Преди да сменя моста отзад бях с отворен диф. Вече се имам за улегнал шофьор, но тоя джип специално при тръгване постоянно боксуваше. Говоря на прах, дъжд, на сух терен. След като сложих заден мост с варилок този ефект почти изчезна. Боксува и сега, но сега трябва да го натисна умишлено да се случи. Преди го правеше почти сам.

                      Ето и клип със по-спокоен водач https://www.youtube.com/watch?v=FkI44DrQvpg
                      Може и да си въобразявам, но според мен е логично по-студените дискове и масло да работят по-коректно. Все пак имаме помпа, и всяко масло след загряване си сваля визкозитета. А нисък визкозитет = ниско налягане при едни и същи условия. Аз гледам да карам по-умерено и винаги когато се "опирал" терена се виждат 3 или 4 дупки от буксуване.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                        Е на мен именно това , че в една калчица , в която падна доста буксуване , ми бяха потънали само трите колелета . Но пък може и аз да не боравя правилно с газта , за да ги накарам да сработят правилно блокажите .
                        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                          От клипчето разбрах две неща . Първото , че наистина си трябва газчица , и малко техника , и второ , че когато увисне на кантар , изпитва определена слабост в преодоляване на препядствието , докато не получи малко повече сцепление и с трето колело . Това ме кара да се замисла , дали ако се направи тест с ролки на трите колелета , единственото , което има сцепление ще успее да го избута от ролките !?
                          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                            И прехвърля до 25% към всяко колело. Иначе ще станат 400%.
                            Ако 4те колела имат еднакво сцепление тогава събираш 25% + 25% + 25% + 25% = 100%.

                            Ако само 1то колело има сцепление само то предава въртящ момент към настилката. Другите не предават. И става 0% + 0% + 0% + 100% = 100%.

                            Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                            Това ме кара да се замисла , дали ако се направи тест с ролки на трите колелета , единственото , което има сцепление ще успее да го избута от ролките !?
                            Ако варилоците са напълно изправни ще успее. Само дето всичките вече са на по 12+ години и са сравнително износени. Фрикционните дискове са един вид консуматив - износват се. Като се износят и намалее триенето варилока колкото и да стяга не може да блокира диференциала напълно. Или поне на теория е така. Иначе няма как твърдението, че може да прехвърли 100% от въртящият момент към едно колело да е вярно. Ама не знам защо го повтарям - всеки сам си намира неговата истина .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                              За съжаление обаче , при Vari-lock не фрикционните дискове са консуматив , а цялата касета . Резервни части за нея няма .
                              Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                              Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                                Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                                ........дали ще свлече задницата ...
                                ...с неизвестен брой машини(х10) съм го пробвал - свлича, т.е. колата се опитва да застане перпендикулярно на наклона. Дали ще успее зависи от водача и в крайна сметка от поставената цел...
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X