Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

    Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
    ... Това са дисковете , които съм намерил . Предполагам , че това трябва да са , след като така са написали хората , но все пак ...
    Те хората ясно са си написали "Disc Kit Trac Lock w/o Vari-Lok", което ще рече, че дисковете са за дифове като моя, т.е. Дана 35 с Трак Лок (обикновен LSD), а не Вари-Лок, каквито са на джиповете с Quadra Drive.

    "W/o" е съкратено от "without", което ще рече "БЕЗ".

    И, между другото, ASP-Eberle предлагат доста части от по-ниския ценови сегмент, което ще рече, че не блестят и с особено високо качество. Лошото е, че на сайта си обикновено не дават информация за производителя на съответната част, а трябва изрично да им пишеш и да питаш, та да можеш да си направиш сметка. Хубавото им е, че не се занимаваш с митници, а доставката ти идва на адреса.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

      Да , те всичките изглеждат почти една и същи . Ето втория вариант http://www.asp-eberle.com/konakart/S...&model=0130.64 . Ако не се лъжа , отпред ми е Dana 35 , а отзад Dana 44 . Не съм сигурен , но касетите Vari-Lok /hidra-lok/ , се различават от останалите по това , че в тях има Г-рото
      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

        Щом е Куадра Драйв нямаш избор, това са - отпред 35 а отзад 44.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

          при мен отпред а Дана 30, отзад дана 44а

          Коментар


          • #20
            Поради някаква причина , не ми се е публикувал целия текст на последния пост . Мисълта ми беше , че разликата между двата варианта Vari-lok и стандартно LSD , не е ли само наличието само на г-роторна помпа при първия вариант . Та се замислям , дали фрикционните дискове и за двете не са еднакви , като при Vari-lok , чрез повишаването на налягането на маслото чрез помпата , те сработват , докато при стандартното LSD , не знам точно как става . И поради тази причина , че не съм запознат , така настоятелно разпитвам , та да се ограмотя и да си направя джипа . Иначе да , подвел съм се , отпред си е Dana 30 . Предполагам , всички стари участници във форума за Jeep , са запознати с тази информация , но за да имам и аз принос към новите участници , ето едно полезно линкче http://www.wjjeeps.com/tcases.htm
            Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
            Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

              Хубаво си решил да се ограмотиш и да си правиш джипа,но ако не си правил друг път точно Дана 44 Поне лагерите не пипай ,че докарването на размер с тия шимове е малка лудница! А то и въобще за разглобяване и сглобяване си трябва една разпъваща скоба.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                докато при стандартното LSD , не знам точно как става .
                Те си седят, а една леко конусна шайбо-пружина ги натиска.....и се чупи по "ЕГН"
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                  Грешката е моя, разбира се че е 30 отпред, ама мислиш едно а пишеш друго...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                    Е , то аз не съм с чифт леви ръце , но въпреки това , не бих се захванал аз с поправката на дифа , защато то в youtube има много самоучители по темата , ама това си е специфична работа , и ще хвана някой , които си има хабер от това . Направи ми впематление , че от външната страна на касетата има някаква странна шайбоподобна пластина , от страната на пиньона , която при другите касети я няма . Някой има ли представа каква задачка има това нещо . И дали освен фрикционните дискове , ноже да има още нещо , което да доведе до този ефект на загуба на блокажа . Най-сърдечни благодарности на Димата , за безценната информация , която ми подаде на личните съобщения .
                    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                      Ти па, давай работа да свършим, благодарностите са удоволствието от това че си свършил добре нещата с помощ на колега. От страна на пиньона има шайба да, ама ти до нея няма да стигаш изобщо, нали само касетата ще вадиш.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                        То докато се стигне до максимално правилния вариант за отстаняване на проблема , на човек може да му минат какви ли не глупости през главата . Ако си взема касета втора ръка от чужбина , май се сблъсквам с нещо интересно . Болтовете които закрепват пиньона към касетата май са два вида в инчови размери , 3/8" и 7/16" . Ако се окаже , че съм си взел грешния размер , ще падне едно биене в главата на таз касета . Другия вариант , е да ги мъча по нашите морги да ми продадат само касета , която не се знае дали ще е читава , защото , цял мост какво да го правя , пък ако не друго , тези автомобили гледам си ги има много за продажба на части . Въпреки тези си мисли , не съм се разубедил от варианта да сменя само дисковети и да не се занимавам с други глупости . Работата е там , че едва когато се отвори дифа , чак тогава ще може да се види дали има още нещо износено вътре в него . Тези манипулации обаче ще ги правя на лято , когато си карам активно мотора , а джипа ще стои в бокса .
                        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                          Работата май ще става дебела . Може аз още да не съм попаднал на правилният сайт , заради което ще продължавам да се ровя , обаче май няма ремонтни комплекти за вари-лок . Навсякъде , където попаднах на тази информация пише , че е за без вари-лок . ще опира май до купуване на касета , за което ще ми е необходима неизбежна помощ , относно това , какъв е размера на болтовете на пиньона по техните си им там стандарти , ще да не се наиграя истински . И за това ще се опитам да пшотърся , но ако някой знае , ще съм благодарен да сподели
                          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                            Колега здравей,
                            ако не си правил досега ремонт на диференциал, по-добре не си търси белята. Пишеш по нагоре че си сръчен, но да се учиш тепърва ...не ми звучи добре. Пък и като гледам какви въпроси задаваш!!!???. Има доста тънкости и едно ако не направиш ще носиш "пръснат" диф на майстор, а това си молба за заколване.
                            Поздрави и успех от мен, ще наблюдавам темата и ще чакам доклад и снимки
                            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                              Ще прозвуча даста самоуверено , но това , което искам да отримонтирам не ми изглежда някаква философия . Реално са 7 части , от които 4 си имат точно определени места , и задачата всъщност е да успееш да поставиш точно 2 зъбчатки , които ако не ги нацелиш , няма как и да им мантираш оста , която в последствие се фиксира с един болт . На теория разбира се е свръх елементарно , докато на практика , надали е така . Тук всъщност идва проблема , че дисковете на блокажа не мога да ги намеря като резервна част , поради което което се насочвам към подмяна на касетата , но с опасенията , че не знам дали ще уцеля правилната , поради двата размера на болтовете за захващане на пиньона . Не знам в наши размери какви са , но според хАмериканската метрична система са 3/8" и 7/16" . Другото , което ми е непонятно , е дали след като мая е сглобен в Австрия , тези болтове няма да са съвсем различни от щатските , защото смятам от там да си поръчам касетата . В общи линии съм се хвърлил в страшни размисли . В менюала на WJ намерих на Вари-лок номера на частта за дисковете , и като попитах чичко гугъл за тази част ми отговори , че тя става за Трак-лок , но не и за Вари/хидра/-лок . В крайна сметка сигурно ще излезе , че тези касети не подлежат на отремонтиране .
                              Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                              Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем със заден диференциал на Grand Cherokee WJ 3.1 TD Quadra-Drive 2001г

                                Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
                                В крайна сметка сигурно ще излезе , че тези касети не подлежат на отремонтиране .
                                Съмнявам се, по-скоро не се предлагат масово части за тях "афтърмаркет"....
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X