Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 1 гасне в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 1 гасне в движение

    Здравейте,

    Имам следния проблем: Land Rover Discovery 2.5 tdi, 95г., гасне в движение.
    Прави го буквално, когато си поиска.
    Паля го - работи си на място нормално (не си мени оборотите и няма никакви индикации, че ще ме предаде като тръгна ).
    След това гасне в движение, само дето не го прави регулярно, а когато си реши. Може да го карам цял ден и всичко да си е ОК, а може да ми угасне след 1 км. на светофара например .
    Като угасне идва проблема с паленето - може да запали веднага, а може и да въртя 100 пъти и нищо....
    Като изчакам малко пали все едно нищо не е било?!

    Моля за съдействие и съвет, в случай, че някой има идея какво се случва и къде е причината да не се разбираме с Диското напоследък.
    Благодаря предварително

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-01-16, 10:50.

  • #2
    От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

    Най-добре проверете соленоида на ГНП. Да не би да е разхлабена връзката. Следващото може да е контактния ключ или имобилайзера.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

      Вържете соленоида на помпата директно към плюса на акумулатора. Ако спре да гасне - тоци. Ако не спре да гасне - нов соленоид. Естествено при така свързан соленоид мотора няма да изгасне при изключване от контакт, а ще се наложи да отваряш капака и да откачаш кабела му от плюса на акумулатора.

      Предполагам гасне изведнъж? Ако да - горното. Ако гасне постепенно - въздух в горивото, ама случая явно не е тоя, защото обикновено мени и оборотите на празен ход тогава.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

        То соленоида хубаво, ама ....
        Имал съм Д1 с имобилайзер на ГНП, тоест соленоида е скрит зад стоманен блок и вътре е имобилайзера.
        Та имам сериозни съмнения, че за този имобилайзер става въпрос.
        Една снимка на ГНП ще спести гадаене.

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

          Ако е 300тди имобилайзера е някъде зад таблото
          а соленоида е защитен с стоманен екран.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

            Има ли стоманен екран - щит, гаранция, че вътре има имобилайзер. Това при ГНП Бош, а тая е Бош.

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

              Andro e прав. Аз го имах 2 пъти проблема. Това са спойки в въпросната кутийка. Ето тук съм писал за нея със снимки(края на мнението):

              http://www.offroad-bulgaria.com/show...39#post2784239


              Разглобява се централната конзола за 30 минути вади се, отваря се кутийката - преглеждат се спойките (почти винаги има умрели) правят се и нямаш проблеми...... Първият път когато го правих изкара известно време (1г. май) и после лятото пак ми го направи. Вторият път презапоихме всичките спойки и за сега няма проблем. Успех.
              LR Discovery 300Tdi 1996
              Subaru Outback 2.5 1998
              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

                Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                Andro e прав...
                Прав съм, ама не си разбрал за какво става въпрос.
                Ставаше въпрос е за тая кутия:


                Стои върху соленоида - стоп клапана на ГНП. Разрешава включването на соленоида, тоест имобилайзер. Не става да му подадеш ток директно от акумулатора.
                Някои ГНП го имат, някой го нямат. Аз съм имал и от двата вида.

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

                  Ако е в него проблемът (такъв имобилайзер има и на други автомобили) трябва внимателно да се счупи кутийката.Премахва се цялата гадост-имобилайзер.По единият от кабелите , които влизат в "кутийката " при подаване на контакт идва плюс.Този се връзва на соленоида.Другият се изолира , а съдържанието на "кутийката" отива в кофата а смет.Е , колата е без имобилайзер , но винаги има едно "но".
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

                    Ето инструкция за обикновения соленоид.
                    https://www.youtube.com/watch?v=7C3UNVL0lTw
                    Land Rover Discovery
                    Където е текло пак ще тече ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

                      На мен ми прилича на чуждо тяло в резервоара.Като застане на цедката спира да върви,а като се разклати тръгва джипа.Успех.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

                        Имах същия проблем , оказа се много елементарно . Губеше се масата. На 20 сантиметра от основната клема на акумолатора около кабела е защипана втора обувка която е стегната на една шпилка върху няколко масови кабела.Там беше хлабаво и даваше контакт когато си иска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

                          Здравейте пак. Благодаря много за съветите.
                          Пропуснах да кажа, че аз съм само ползвателка на джипa (и по чисто техническата част хич ме няма) и до вчера чаках половинката да има време да прочете съветите ви (че той е човека, който бъзика под капака).
                          Снимахме помпата (прилагам снимки).
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:2
Размер:208.2 КБ
ID:5701292
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:2
Размер:245.9 КБ
ID:5701293
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:2
Размер:264.2 КБ
ID:5701294
                          След тестовете от сутринта - като се подава плюс на соленоида - щрака. Това значи ли че работи?
                          Също така имобилайзера спира тока на соленоида.
                          Палихме колата 10 пъти и не изгасна (на място) - прави го само в движение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

                            Захранете този соленоид както ви е казал sparkybg по-горе и ще си покаже.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-02-16, 15:04.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: Land Rover Discovery 1 гасне в движение

                              Аз бях с такава плочка наречена имобилайзер при клапана и също ми е давала ядове.Откакто я махнах не съм имал грижи,само че при мен понякога не искаше и да гасне.При теб може и да не е това проблема ,но не пречи да се пробва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X