Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно пукане като искра в областа на делкото Уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно пукане като искра в областа на делкото Уаз

    Здравейте колеги. Убеден съм във Вашия опит и моля за помощ. Аз съм техник по природа но някой път и на мен ми се опират разни неща. Когато подам на контакт след две секунди започва някакво пукане като на искра от пиезокристална запалка за газов котлон в областа на делкото. Запалването ми е електронно с нови свещи кабели и палец капачката също е нова. Какво може да е това някой идва ли му някаква идея? Искра от късо не се вижда гледал съм и на тъмно. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Странно пукане като искра в областа на делкото Уаз

    Скъсана жичка на бобината в делкото . На мен два пъти ми се къса масата /минуса / на бобинката ....работи но само на ниски обороти .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: Странно пукане като искра в областа на делкото Уаз

      С кой комутатор си,дано е маса. Новите имат такъв режим многоискров,точно на ниски обороти на стартер.

      Коментар


      • #4
        От: Странно пукане като искра в областа на делкото Уаз

        Ето такъв е. Забравих да поясня че пукането е само като подам на контакт без никакви други действия,още преди да включа стартера.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:59830d4s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:222.1 КБ
ID:5700130

        Коментар


        • #5
          От: Странно пукане като искра в областа на делкото Уаз

          Сложи един кламер на бобината вместо високоволтовия кабел и го огъни да е на половин сантиметър от някоя от гайките на другите жици. То ще си каже.

          Теоретично комутаторите 131.3734 трябва да имат функция за изключване на бобината около 2с след като няма сигнал от делкото и това изключване да не прави искра. На практика има всякакви ментета и не се знае то.

          Коментар


          • #6
            От: Странно пукане като искра в областа на делкото Уаз

            Да интересно. Не се бях сещал за това. Ще го пробвам.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X