Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

    Здравейте, да попитам знаещите колко сантиметра може да се вдигне купето от шасито при откачени: пласмаси и металната планка на скоростните лостове, тръбите за въздух към кутията с филтъра и към двигателя, предна и задна броня. Има ли още нещо друго което да се откача? Някъде четох и за маркучи към радиатора и климатика, но при вдигнати 8см. в момента не виждам да има проблем с тях, радиатора си остава на шасито с двигателя.

    Коментар


    • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

      Провери как е тръбата към гърловината на резервоара със съответните и прилежащи отдушници. Също и каренцето на волана. За друго не се сещам.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Провери как е тръбата към гърловината на резервоара със съответните и прилежащи отдушници. Също и каренцето на волана. За друго не се сещам.
        тръбата я откачих карето на волана задължително ли е ?

        Коментар


        • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

          Не знам как е на кията там, но би следвало да има шлицова връзка на пръта. Просто огледай всичко внимателно и това е .
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

            Пръта го разхлабих колкото само да се движи по шлиците , откачих казанчето на хидравликата, казанчето за течност за чистачките за да се освободят малко тръбите на климатика . трябват ми поне още 10 см да го вдигна за да сложа и посредата под шофьора

            Коментар


            • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

              Да допълня още малко тема освен всичко по горе написано се разкача и тънкото маркуче от преливника на радиатора към разширителния съд и маркучето за вакум от мап сензора към вакумчето под кулера . За сега е вдигнато купето към 15 см не забелязвам някакви щети следва почистване на шасито и боядисване след това зглобяване . За повдигането на купето бях чел да не се изполва крокодил защото го измества , необходим е стабилен крик .

              Коментар


              • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                Да задам още един въпрос аз. След като се преборих с радиатора и виското.

                От къде и как се изтича конденза от климатика. При дълго ползване в голяма жега, теква вода в краката на пасажера. Времето е кофти в момента, нямам как дасе търкалям под и в колата, та ако някой знае къде е проблема или как се изтича, нека каже.

                Благодаря предварително!
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                  И този проблем е решен. Конденза на климатика се изтича от гумен маркуч, излизащ под тръбите за парното в моторния отсек. На маркуча има нанизан накрайник. Този накрайник е от много тънка гума и е с плосък изход. Предполагам е направен така, за да не влизат боклуци наобратно през него. Проблема е, че цепката, през която трябва да се изтича конденза е миниатюрна и при мен се беше задръстила с какви ли не гадости.

                  Решението:

                  Накрайника е достъпен от две места - под колата, точно до гредата на шасито или през дупката в подкалника, през която минават спирачните маркучи. Без канал няма видимост, но с напипване се стига лесно и през двете места(лично препоръчвам отдолу, по-лесно ми се стори). Накрайника се сваля с дърпане, не излиза трудно. Измива се на чешмата и се подрязва леко отдолу. Стеснения му край е на конус и така се отваря малко по-голяма дупка. Преди да го върна нанизах в маркуча 6мм горивен, за да мога да го изведа на удобно място и го надух с помпа, да изтласкам и разчистя, ако и а по-сероозно запушване в тръбата. След това накрайника обратно на мястото и готово.

                  Дано е от помощ на някой. Между другото е добре да се почиства просто периодично, за да се избегнат тия проблеми. Отнема 10мин и спестява редица главоболия. Проблема не се усеща на кратки преходи, а става явен когато пътувате на дълги разстояния на климатик в жегите.
                  Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                  Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                  Коментар


                  • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                    Много полезна информация!
                    Ще профилактирам и моята в почивните дни, макар за сега да не показва признаци на протичане в пасажерските крака.
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                      Да си събудя и аз малко темата. Някой да има свалени задни амортесьори от 2.0тди с 4 врати нормалната база? Интересува ме каква е дължината в разпънато и свито положение, благодарности предварително, че да не свалям специално за целта моите и да меря и да връщам пак обратно.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                        имам, в понеделник ще ти кажа, че съм във Велинград до неделя. Аз смених окачването, прати некъв номер да ти звънна.

                        Коментар


                        • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                          Пращам лично с номера. Благодаря предварително!
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                            Нико - не мога да ти изпратя ЛС. Пощата ти е пълна.
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                              Прящай, изчистих я
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                                Някой да е ползвал такова масло? Масло 5w40 C3 Raxol Tiger за дизелова Кия.
                                Пише че е пълна синтетика ако може да се вярва...
                                Моля за мнение.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1107-200x200.jpg
Прегледи:1
Размер:15.3 КБ
ID:5762733
                                Панайот Бърдарски
                                0887 60 77 22

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X