Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

    Обмислях и аз 225 75 15, но предпочетох по-тясна гума. Както писах и в една друга тема, вече поръчах Cooper Discoverer AT3 215/80/15. След всичко изчетено и проучванията, които правя от близо 2 седмици, това ми се стори най-логичния избор спрямо бюджета, който имам.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #62
      От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

      Странна аномалия днес сутринта. Паля Кичка, по стара традиция я оставям да потропа малко на място и тръгвам. Като стигна нормалната температура и почна да работи на 1200 оборота на празен ход. Така докато не я изгасих и запалих пак и си влезе в ритъм. Врътнах към 20км след това, няма ядове. Всички датчици са в показанията, волтаж, налягане на турбото, температура на охладителна система.

      Не ми се е случвало до сега, някакви предположения? За момента го отдвам на влага в буксата на тпс-а или нещо такова, ама чак пък толкова да повлияе?
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #63
        От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
        Странна аномалия днес сутринта. Паля Кичка, по стара традиция я оставям да потропа малко на място и тръгвам. Като стигна нормалната температура и почна да работи на 1200 оборота на празен ход. Така докато не я изгасих и запалих пак и си влезе в ритъм. Врътнах към 20км след това, няма ядове. Всички датчици са в показанията, волтаж, налягане на турбото, температура на охладителна система.

        Не ми се е случвало до сега, някакви предположения? За момента го отдвам на влага в буксата на тпс-а или нещо такова, ама чак пък толкова да повлияе?
        То така се почва. После ще почне да ги намаля, после да гасне и да не върви...
        И после се сменя помпата с механична и рахатясваш.

        Дано не съм прав!

        Коментар


        • #64
          От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

          Ми дано е било нещо моментно и да не стигам до там, че в региона майстори няма за тая цел. Аз самата помпа и сам ще я сложа, но като гледам в другата тема си иска настройване.

          Някакъв шанс да е от температурен датчик? Реално колата пали на такива обороти и ги смъква след не повече от 30 секунди, когато е студена и навън е студено. Тоя път просто не ги смъкна, а си останаха високи. Хич не я харесвам тая ретро електроника с тая невъзможна опция за диагностика. Някой в България няма ли GDS диагностика или hi-scan или нещо, което да чете тия наши кошове? Вече се замислям дали да не си купя една...
          Последно редактирано от McNicko; 19-11-16, 16:21.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #65
            От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

            Пак да си събудя темата. Актуално според сезона реших, че ще си купя термостат и ще го сменя в удобен момент. На сегашния нищо уж му няма, ама да съм сигурен. Въпроса е следния, за нашите машини има 2 варианта. Единия е с две температури(двоен), а другия с една(единичен). От чисто логическа гледна точка, подозирам, че двойния е по-добра опция, но да каже и някой с повече опит с тия двигатели. Единичен или двоен?
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #66
              От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

              Двоен.
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #67
                От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                Такъв, на две степени ли отваря?
                За пръв път чувам, но не съм се и ровил.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #68
                  От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                  Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                  Пак да си събудя темата. Актуално според сезона реших, че ще си купя термостат и ще го сменя в удобен момент. На сегашния нищо уж му няма, ама да съм сигурен. Въпроса е следния, за нашите машини има 2 варианта. Единия е с две температури(двоен), а другия с една(единичен). От чисто логическа гледна точка, подозирам, че двойния е по-добра опция, но да каже и някой с повече опит с тия двигатели. Единичен или двоен?
                  Може ли повече информация,това е ново за мен.
                  Отваря на две степени,при различни градуси?
                  Така го разбирам.
                  Сега видях,че и Сашо пита!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #69
                    От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                    На две степени е, да. Малкия клапан отваря на 68 градуса, големия на 88. Нямам и идея сега с какъв е колата. Купих днес нормален, просто защото беше 10лв и така или иначе обичам да имам един резервен в колата, че знам какво е да ти задържи термостата на път. За смяната ще си взема двоен тогава.

                    Прикачвам снимки и на двата, за да се види разликата:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:single.jpg
Прегледи:1
Размер:20.1 КБ
ID:5740415
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:double.jpg
Прегледи:1
Размер:26.5 КБ
ID:5740416

                    Ясно ми е кой как работи, само не ми беше ясно кое е препоръчително за Кичка.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                      Да добавя и аз нещо по темата за термостатите. По добре е да имаш само гарнитурата (не, че не може да се направи и от по-дебел картон).
                      В тежки полеви условия и зиме и лете махаш повредения термостат и газ без него. Когато е студено трябва нещо пред радиатора, може и някоя стелка от купето.
                      Това са решения- "колкото да се придвижиш", а не за винаги...
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                        Сега знам,че съм слагал и от двата вида термостати но не съм разбрал.
                        Оня ден го вадих за проба,мисля от първия вид е!
                        Старите си ги пазя,ще видя какви са.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #72
                          От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                          Като купих Кия-та беше с двойния термостат, но аз поставих обикновен, единичен. Не от икономия, ама преди да го сваля вече беше купен.
                          Проблем никакъв. Колата даже в студа на -10гр си държи температура както винаги.
                          В неделя се поразходихме 4 човека до х. Каменица в Пирин...няколко километра в снежни коловози на първа скорост буксувайки ...стрелката на температурата не мръдна и на милиметър от обичайното си място.
                          На двойния термостат малкия се отваря при 80гр а големия на 88гр. На единичния отварянето е на 87гр.
                          Толкова за термостатите...
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • #73
                            От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                            Да добавя и аз нещо по темата за термостатите. По добре е да имаш само гарнитурата (не, че не може да се направи и от по-дебел картон).
                            В тежки полеви условия и зиме и лете махаш повредения термостат и газ без него. Когато е студено трябва нещо пред радиатора, може и някоя стелка от купето.
                            Това са решения- "колкото да се придвижиш", а не за винаги...
                            Аз си нося цял комплект с все гарнитури и уплътнения, за най-сигурно.

                            Чудя се дали лятото не е по-добре колата да е с двойния. Чисто логично ще почне да охлажда по-рано, макар и с по-малък дебит още преди да е стигнала 88. На разни места пише и чудесии за термален шок, което за мен си е чиста глупост на тоя етап. Интересно ми е с какъв ли е излизала от завода?
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #74
                              От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                              Аз пак да си питам нещо. Шарнирите на горните носачи проявяват ли симптоми при нашите кошночки? Тракане, тропане, скърцане, или направо в един хубав слънчев ден се предават тотално и се чудиш как да си прибереш колата?

                              Поддават ли се на нормална проверка с щангата като са на място и това на повдигнат или на стъпил на гуми автомобил е по-явно? Не ми се ще да ги свалям за проверка.

                              Имам едно странно потропване на моменти, но няма явна причина. Два пъти лазя с щангата под колата и всичко е уж здраво, а и визуалната проверка не дава признаци. Има възможност да е и частично изпуснал амортисьор, няма да ми е за пръв път, а и прийлопването се появи май след минаването през около 15см висока ледена буца в края на зимата с около 40км/ч, но може и да е само съвпадение. Та всичко може да е, но пак казвам - не виждам явна причина.
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • #75
                                От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                                Виж тампоните между купето и рамата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X