Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
    Мислих си го това за смяната направо на ръчни, както по-рано днес установих, някой вече е свършил половината работа и е изолирал вакумите. От друга гледна точка, снега добре си го издържаха текущите. В голяма кал по принцип не мисля да я вкарвам, поне за момента, та при нормална експлоатация едва ли ще създадат проблеми(аз поне така си мисля). Още малко като се пооправи времето мисля все пак да им направя една профилактика на сегашните. Ръчни евентуално на лято, тъкмо и времето ще е подходящо за човъркане по Кичка, а и аз ще имам повече време да се занимавам.

    След известно проучване, открих следното ръководство: http://www.sablin.net/sportage/manual_hubs.html
    От първата картинка ми стана ясно, че наистина някой е сложил инерционни хъбове на мястото на вакумните(пише KIA на моите), което май до някъде ме радва и обяснява чуденките ми от предния пост.

    За гумите, към момента се загледах в 225/70/15, изглежда ми като добър ъпгрейд над текущите като височина, цените са приемливи. Би трябвало да не опират, даже и с малко по-изнесени джанти.
    Не е някой, ами така си излизат от завода. Тов, че има маркучи не значи че си с вакуумни.
    Вакуумните са с мрежички на капачките. И аз съм така на дизеловата.

    Коментар


    • #17
      От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
      Извинявам се за двойния пост, но тъй като днес е първия по-слънчев ден успях да поровичкам по Кичка(кръстих я вече) и установих някои интересни неща.

      Първото, което забелязах e, че имам затапен вакум на компенсатора:
      [ATTACH=CONFIG]849022[/ATTACH]

      От ето този клапан идва пуснат свободно и незакрепен никъде вакум маркуч, който подозирам, че е трябвало да влиза точно на затапеното място.
      [ATTACH=CONFIG]849023[/ATTACH]

      Подозирам, че това е клапана, който трябва да задейства хъбовете. Не е много ясно от снимката, но това е точно под мотора на чистачките(по обяснение от форума, което четох преди време съвпадат нещата). След тези открития реших да хвърля едно око и зад главините, да потърся има ли изобщо някакъв вакум до тях и както и предполагах - няма такъв.

      Очевидно обаче, колата работи в режим 4х4(пробвано в снега). Хъбовете не са ръчни и видно няма интервенции по тях. Прочетох някъде, че по-старите варианти на джипа са с инерционни хъбове. Възможно ли е да са сменени с такива? Когато включа на 4h или 4l усещам как е необходимо колелата леко да се завъртят, преди да се задвижат и предните. Вярна ли ми е логиката, че най-вероятно са монтирани хъбове от старата и възможно ли е да е така?

      Благодаря отново предварително.
      Щом имаш предно, очевидно са монтирани инерционни хъбове и работят. Вакуумните маркучета към главините са сини ПВЦ, ако не ги виждаш, не значи, че не ги е имало. Огледай внимателно главините, ако са просто изскубнати маркучите остава едно щуцерче около 2 см. отворено-затапи го с нещо, за да не влизат прах и мръсотия към хъбовете.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #18
        От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

        Благодаря, ще погледна за щуцерите. Ако не са затапени, ще го направя. Ако има такива разбира се.

        Пенчо, странното е, че имам като гледам останалата система за вакумните, клапан, маркучи, та заради това мисля, че е имала вакумним като нова. То и заради това наснимах колкото можах от нещата, да питам по-конкретно. Трябва да видя по вин номер дали няма как да се разбере какво е имала.

        Тия дни ще пробвам от на един познат витарата железните джанти, да видя дали визуално ще ми хареса повече. Модела е от тия с триъгълниците и сякаш са една идея по-изнесени. Да се ориентирам поне какви точно да търся. Благодаря и на колегите с офертите за джанти, но ако ще ги сменям, наистина искам нещо по-изнесено.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #19
          От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Не е някой, ами така си излизат от завода. Тов, че има маркучи не значи че си с вакуумни.
          Вакуумните са с мрежички на капачките. И аз съм така на дизеловата.
          Тц...до 99-та са автоматични,след 99-та за вакуумни.НО... понеже с вакуумните е имало проблем още в гаранционния срок,преди 15-тина години е подета сервизна акция за подмяната има с автоматични от по-стария модел...даже в комплект с шенкелите...Паралелно с това от КИА правят поръчка в УОРН за разработка на ръчни хъбове и в някои държави се опитват да "минат тънко"...Такива УОРН-ове имаше и в БГ,ама...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Тц...до 99-та са автоматични,след 99-та за вакуумни.НО... понеже с вакуумните е имало проблем още в гаранционния срок,преди 15-тина години е подета сервизна акция за подмяната има с автоматични от по-стария модел...даже в комплект с шенкелите...Паралелно с това от КИА правят поръчка в УОРН за разработка на ръчни хъбове и в някои държави се опитват да "минат тънко"...Такива УОРН-ове имаше и в БГ,ама...
            Е кво тц? моята е Ноември 2000г. и както знаеш е с автомати. И с налични маркучи и клапани за вакуума. Пък бензиновата е Декември 2002 и е с вакуум.
            Ма, знам ли?

            Май ще излезе, че са слагали каквото има в склада.......

            Коментар


            • #21
              От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Е кво тц? моята е Ноември 2000г. и както знаеш е с автомати. И с налични маркучи и клапани за вакуума. Пък бензиновата е Декември 2002 и е с вакуум.
              Ма, знам ли?

              Май ще излезе, че са слагали каквото има в склада.......
              Прочети пак какво съм написал...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #22
                От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Прочети пак какво съм написал...
                Опитвам се, ама вече изпуших!
                Утре ще се рзберем на живо.

                Коментар


                • #23
                  От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                  И на мойта сякаш така стоят нещата.
                  Има маркучета и клапан. Но са отрязани
                  А пък предно си има
                  Не съм ги отварял да видя какви са още.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                    Странна работа Мен прекалено фабрично ми изглежда запушването на тоя изход от казанчето на вакума. Не изглежда, като да е правен в някой гараж, но пък знае ли се... Пенчо, твоето така ли е запушено пак?(има го на снимка на предната страница) Утре ще сляза в канала да видя главините отзад имат ли щуцери.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                      Ъпдейт - щуцери на главините има, но са прилежно запушени, точно като изхода на казанчето.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        И на мойта сякаш така стоят нещата.
                        Има маркучета и клапан. Но са отрязани
                        А пък предно си има
                        Не съм ги отварял да видя какви са още.
                        Виж дали,някой не ги е зацепил постоянно.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #27
                          От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                          Знам какво и как да видя бат Гоше, ама още е много кално та се въздържам.
                          Не го изключвам и тоя вариянт, но пък разхода сякаш е добър за постоянно зацепени хъбове.
                          Ще ги погледна веднага щом мога.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                            Така, тия дни ще сменям маслата в раздатка, дифове и кутията, ако стигне заплатата и ангренаж.

                            На въпроса, понеже ще съм в канала се чудя дали е добра идея да помисля за предпазна плоча под картера и останалата карантия отпред? Някой слагал ли е на неговия спортидж? Дали няма да пречи на охлаждането на двигателя, особено ако е плътна?
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                              Па то трябва да си има предпазители оригинално. Предния е ламаринен, а назад са пластмаси.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Привет и няколко въпроса за Sportage първа генерация

                                Значи го е хванала липсата в братска Австрия. Благодаря за инфото. Ще огледам мястото и ще преценя оригинален ли да търся, или да си правя.

                                П.С. пластмасовия поне си е там
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X