Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

    Здравейте(надявам се бъдещи)колеги. Търся SUV - който най-вече ще се кара на асфалт,градско и извънградско. Да е надежден и не много голям. Търся го за семейна кола. Сега сме с Поло 6 н1, което за момента е добро(градско) и искаме да го сменим. Моля за Вашите компетентни мнения. И предимно за зимно време се надявам да е стабилен. Със сегашната кола и тоя студ и мраз който падна не съм я карам повече от седмица. Хем съм с чисто нови гуми и не ми е сигурно с нея в такова време. Хондата която гледам CR v не ми допада.От град Казанлък съм и когато ходя на село. Намира се в балкана зимно време не се наемам с моята текуща кола. Ще се кара единствено на асфалт и може някой път годишно 100-тина км по кълдъръми.

  • #2
    От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

    С Тойотата няма да сбъркаш. Определено е много по-смислена от Поло на снега ама не очаквай чак чудеса. Не очаквай чудеса и от другите СУВ. Имай предвид че и разходът е друг, и гумите струват повече от на Поло, и други работи също ще са различни.

    Колегите може да предложат и други варианти освен Тойота.

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

      Благодаря Ви. Разгледах цените на гумите и ме устройват.Размера с който карам в момента(полото) е 185/55/14 и закупените гуми от мен са нови.И цените на тези на Toyota-та +40 +50 отгоре. И ме интересува дали може да се возят 5 човека(става въпрос дългата база)?Какви разходи може да очаквам от бензиновият агрегат( най-скъпите,коеето може да се счупи)?Ккакво задължително ще трябва да сменя при закупуването му?Много Ви благодаря.

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

        Имам някое и друго въпросче. Първо Toyota тръгва на 4х4 и се изключва след 40 км/ч, това означава ли, че ако пътя е хлъзгав или заснежен след тази скорост работят само 2-те предни колела при евентуално занасяне или хлъзгане? И гледам две еднакви години с еднакви мотори, но визуално имат разлика на калниците. Едните са по издути....или си внушавам. Ако е така какво е разлика или няма такава?И към кой вариант да се насоча при покупката? ето и на снимките който са по долу си личи:

        http://prikachi.com/images/202/8599202V.jpg
        http://prikachi.com/images/209/8599209D.jpg

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

          Точно втора генерация,която гледаш е с много истинска система 4х4 с междинен диференциал и няма никакви 40 км/ч.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

            Колегата преди мен го е казал точно.Модела XA 20 -2000-2005 година е пълно постоянно 4/4.Няма виско муфа и е достатъчно проходим.Ако не търсиш супер комфорт е достатъчен като возия,динамика и икономичност.Става за всякакви терени.Успех.

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

              Колега сега се загледах в снимките които си публикувал.Фейслифта 2004-2005 г. е с кръгли халогени и има коли с тракшън контрол,круиз контрол,кожен салон и по различен волан с управление на радиото.Това само за информация да не те лъжат джамбазите за годината на колата.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                Благодаря Ви. т.е. 2-ра генерация става и за дълги разстояния?ходя поне 2-пъти годишно в Родопите(през лятото) - няма да е никакъв проблем за комфорта?И това постоянно 4x4 искате да кажете,че дори с 120км да се кара то постоянно ще е включено(мн не съм наясно с това) - моля и за мнение дали опел фронтера по-добре ли е от Toyota?

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                  Първоначално публикуван от vesselino Преглед на мнение
                  2-ра генерация става и за дълги разстояния?
                  ходя поне 2-пъти годишно в Родопите(през лятото) - няма да е никакъв проблем за комфорта?
                  Става и няма да е проблем за комфорта, колата е малко по високо комби с подобна возия.

                  Първоначално публикуван от vesselino Преглед на мнение
                  И това постоянно 4x4 искате да кажете,че дори с 120км да се кара то постоянно ще е включено(мн не съм наясно с това)
                  Да постоянно е включено защото е фултайм - постоянно предава на всички колелета като може да се заключва междуосев диференциал когато затънеш някъде.

                  Първоначално публикуван от vesselino Преглед на мнение
                  - моля и за мнение дали опел фронтера по-добре ли е от Toyota?
                  За твоята употреба предимно по пътища не е подходящ - то си е истински джип на асфалта се кара със задно предаване.
                  Единствено ще има превес над Тойотата по пътя към селото ти ако примерно има повечко сняг защото е по висок.
                  Но иначе ще гори повечко парички, по тежко е, по скъпо за обслужване, по некомфортно и т.н.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                    http://toyota-club.net/files/faq/04-02-20_faq_4wd-3.htm В този сайт има информация за видовете задвижвания на Тойота Рав4 и не само на нея. Втората генерация или ХА20 от 2000 - 2005, е с виско съединител, първата - ХА10 от 1994 до 2000г. е с междуосев диференциал с принудителна блокировка. Има го и на английски - http://www.awdwiki.com/en/toyota/#RA...10__1994_2000_

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                      По въпроса за виското.Питах и четох и не съм сигурен.При положение че е пълно постоянно 4/4 няма логика да има виско.На въпроса ми в Тойота Сливен беше отговорено че няма виско а дифернциала е с приплъзване/шпер/.Така ми го обясниха.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                        каже ли някой Шпер значи е беемвист и от коли не раьбира, а от жипки - съвсем

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                          Щом трябва, ще го преведа и на български. Първото поколение Рав4 - от 1994 до 2000 г., с ръчна скоростна кутия, е с постоянно задвижени всички колела с 50/50 разпределение на въртящия момент, има ръчно заключващ централен диференциал с бутон от конзолата и опция торсен приплъзващ заден диференциал. Второто поколение Рав4 - 2000 до 2005 г., независимо от вида скоростна кутия, е също с постоянно задвижени всички колела през виско съединител на централния диференциал и като опция торсен заден диференциал. Третото поколение е вече само на предно, със задвижване на задните през електронно контролиран многодисков съединител, със заключване от бутон. Поне така е написано.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                            Първата генерация РАВ4 е с отворен симетричен междуосев диференциал с механичен блокаж с бутон на таблото. Това ако е с ръчна кутия. При автоматиците, блокажа е с променлива степен и се управлява от електрониката на самата кутия, без участие на водача.
                            Втората генерация също е с междуосев симетричен диференциал, но вече не е с механичен 100% блокаж, а с вискоблокировка (някой по-запознат да каже какъв е процента). Демек вискомуфата действа един вид парелелно на дифа и затяга (блокира диференциала) над определена разлика в оборотите на предния и задния мост. Това пак при ръчните кутии. Автоматиците при второто поколение не знм с какво 4х4 са.
                            Последно редактирано от Двигателист; 28-01-16, 21:48.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                              Първоначално публикуван от Wikstil Преглед на мнение
                              По въпроса за виското.Питах и четох и не съм сигурен.При положение че е пълно постоянно 4/4 няма логика да има виско.На въпроса ми в Тойота Сливен беше отговорено че няма виско а дифернциала е с приплъзване/шпер/.Така ми го обясниха.
                              Логиката е следната: при фултайм 4х4 с отворен междуосев диференциал при едно колело без сцепление се превръщаш в 4х1, тоест оставаш на място. Затова централният диф се блокира ръчно или автоматично чрез вискомуфа, за да прехвърли мощност към другия мост.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X