Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

    Хм, къде изчезна поста на Roninn?

    Всъщност, какъв е разхода на споменатия РАВ? Руснаците дават едни много поносими цифри, които се увеличават с понижаване на качеството на горивото, ама тая играчка не е предвидена да работи с бензин под 95 октана.
    Аз бензинова кола не съм карал отпреди 16 години, а газифицирана - никога през живота си не съм имал, карал и поддържал.
    И сега взех да гледам за бензин, за ръчка!!!, и за газ.

    Толкова ли са ми неверни вижданията?

    Коментар


    • #32
      От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

      а де?

      Коментар


      • #33
        От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

        Разхода зимно време,градско ми е стигал и до 15,но нормално около 12-13,но моето градско каране е възможно най-лошия вариант за разхода-по 4 паления на ден и изминаване по 2-3 км.,т.е.винаги на студен мотор.Извънградско каране до 100км/ч към 8-8.5,до 130км/ч литър нагоре,с уговорката,че никога не съм умеел да карам икономично.Газ не съм слагал,но има мнения на хора на които вярвам,че клапаните им страдат от газта.Един газаджия ми предложи да ми сложи уредба,която на високи обороти пуска бензин за някакви милисекунди и ми се струва логично,че това ще предпази клапаните.За сравнение разхода на газ на настоящата ми евридейка от подписа е почти по две,така че сега РАВ-а ми се вижда малолитражка.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #34
          От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          От известно време се заглеждам и аз в РАВ4.
          Трябва да си разменим снимките, за да се познаем при автоджамбазите.

          Използвайки темата, ми се ще да се консултирам - оня ден си говорих с един сервизджия ( различно е от сервизен специалист ), та тоя юнак, като чу РАВ 4, и изпищя - ти луд ли си, знаеш ли как се поддържа това нещо?
          -Що бе, майна, как се поддържа, освен с пари?
          -НЕ, сакън - ходовата част е фантастично скъпа!!!

          Не каза колко е фантастично скъпа, ама се загнезди едно червейче в душата ми, и за това питам - някой може ли да каже колко скъпо е това "фантастично скъпо"?
          И аз това питах в по-горният си пост за самата подръжка,консумативи и евентуални проблеми пти бензиновите агрегати. Дизел не бих си взел - ако нещо се скапе двигателя няма цена. Ще си карам само на бензим - не бих причинил на колата си подобно скопяване и задъхване с поставянето на газ.

          Коментар


          • #35
            От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

            Този двигател и без това не е най-добрата база за газифициране.

            Коментар


            • #36
              От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

              Принципно направих проучване, за самото обслюжване след покупката на джипката.
              моротно масло-5/40 мотул
              -хидравлично масло-
              -масло за скоростната кутия-. литър мотул
              -маслен филтър- ориг
              -въздушен филтър-
              -филтър купе- денсо
              -агренажна верига- ориг
              -водна помпа-ориг
              -и ако има някой друг ремък - континентал
              Цените нарочно не ги пиша. Като ударим чeртата нещата излизат около 370-380 лв. Което според мен е понoсимо за обслужването на такъв вид автомобил.
              Направих запитване и за съединител (комплект) около 460лв.

              Коментар


              • #37
                От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Този двигател и без това не е най-добрата база за газифициране.
                Преди около 2 години (ако не бъркам де) Джамбазов беше казал, че прави проби на двигател, който не е добре да се газифицира. Ако чете тука добре ще е да каже какви са му наблюденията.
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • #38
                  От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                  Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                  Преди около 2 години (ако не бъркам де) Джамбазов беше казал, че прави проби на двигател, който не е добре да се газифицира. Ако чете тука добре ще е да каже какви са му наблюденията.
                  Щом не пише,вероятно и не чете.По спомен беше сложил газ на Ярис и беше споделил след 30-тина хиляди,че няма проблем,но после спря да пише,за което можем само да съжаляваме.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • #39
                    От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                    Може и по-лошо - да чете, и да не пише...
                    Търсих темата, и нещо не я намерих, но по спомени нещата с газирането бяха много успешни.
                    Чакаха се само времеви резултати, ама явно няма да дочакаме.

                    дано да хвърли едно око, и да драсне някоя буква тук.

                    Джамбазов?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                      Преди 10-ина г. имахме някаква служебна РАВ 4 и беше доста скъп труда по смяна на съединител.Аз отговарям за пикапите и бусовете, но по спомен беше 8-9 ч. Сваляше се целия двигател ли, имаше някаква особеност.За сравнение на Ситроен Берлинго фактурират 5,2 часа, но реално го сменят за не повече от 3 ч.А при РАВ 4 си спомянм, че 2 дни стоя в сервиза, просто не успяха за един ден.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                        Вече 12-та година карам такова джипче - 2,0 /150 к.с. В провинцията /за София не знам/ повече от 10/100 не е качвала. Върви прилично. Колата е служебна и се кара от няколко души. До сега освен консумативи нищо друго не е сменяно. Возията е доста дървена според моите представи.
                        Поздрави!
                        Nissan Pathfinder 2.5 dci

                        Коментар


                        • #42
                          От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                          Много добре се развива темата на колегата.
                          Ако мога да попитам какви предимства и недостатъци имат бензин спрямо дизел. Казах, че ще си купувам такъв автомобил, обаче все още не мога да реша за себе си, кое ще е по-добро.
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #43
                            От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                            Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                            Много добре се развива темата на колегата.
                            Ако мога да попитам какви предимства и недостатъци имат бензин спрямо дизел. Казах, че ще си купувам такъв автомобил, обаче все още не мога да реша за себе си, кое ще е по-добро.
                            Бензин- по-безпроблемно, но по-невървящо..даваш газ като изоглавен и на 110 си с 3000 оборота..Дизел-тяга и мощност..но трепереш за дюзи и клапан на помпата..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #44
                              От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                              Преди време имах служебен RAV 4 трета генерация, 2.2 D-4D. Каран само по асфалт, така че нямам представа за оф роуд качествата му. Предполагам не особено блестящи. Динамика - много добра, направо залепя за седалката, 6 скорости, приличен комфорт. Странен съединител, но се свиква. Разхода обаче беше около 9/100 смесено без да съм го юркал. Единствения случай когато го "настъпих" разхода направо ме потресе. Закъснявах за среща в Стара Загора, резервоара беше на резерва на тръгване и заредих на Лукойла след караулката. До Стара Загора с максимални 170 км/ч на правите и хубави участъци, останалото време 130 - 140 км/ч. На влизане в Стара Загора светна резервата. Заредих до горе, на връщане към София същото каране, на табелата "София" резервата светна отново.
                              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Toyota Rav4.2 2.0i-150ph

                                Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                                Много добре се развива темата на колегата.
                                Ако мога да попитам какви предимства и недостатъци имат бензин спрямо дизел. Казах, че ще си купувам такъв автомобил, обаче все още не мога да реша за себе си, кое ще е по-добро.
                                Ще ти кажа моето лично мнение защо се спрях на бензин. Първо годишно ще изминавам не повече от 10к-12к км. По-голямата част от километрите ще са в града.(от бивш състезател Радослав Петков.Който има сервиз в с.Енина.Ми каза,че дизелът иска високи обороти и не е практично да се кара в града.ставаше въпрос за колата на баща ми seat alhambra 2010 TDI), И ако се кара предимно градско по - добрият вариат е бензина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X