Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект Вело-мотор тип Чопър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект Вело-мотор тип Чопър

    Здравейте, преди няколко месеца почнах този проект. По-събрах нужните части и сега дойде момента на финните настройки и сглобяване. Но засега имам един проблем, в който се надявам да ми помогнете да го разрешим. Става въпрос за задната вилка. както се вижда на снимките, задното колело е с помалък диаметър и трябва да се скъси задната вилка. Има два варианта:
    1) Да направя нови отвори за оста, но ме притеснявам да ли ще успея да нивелирам отворите точно една срещу друга.
    2) Да срежа задната вилка, да премахна примерно 5 см и да се завари но при професионалист. Тук ме притеснява здрваината на вилката.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Проект Вело-мотор тип Чопър

    А защо мислиш , че трябва да скъсиш задната вилка? Това , че задното колело е по-малко , не значи , че трябва да скъсиш вилката , и при по-голямо колело , опорната точка ще е на същото място. Ако скъсиш задната вилка ще нарушиш работата на окачването , освен това центъра на тежестта няма да е на правилното място спрямо междуосието на мотора.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Проект Вело-мотор тип Чопър

      Благодаря за съвета Ви, но вече я скъсих. Желанието ми да я скъса е поради естетически причини. Ще Ви осведомявам с работата и във вид на снимки.

      Коментар


      • #4
        От: Проект Вело-мотор тип Чопър

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        А защо мислиш , че трябва да скъсиш задната вилка? Това , че задното колело е по-малко , не значи , че трябва да скъсиш вилката , и при по-голямо колело , опорната точка ще е на същото място. Ако скъсиш задната вилка ще нарушиш работата на окачването , освен това центъра на тежестта няма да е на правилното място спрямо междуосието на мотора.
        Благодаря Ви за съвета, но вече я скъсих. Причината поради, която исках да го правя бе от естетическа гледна точка. Ще осведомявам как върви работата по вело-мотора.

        Коментар


        • #5
          От: Проект Вело-мотор тип Чопър

          Като пускаш теми или пишеш отговори , не очаквай да се появят веднага , и не ги публикувай втори път защото не ги виждаш , така се дублират. Първо трябва да ги види модератор и тогава ще се появят , като достигнеш определен брой мнения ще започнат да се появяват веднага.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Проект Вело-мотор тип Чопър

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            освен това центъра на тежестта няма да е на правилното място спрямо междуосието на мотора.
            Оказа се прав, май преместих центъра на тежеста, защото като седна леко се видга предницата, дано да се оправи като сложа двигателя. Иначе вчера махнах някои неща от рамката, сложих задната гума на задното колело. На тази снимка е без задните амортисьори, до няколко дни ще ги сложа:
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: Проект Вело-мотор тип Чопър

              Като монтираш двигателя ще се оправи , но като потегляш от място пак ще се измества.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Проект Вело-мотор тип Чопър

                През почивните дни сложих, задните амортисьори, и като седна не се повдига предницата. Всичко е стабилно. Тази седмица, ще почна да правя калъпа на двигателя. Надявам се да стане бързо.

                Коментар


                • #9
                  От: Проект Вело-мотор тип Чопър

                  И така, смених предната гума с една по-тесна - 80 мм. Като цяло:
                  Но имам един проблем, както съм сложил задното окачване не е хубаво, амортисьорите ттрявба да са по посоко към двигателя и като гледам другите мотори те са все така. Затова измислих три варианта. При първият вариант да е без задни амортисьори, седалката е с пружини, и нали се продават колчета с амортисьор ще сложа такова. При вторият вариант обръщам амортисьора, а при третия вариант ще имам само един централен амортисоьор. Кой вариант би бил удачен. На мен ми допада първият, но каква е ролята на аморитсиьорите, ако са само за удобство на ездача, то тогава може и без. А игелдам на някои чопъри им са сложили седалка с пружини, ако ли пък не колчето на което се захваща седалката е амортисоьр.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проект Вело-мотор тип Чопър

                    От трите варианта избрах първият вариант.
                    Направих леглото на двигателя, голям зор ми даде докато улуча дупките за захващането на двигателя.
                    Отзад го направих с твърдо окачване. Като бях на село намерих стари седалки с пружина, като една от тях може да се регулира.
                    Измислих как да прикрепа задната седалка, така че да може да се регулира хем височината, хем и напред/назад.
                    Сега остава да сложа тръби отпред където съм ги премахнал, да прикрепа тръбата на която ще бъдат захванати педалите, да направя разпределителния вал,калниците, и да почва мвече с финните настройки.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проект Вело-мотор тип Чопър

                      Докъде стигнах. Вече го по-сглобих основните елементи. Но ще не ми харесва от естетическа гледна точка. Малко късо ми се вижда, и се чудя дали да не удължа задницата и да сменя резервоара. Мисля да взема един от Simson SR.
                      Как мислите?
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проект Вело-мотор тип Чопър

                        Смятам че рамката не трябваше да се пипа производителя е изчислил колко да е разстоянието между центъра на тежестта и каплите за да се уравновеси теглото и като слагаш по-малка задна гума просто променяш челният ъгъл и самата визия на велосипеда.

                        Изпратено от моят K6000 Pro с помощта на Tapatalk

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X