Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СФ тотално сдаде (замръзна ми нафтата)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СФ тотално сдаде (замръзна ми нафтата)

    Днес с поливане на филтъра и маркучите около него с гореща вода и после подаване на ток (защото акумулатора падна) бързо запалих. Поработи малко, но като тръгнах да включа на директна, дори с подаване на газ оборотите не мърдаха. След няколко минути се пооправи и се вдигаха, ама колата при потегляне нямаше ряз. След 2 км. изгасна в движение почти в центъра на София. Чак един полицай помагаше да я прикараме да не пречим на движението. Акумулатора се повъзбуди и добре върти, ама не пали. Прави ми впечатление, че като върти звукът е един по-тънък от обикновеното или аз така си мисля. Ще почакам малко, да не би нещо да е замръзнало и да съм карал само с наличната нафта по маркучите. Или пък помпата е сдала. Ако не запали я качвам на репатрак и това е.
    SUV

  • #2
    От: СФ тотално здаде.

    Най-вероятно горивото е замръзнало, събрало е парафин във филтъра и/или цедката в резервоара.
    Горивен филтър последно кога е сменян?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: СФ тотално здаде.

      Март април е сменян. Не съм минал 10 000 км. от тогава. Плюс това днес е топло, подгрях го и съм сложил макс моушън на ОМВ и после авио дизела на ЕКО. Едва ли е от филтъра при тази температура. Да не би с това поливане да съм направил някаква беля, но тоците са си наред, а и запали.
      Някакви други предложения за повреда. Питам, защо ако няма смисъл да чакам да се позатопли, направо да я качвам на репатрака и това е.
      Последно редактирано от Dydo; 25-01-16, 08:30.
      SUV

      Коментар


      • #4
        От: СФ тотално здаде.

        Пък аз на 30 литра от простата нафта сипвам и 2 л. бензин и нищо не замръзва.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: СФ тотално здаде.

          Не гледай температурата в колата,когато се качиш в нея.Ако стои някъде на проветриво място,спокойно ще ти е замръзнал нафтата.Намери топъл гараж,вкарай я за 24ч,и сложи 10% бензин в нафтата.Не я мъчи повече,защото навремето един нов Опел след таков замръзване му се разтраката помпата.Добре че беше в гаранция.

          Коментар


          • #6
            От: СФ тотално здаде.

            И аз си мисля, че нафтата е “замръзнала“ Случвало ми се е абсолютно същото, запали и след иколо 2км изгасна на светофара. От тогава не зареждам в Еко...
            RAV 4
            F650GS

            Коментар


            • #7
              От: СФ тотално здаде.

              Е пък днес сутринта бе -6. Не е чак такъв студ, а и около нулата е вече. Все пак другите как не им замръзва, а постоянно казват, че карали даже с обикновена нафта, та и без добавки. Ще изчакам до към 11.00 ч. и бегом на репатрака.
              SUV

              Коментар


              • #8
                От: СФ тотално здаде.

                Не мисля, че нафтата е замръзнала. Имам Диско-2, което пали и върви всеки ден, без проблеми. Зареждам обикновена нафта в Еко, на бул. България.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: СФ тотално здаде.

                  Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                  .... Ще изчакам до към 11.00 ч. и бегом на репатрака.
                  Дидо, капака разбирам, че знаеш да го отвориш, тая кола има помпа в резервоара .... това като информация е достатъчно, трябват и 1-2 прости инструмента за да разбереш какво се случва!
                  Ако и това не е достатъчно, вярно репатрак!

                  Коментар


                  • #10
                    От: СФ тотално здаде.

                    Ами аз не съм в час, общо взето само карам. Филтъра според мен е затоплен. Ще изчакам малко да се вигнат температурите и си хващам репатрак. Ако пък утре и вдруги ден когато се постопли доста над нулата, ако пак не пали, тогава вече в сервиза. Иначе няма смисъл да бързам.
                    Благодаря на всички за бързите отговори.
                    SUV

                    Коментар


                    • #11
                      От: СФ тотално здаде.

                      За въпросната Корса която споменавам,работеше на място като часовник,но тръгнеш ли 500м и умира,пали и пак 500м и до там.
                      Намери си топъл гараж,стопли я,налей и бензин,до горе с нафта и ходи да се повозиш.Да изгори едни 7-10литра от сместа.
                      Иначе утре пак ще гледаш филма от първия ред

                      Коментар


                      • #12
                        От: СФ тотално здаде.

                        На 60 л. нафта колко бензин да сложа и колко двутактово масло, за да не се губи смазващата функция.
                        SUV

                        Коментар


                        • #13
                          От: СФ тотално здаде.

                          Остави маслото за после,сложи 5 литра бензин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: СФ тотално здаде.

                            Ок, значи горе долу не повече от 1 към 10.
                            SUV

                            Коментар


                            • #15
                              От: СФ тотално здаде.

                              Късно е, либе, за бензин. Това се прави докато колата още върви. Сега няма как бензинът да стигне до проблемното място.

                              Тъпото на замръзналата нафта е че не замръзва цялата при една температура, а отделя по-зиморничавите съставки постепенно. Съответно когато се задъни филтър, той се задънва постепенно с твърдата фракция, а течната известно време минава през него и донася още твърда. Така на финала имаме филтър пълен с нещо от което може да се правят свещи, а за да се стопи трябват вече температури около и даже над 100. Такъв филтър обикновено се извърля освен ако не е насред път и нямаш друг.

                              Така че ти хубаво ще сипеш бензин, ама най-напред смени филтъра.

                              п.п.
                              Лошото е, че ролята на "филтър" в тази схема може да играе не само официалният голям филтър на горивната система, но понякога също и цедките по пътя на горивото - в резервоара, пред ГНП, както и входа на подкачващата помпа ако такава има, а понякога и извивките на горивопровода.

                              п.п.2
                              Гледайте какъв дизелджия станах след 10-ина изтеглени парафиновоза.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X