Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китайско АТВ 200сс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китайско АТВ 200сс

    Това лято си закупих някакво китайско атв 200сс.Беше в отчайващо състояние,кучето на предишния собственик беше изяло инсталацията,седалката,вентилите и др. Но като цяло беше с доста запазен двигател,имаше и нови гуми . Първото предизвикателство беше да оправя инсталацията.Тъй като си нямам и на представа за какво ставаше на въпрос потърсих майстор,който да ме светне и да го оправи,но не се намери никой,търсих само в гр.Троян.И така взех да се ровя в нета,за да намеря схема.Има много,но като не знам какво ми трябва незнам какво да гледам,но горе долу разбрах за какво става на въпрос и какво ми трябва за да затворя веригата(бобина,ЦДИ,реле регулатор).На АТВ-то имаше бобина и ЦДИ,но нямаше регулатора.Отидох при стария собственик,за да го попитам дали е забравил да ми го даде.Отидохме там където беше АТВ-то.Нямаше нищо,и точно когато да си тръгам видях от земята да се подава някъкъв кабел.Дръпнах го и какво да видя,релето излезе.Кучето го беше заровило. Като си отидох навързах всичко някък си по цяетове и по една схемичка,и то взе че дойде ток.Обслужих двигателя,и след много усилия запали.От там нататък се справих с останалото без затруднения.И така до днес когато реших да го запаля,че да му чуя гласа и да се повозя.Но не запали,и преди съм имал проблеми с паленето,но съм се справял.Дърпах го с дйипа на скорост и се удави.Проверих за ток има някакъв.Бензин му ходи.Всичко е ОК,помагайте???????
    Имам няколко въпроса.
    Каква трябва да е хлабавината на клапаните?
    Каква марка е,ако може някой да се орентира по снимките?
    И дали е възможно да е прескочил зъб на ангренажната верига или е без верига.Щом не са се събрали клапаните с буталото,но пък ако е с верига може да са на ситно зъбите и да правят беля?
    Какви свещи да използвам?
    Това е всичко ако някой знае нещо моля да каже или да пита ако го интересува нещо.
    Знам,че китайските атвта са боклуци,но в това още има живот.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 27-01-16, 21:32. Причина: ПРАВОПИС!!!

  • #2
    От: Моля за помощ!!! Китайско АТВ 200сс

    Двигателя е zongshen 200cc , лошото е че съм отварял такъв преди 8/9 години и да не те излъжа с грешно инфо .По спомен е с прътове и долен вал ,няма вериги и зъбчатки.
    Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 27-01-16, 21:31.
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #3
      От: Моля за помощ!!! Китайско АТВ 200сс

      Изккючително прост двигател. Не е нужно да разбираш дори за да го отвориш и сглобиш. И части има по 3лв.

      Коментар


      • #4
        От: Китайско АТВ 200сс

        Зонгшен, Башан или копие защото не пише на капаците. Части за тях продават: АТВ Варна и Венеда даже имат и сайтове. Може да ги питаш за консултация не вярвам да ти откажат. Успех!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X