Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цял преден мост на Роки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Цял преден мост на Роки

    По-горе се споменават торсиони. А от снимките се вижда, че са натегнати за повдигане.
    Ако е цял моста, и да повдигаш с пружините, разстоянието между моста и пътя си зависи само от размера на гумите.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Цял преден мост на Роки

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      По-горе се споменават торсиони. А от снимките се вижда, че са натегнати за повдигане.
      Ако е цял моста, и да повдигаш с пружините, разстоянието между моста и пътя си зависи само от размера на гумите.
      Факт, на независимото като едното колело слезе надолу слиза и носача и се променя просвета.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Цял преден мост на Роки

        Мисълта ми беше да се мисли като се дава акъл. Първо се питаше за преправяне като стария модел, а там са ресори и няма носачи. При цял и при независим мост щангите на управлението са винаги различни - това се учи и в училищата.
        После стана ясно, че целта е да се направи на пружини и верния отговор беше на Соти, че става но е доста играчка.
        След това се дава мнение, че могат да се ползват оригиналните пружини и амортисьори, а то е на торсиони сега.
        За предимствата и недостатъците на цял мост или независим, е ясно и логично - всеки мислещ човек му е ясно кое къде отива. При едни и същи гуми, с натягането на торсионите, просвета се увеличава, което е плюс. Но пък минус е, че той се променя при сгъване на окачването. При твърдия мост обратно - за да се вдигне моста, трябва да се увеличи размера на гумите, но тази височина не се влияе от сгъването на окачването.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Цял преден мост на Роки

          Рокитата с цял преден мост са само на ресори.
          Няма преден мост на Роки, предвиден за пружини, съответно няма и шаси за такъв. Всичко за изграждане на окачването ще трябва да направите сами, независимо дали слагате ресори или пружини.
          Ако ще бъде на ресор - уши на шасито и преправане на амортесьорите като минимум.
          Ако ще бъде на пружини - всичко от 0 - пушки, панхард, легла за пружините и амортесьорите.
          При всички случаи ще трябва нов преден кардан.
          Кормилните щанги ще трябва да се преработят със сигурност. Не съм сигурен дали и кормолната кутия ще свърши работа. При роки кутията е извън шасито и има само една щанга към моста.
          При вас най-вероятно е от вътрешната стана, срещу нея трябва да има хебел и щанга с кормилни накрайници.

          Преди да започнете да трупате части проверете в каква посока се върти кардана на цял мост и вашия. Малък е шанса, но е възможно да има разлика в раздатката.
          Търсете два моста компект - преден и заден. Шансът да нацелите преден мост с точното предавателно число е малък. Диференциалите за Роки са с поне 5 различни предавателни числа.
          Не знам дали конструктивно биха могли да се ползват вашите корона и пиньон в цял мост.
          Разликата между най-бързия и най-бавния мост е близо 1,5 пъти. Най-бързите са 3 и нещо на 2.8 дизел, най-бавните - 5 и нещо на 2000 кубика бензин.
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #20
            От: Цял преден мост на Роки

            Аз мисля че и в шаситата на ресорното и това с независимото има разлика.
            Принципно, шаситата на ресорните са с прави или почти прави греди по дължината. Имам поредвид гледани отгоре.
            Докато тези за независимо окачване, са стеснени в предния край, бегло наподобявайки форма на бутилка
            За да има къде да се разположат носачите.
            Не виждам начин на такова шаси да се сложат ресори, защото биха отишли много към средата на моста.
            По-скоро е удобно за пружинно окачване. Има къде да се изградят кули за пружините и амортисьорите и така пружините остават външно на шасито.
            Но съм съгласен с колегите, че дори да се ползват готови елементи, примерно "пушки" от някакъв друг модел джип, Филмът е голям и продължителен.
            Отиваш на много математика
            Смятане на кастор ъгли, преправяне или ползване на други кормилни щанги, преработване на кардан.
            Мисля че е по-лесно преработването на ресорна джипка на пружини, отколкото на такава с независимо предно окачване.
            За возията няма да отварям дума.
            Аз не бих се занимавал.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Цял преден мост на Роки

              Такааа,вече е решено ще се слага цял мост.Ще пусна тема и в купувам като видя пред.число на моя,но някой от тука писалите ако има от 2,8 102коня да не се притеснява,а да пише

              Коментар


              • #22
                От: Цял преден мост на Роки

                Първоначално публикуван от Milen Simeonov Преглед на мнение
                Такааа,вече е решено ще се слага цял мост.Ще пусна тема и в купувам като видя пред.число на моя,но някой от тука писалите ако има от 2,8 102коня да не се притеснява,а да пише
                Да хвърля и аз моите 5 стотинки и в тази тема.
                Като един бивш собственик на 2,8 тд Роки с ресорно окачване и цели мостове ,ще те посъветвам да не се занимаваш с глупости.
                Една от причините е че няма кой знае колко много части за тия машини а където има - искат им майка си и баща си.
                Друга причина е че поне при мен с 31/10,5/15 BF Goodrich KM2 каретата не издържаха повече от 20-30 километра хард разходка (колко да е хард с тези гуми ,сам можеш да прецениш).Отделно и на хъбове не можах да му насмогна.Реших да подобрявам ресорното окачване и поръчах нови ресори в един цех за такива в с. Хитрино.Не ми хареса какво се получи ,изхвърлих ги и си поръчах други ,по меки .....
                и на финала изхвърлих цялото Роки .
                Ако го ползваш да стигнеш до мястото за сбирка на ловната дружинка и да си возиш кучетата в него ..... абе става ресорното Роки ,ама ако ти е за разходки в гората - бягай далеко от ресорите.

                П.П: Понеже на мен нямаше кой да ми ги обясни тия неща ти давам още един съвет и той е : Преди да започнеш да правиш каквото и да е чукни в сайтовете за автомобили ,прозвъни всички обяви за Роки на части (не са много )и си питай за цените на полуоски ,кардани ,карета (каретата са по 84 лв. в магазина ама са от кашкавал ),хъбове и диференциали .На фона на това което ще ти кажат е по добре да смениш джипа.
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • #23
                  От: Цял преден мост на Роки

                  За ресьорното се отказах.Ще трябва и отзад да слагам,скъпи са и нямам още камъни в бъбреците Ще правя кули за пружините и ще е с пушки.Части доста съм купувал и ако не ги бързаш(някои с 10 дена доставка),друга грижа с тях няма..има си всичко.Проекта е дългосрочен,имам малко познания,много желание.Ще видим кога ще събера чарковете и останалото когато стане

                  Коментар


                  • #24
                    От: Цял преден мост на Роки

                    Първоначално публикуван от Milen Simeonov Преглед на мнение
                    За ресьорното се отказах.Ще трябва и отзад да слагам,скъпи са и нямам още камъни в бъбреците Ще правя кули за пружините и ще е с пушки.Части доста съм купувал и ако не ги бързаш(някои с 10 дена доставка),друга грижа с тях няма..има си всичко.Проекта е дългосрочен,имам малко познания,много желание.Ще видим кога ще събера чарковете и останалото когато стане
                    Успех
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • #25
                      От: Цял преден мост на Роки

                      Тогава мисли в посока смяна и на задния мост.Щом ще е за хард ти трябват здрави и бавни мостове.Предния диф трябва да е десен.Патролските са много добър вариянт.Масовите са с ПЧ 4,625:1.От Г 463 също ще станат.Малко са по-бързи обаче.От Ленд Роувър също,но са бързи...На твоето Роки какво е ПЧ на главното предаване?3,54?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Цял преден мост на Роки

                        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                        Г 463 също ще станат.

                        Не че нещо, ама по последна справка на цените два моста за 463 струват повече от Рокито. Има защо да е така, ама това е друга тема. Да не говорим, че и джанти ще му трябват.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Цял преден мост на Роки

                          Ами на документи го дават 3 точно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Цял преден мост на Роки

                            Помолих Горчев да ти пише в темата - чети внимателно, ако не ти е ясно обади му се – там е истината. "Лудия" от Шумен не го слушай - той от Роки-та нищо не одбира - имал го е 3 седмици, а и го замени с Дискавъри - със сигурност не е по-здраво. Роки-то си е много добре изчислено и ако имаш акъл мноооого върви / е каре за 84 лв. няма да стане, но за 120 има и нямаш грижи/. Справка - пак Горчев - 3 години с Роки само кара, а с Ге-га.......все го вадят. Или както казва един от най-добрите - Влади Раденков / да ме прощава, че го цитирам/ " Оно тва дет не е джип, му турили блокажи". Ако ще го сменяш У61, ама сс друг ДВГ или Лапландерски, другото няма смисъл, а и Роки-то си е религия......

                            Коментар


                            • #29
                              От: Цял преден мост на Роки

                              Първоначално публикуван от gogo16 Преглед на мнение
                              Помолих Горчев да ти пише в темата - чети внимателно, ако не ти е ясно обади му се – там е истината. "Лудия" от Шумен не го слушай - той от Роки-та нищо не одбира - имал го е 3 седмици, а и го замени с Дискавъри - със сигурност не е по-здраво. Роки-то си е много добре изчислено и ако имаш акъл мноооого върви / е каре за 84 лв. няма да стане, но за 120 има и нямаш грижи/. Справка - пак Горчев - 3 години с Роки само кара, а с Ге-га.......все го вадят. Или както казва един от най-добрите - Влади Раденков / да ме прощава, че го цитирам/ " Оно тва дет не е джип, му турили блокажи". Ако ще го сменяш У61, ама сс друг ДВГ или Лапландерски, другото няма смисъл, а и Роки-то си е религия......
                              Три седмици се занимавах с него докато се опитвам да го подбря и само толкова ми издържаха нервите преди да го изхвърля.Иначе го притежавах около година (друг е въпросът колко време не е било в бокса ) .От каране до каране има разлика ,нали знаеш ,че колкото ти е по проходим джипа ,толкова по- далеко ходиш за трактор .За дискавърито .... какво да ти кажа - не знам .Поне ако закъсам си седя комфортно вътре докато ме извадят .
                              И да - предупредих го човечеца че си болен на тема Роки и по добре да се обади на Горчев.Ти само ще му размътиш допълнително главата
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар


                              • #30
                                От: Цял преден мост на Роки

                                Гого,давай да видим какво ще правим с твоя мост че днес въртях телефони никой няма от 102коня?То май и твоя не беше такъв.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X