Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на карбуратор на Фероза с друг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на карбуратор на Фероза с друг

    Здравейте колеги! Забелязах, че от карбуратора на Ферозата има лек теч на бензин и не работи автоматичния смукач. Знам че е доста сложен и не мисля да го ремонтирам. Спрял съм се на ладов карбуратор 21083 Solex , но ме притеснява факта ,че е за двигатели до 1500 куб. и няма да храни двигателя добре. На газ мисля че няма да има проблеми. Може и друг карбуратор да сложа, но не знам точно от какво. Моля, ако някои колега е сменял да сподели с какъв го е заменил, как върви и разход.

  • #2
    От: Смяна на карбуратор на Фероза с друг.

    Ако я караш само на газ си намери колектор и дросел от инжекцион. Махаш карбуратора, колектора, бензиновата помпа и монтираш директно другия колектор с дросела. Само гарнитурата към главата се сменя.
    Моята я карах така 2 години. Работеше само на газ. Никога не е имала проблеми с паленето, независимо дали е топло или студено.
    Вървеше си абсолютно нормално, дори по-добре от колкото с карбуратора. Извън града при каране с до 120 даваше 8-9 газ, в София градско 12-13.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на карбуратор на Фероза с друг.

      Първоначално публикуван от Geni E Преглед на мнение
      Здравейте колеги! Забелязах, че от карбуратора на Ферозата има лек теч на бензин и не работи автоматичния смукач. Знам че е доста сложен и не мисля да го ремонтирам. Спрял съм се на ладов карбуратор 21083 Solex , но ме притеснява факта ,че е за двигатели до 1500 куб. и няма да храни двигателя добре. На газ мисля че няма да има проблеми. Може и друг карбуратор да сложа, но не знам точно от какво. Моля, ако някои колега е сменял да сподели с какъв го е заменил, как върви и разход.
      Тоя руския карбуратор пасва ли? Ако не, преходният фланец ще ти създава много по-големи проблеми от разликата в двигателите, която не е чак толкова голяма. Можеш също да ползваш карбуратор 21073 - той също е Солекс и фланецът му е същия, но се слага на Нива и е за малко по-големи двигатели ( 1.6-1.7 )

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на карбуратор на Фероза с друг.

        Идеята за колектор и дросел от инжекцион е добра, ако се кара само на газ. Трябва ми да може да работи и на бензин,защото се кара предимно в планина и не всеки път има газ наблизо. За карбуратора 21083 не съм сигурен дали става без преход, но мисля че разликата с 21073 е само в жигльорите и отвора на дроселите. Имам стар ладов неработещ карбуратор от не знам точно какъв модел, ще проверя дали става без преход. Искам да монтирам карбуратора без преходен фланец, защото и аз мисля че с преход ще има проблем.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X