Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

    Здравейте. Сложих на зил 157 кош и хидравлична бутилка от мадара но не знам как да я свържа понеже има 3 отвора а предишната беше зилова с един вход. Поздрави

  • #2
    От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

    Разпределител.

    Коментар


    • #3
      От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

      Къде трябва да се сложи разпределителя? от помпата тръгва налягането ходи в разпределителя и от там отива в крика мисля че във входа на ябълката на крика и от там на татък не знам дали трябват още два разпределителя като на шкодата или ще стане с още един и какъв модел трябва да са.

      Коментар


      • #4
        От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

        Я приложи малко снимчици да се ориентираме!
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

          Ето снимки на крика Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12596414_993566727345055_540138670_n.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5699555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12625717_993566720678389_78246423_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5699556

          Коментар


          • #6
            От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

            Това отдолу трябва да е изключвателя - когато се изстреля целия цилиндър маслото да не продължава към него а се връща в резервоара.Т.е. имаш вход масло от помпата, изход към цилиндъра и изход към резервоара. Това са моите визуални спомени от Мадара самосвал. С поздрав Борето

            Коментар


            • #7
              От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

              Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
              Това отдолу трябва да е изключвателя - когато се изстреля целия цилиндър маслото да не продължава към него а се връща в резервоара.Т.е. имаш вход масло от помпата, изход към цилиндъра и изход към резервоара. Това са моите визуални спомени от Мадара самосвал. С поздрав Борето
              Колегата е много прав,точно е изкючвател като има три бутона които според каква посока се вдига коша при крайно положение ги натиска крика и маслото се връща в казанчето.

              Коментар


              • #8
                От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

                Шкодата, дава ток, посредством електромагнитен клапан, който задейства помпата. След като изключиш електромагнитния клапан, клапан отвяра и започва да пада - имаш, включено нагоре, изключено надолу. Зимаш един български(Пловдивски) разпределител, едини маркуч от помпата в разпределителя, от разпределителя в крика и от крика в казана с маслото.

                Коментар


                • #9
                  От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

                  Не ми е ясно от разпределителя кам крика на кои извод да го сваржа за да вдига и от кои извод се врашта в казанчето с масло? След крика трябвали да има разпределител или дирекно в казанчето. Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

                    Колега имаш Л.С.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04208.jpg
Прегледи:1
Размер:91.6 КБ
ID:5699719Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04209.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5699720Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04210.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5699721Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04211.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5699722

                    Това последното при Мен играе ролята на разпределител за вдигане задържане и спускане.
                    Последно редактирано от dino412; 25-01-16, 13:06.
                    0887284106-Митко
                    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

                      Българския разпределител, усшено заменя, това последното. Единственият минус е, че трябда да държиш ръчката постоянно, за да дига и сваля.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

                        Благодаря на всички. Свързах крика по следния начин, от помпата в разпределителя (български разпределител) от там в средния отвор на крика и от двете страни на изключващата плочка в казанчето с масло. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12607141_994914077210320_625655115_n.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5699821

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

                          НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ................. Нетрябва директо в крика.Погледни схемата която Съм ти дал.Номер 7 е разпределител за към камиона и към ремаркето.Него можеш да го игнорираш ако не качваш ремарке.Тръбата която идва от разпределителя чрез тройник я разклоняваш към крика и към лявата срана на плочката по посока движение на камиона.А другия край на плочката връзваш към казанчето за масло.Ако вържеш директно разпределителя към крика тогава докато подаваш налягане до тогава ще дига и има опастност да скапеш крик радпределител помпа или тръби и маркучи по системата.Палците в плочката са точно да изключват крика автоматично в крайно горно положение.Преправи я ако не искаш проблеми.
                          В момента както Си вързал в плочката няма и няма как да има масло.А точно плочката е бушона.
                          0887284106-Митко
                          http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                          http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

                            Ще го поправя, но не съм сигурен че крика е сложен както на шкодата мисля че съм го завъртял, единия отвор е по-малък мисля че от него връща, а другия да свържа към средния с тройник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидравлична бутилка за Шкода Мадара

                              Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
                              НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ................. Нетрябва директо в крика.Погледни схемата която Съм ти дал.Номер 7 е разпределител за към камиона и към ремаркето.Него можеш да го игнорираш ако не качваш ремарке.Тръбата която идва от разпределителя чрез тройник я разклоняваш към крика и към лявата срана на плочката по посока движение на камиона.А другия край на плочката връзваш към казанчето за масло.Ако вържеш директно разпределителя към крика тогава докато подаваш налягане до тогава ще дига и има опастност да скапеш крик радпределител помпа или тръби и маркучи по системата.Палците в плочката са точно да изключват крика автоматично в крайно горно положение.Преправи я ако не искаш проблеми.
                              В момента както Си вързал в плочката няма и няма как да има масло.А точно плочката е бушона.
                              Колега днес го направих с троиник както ме посъветва. Странично като вдига изключва на 1,20 преди не изключваше изпъваше до край бутилката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X