Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

    Има преходници,специално за "Крайслер"-устройства. Kinex в една тема е дал линк към ebay. С тях можеш да командваш китайската свирка от волана.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

      Нестава и аз ги имам тези преходници и съм ги сложил, нищо не се реже по кабелите, но когато от джипа излиза цифров сигнал а мулти медията очаква аналогов нестава.

      Коментар


      • #18
        От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

        Моля за отзив от звука след премахване на фабричния усилвател?

        Коментар


        • #19
          От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

          Н е се премахва усилвателя , поставя се преходна букса за свързване и звука пак си минава през усилвателя. Перфектен е звука.

          Коментар


          • #20
            От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

            Бях се засилил да сменям оригиналната музика с нещо такова,но като чух как свири се отказах.Почти всички такива 1,5 дин-а навигиции са китайски и работят под Windows CE 6.0,което не ми допада,за жалост няма такива,които работят под Андроид,и освен това крайното стъпало,тунера не могат да се сравняват като качество с фабричните или с някоя реномирана марка за авто радиа.Отделно и цената е доста сериозна.Това е мое мнение.
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #21
              От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

              Опитах се да кача снимки и клипче обаче не става , прекъсва ги по време на качване.

              Коментар


              • #22
                От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

                Мерси за отговора! В авалбг ми твърдяха че този усилвател не свирел с друг плеър. За това се изказах и попитах така. Реално дори на тунер си личи че системата свири добре. При мен всички колони и усилвателя са инфинити, плъра RBP. Така и не знам референс ли е?

                Коментар


                • #23
                  От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

                  Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                  Бях се засилил да сменям оригиналната музика с нещо такова,но като чух как свири се отказах.Почти всички такива 1,5 дин-а навигиции са китайски и работят под Windows CE 6.0,което не ми допада,за жалост няма такива,които работят под Андроид,и освен това крайното стъпало,тунера не могат да се сравняват като качество с фабричните или с някоя реномирана марка за авто радиа.Отделно и цената е доста сериозна.Това е мое мнение.

                  За качеството на звука - не споря, но отдавна има с Андроид. Друг ми беше приоритета - да записвам трекове, навигация, да управлява камера за задно виждане... Аз монтирах преди време такова: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=28837&p=2710915#post2710915



                  Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                  Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                  Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                  Коментар


                  • #24
                    От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

                    Когато говорим за "качество" на звука...Широколентовите на таблото звучат много зле. Среди нямат и при дълъг път от бас ме боли глава, но усещам умора и дразнене защото музиката звучи изцъклено. Решил съм да заместя широколентовите с дву-лентови:
                    -Тия
                    -Или тия

                    Предполагам ще реша проблема в голяма степен и по начални измервания трябва да паснат 1:1 без доработки

                    Някой друг да е правил подобно нещо и да каже отзиви?

                    Коментар


                    • #25
                      От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

                      Тези високоговорители на таблото (преполагам имаш пред вид фронталните на dashboard-a) не са широколентови. Те са си високочестотни и то с много горна граница на срез. На предните врати пък са само нискочестотни.
                      Широколентови и то със специфична, в не много широк диапазон честотна лента са тези отзад, на задните врати.
                      Усилвателя под задната седалка е по-скоро crossover. Това което продават като адаптор за aftermarket устройства е всъщност атенюатор и импедансно съгласуване.
                      Идеята да слушаш само предните не е добра, защото се лишаваш от една съществена част от звуковия спектър.
                      Пълната звукова картина я имаш само и единствено ако работят всички драйвери (високоговорители) както са си я проектирали от Infinity :-)
                      Всяка друга намеса, замяна или "подобрение" рязко води до "омазване" на звука. В някои случаи това може да се приеме и като някакво подобрение, но уви, не е. :-) :-) :-)
                      Донякъде имам професионално отношение към звука (не авто) и мога смело да кажа че озвучаването на WJ-я е доста, доста кадърно проектирано.
                      Ако всички компоненти все още са здрави и оригинални разбира се.

                      Силно съм скептичен към всякакви мултифункционални aftermarket устройства, пък ако искат и кафе да предлагат + навигация. За тази работа си има Garmin или TomTom.
                      На моя WJ е оригинално RBP и ако случайно се повреди, бих го сменил единствено пак с такова :-)
                      За самите високоговорители или усилвателя пък още повече. Замяната с неоригинален, т.е. друг тип с други характеристики е безсмислена и едва ли би довела до по-добър звук.
                      Различен - да.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                      Коментар


                      • #26
                        От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

                        Като цяло и аз се занимавам малко в повече с аудио системи през свободното си време. Точно и за това питам, понеже скоро няма да имам 2-3 дни да разглобя видя кое как е направено, да тествам до каква честота свири....

                        Самия звук при мен е с активирана auto loudness функция(през диагностика го виждам). Не съм страстен любител на силен звук, силно съскащи високи, или бучащ бас. Но при дълъг път музиката ме изморява от това че не се чуват средни честоти. Рядко повдигам баса повече от +3дб. Високите за да свири поне малко са винаги на +8дб и въпреки това не се чуват освен ако музиката няма записани в повече. Задните говорители са си пак широколентови, те за мене откровено пречат. Със без тях дупката в честотната област я има и ме дразни. Малките говорители в таблото са широколентови конусни с отворен корпус(шаси), и са пуснати като високо честотни за което не са оптимално решение. Интересно е на колко са срязани защото ако са на около 500херца след замяната им би трябвало всичко да заспи. Дори при свалянето и почистването изрязах прахозащитната мрежа да проверя дали няма видим проблем да не свирят като хората уви здрави в чудесно състояние толкова си могат.

                        Ще погледна тоя усилвател защото не разбирам как ще е крос оувър след крайно стъпало?

                        Плеъра ми допада много, но няма блутуд, няма мп3, дисплея работи когато си поиска при мен, чейджъра прескача, симулатора на чейнджър с усб вход е 250лв+ което ми се струва много.

                        Коментар


                        • #27
                          От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

                          :-) Оспамихме темата на човека, ама като стане въпрос за аудио нещата лесно излизат от контрол...
                          Като чета за твоя звук и сякаш става въпрос за съвсем друго оборудване. То верно че при звука нещата са
                          доста субективни, но все пак... Предполагам си изчел всичко във www.wjjeep.com по тази тема.
                          Аз не вкарвам никакви тонкорекции, не мисля че се налага, единствено понякога баланс front-rear.
                          От CD звучи доста добре като за в автомобил. Changer-а работи засега, слава Богу.
                          За усилвателя, да, има усилване, но по ток :-) Изхода на радиото е с доста високо ниво.
                          За самия crossover нямам представа дали е пред или след. Възможни са и двата варианта.
                          Има схеми в нета как да се заобиколи, а не да се съгласува сигнала към него от aftermarket радио.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • #28
                            От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

                            И аз да споделя.
                            С подобна мултимедия съм от около 3 години.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-09-14 20.27.44.png
Прегледи:1
Размер:1.10 МБ
ID:5728295
                            Модел 2012, пасва без проблем както и с окабеляването.
                            Минуси:
                            - оперативна система Windows
                            - радиото няма нищо общо с оригиналното, най - вече като качество на звука.
                            - след една година се бъгна и се наложи преинсталация (продовачът беше коректен, помогна с файл и всичко е наред)
                            - екранът е малък, което може и да е плюс, защото не те кара да се заблейваш по него докато караш, капацитивен (изисква определен натиск за да реагира)
                            - след 2 години се счупи volume потенциометъра (все пак е китайско) и сега усилвам и намалявам от дистанционното
                            - не е евтино
                            - както писаха по горе, управлението от волана не работи заради различните протоколи
                            - пак някъде след около 2 години се бъгна навигацията (изгуби ехе. файл и когато му го дадеш на sd карта не го вижда, още не съм го измислил...)
                            - изисква повече време докато зареди, в сравнение с други автомобили, обикновени или стокови (което е малко досано)

                            Плюсове:
                            - на първо място блутуута! Добра чуваемост и от двете страни. Лесно слушаш музика или гледаш нещо от телефона в прекрасно качество на звука
                            - много по - добро като функции от много други мултимедии
                            - приличен еквилайзер, с възможност за регулиране силата на звука между различните функции (DVD, блутуут, радио и т.н.)
                            - прилчна навигация
                            - DVD си е DVD, чете всякакви формати, дори и измислени дискове записвани на компютър преди повече от 10 години
                            - големи бутони, удобни за намиране и без поглед
                            - възможност за монитори за задни седалки и камера за запис напред
                            - много добро качество на камерата за задно виждане, която не е в комплекта и може да си зависи от нея
                            - още куп други глезотийки, които обаче едва ли някога ще се ползват, ако телефона ти е след Nokia 3310.

                            Техническите характеристики и параметри могат да се намерят в описанието му.

                            Извод:
                            Ако сега трябва да си купувам, бих се огледал за нещо по - ново. Но е факт, че това ми върши работа и съм доволен.
                            WG Limited 2.7 CRD 02
                            WG Overland 2.7 CRD 04/05

                            Коментар


                            • #29
                              От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

                              За мен не малък плюс е и 2DIN-a по стандарта на Chrysler. Пасва точно, нали? :-)
                              Някой по-кадърен developer, ползвайки кутията и управлението, би разработил чудна мултимедия на базата на Rasberry Pi (да речем).
                              Може пък някое китайче точно в този момент да се занимава тихо точно с това. :-)
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                              2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                              Коментар


                              • #30
                                От: NAVI за JEEP GRAND CHEROKEE

                                Малко помощ по темата за NAVI:
                                http://www.jeepforum.com/forum/f310/...e-din-3853217/
                                Няма как да няма как :-) Изглежда ми добър вариант относно вграждането. Относно звука... историята мълчи.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                                2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X