Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мога ли да карам ATV в града

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мога ли да карам ATV в града

    Здравейте , да попитам мога ли да карам ATV в града и ако да , с каква категория. Имам A1 ще мога ли да карам ATV до 125 cc ?

  • #2
    От: Мога ли да карам ATV в града

    Преди всичко трябва да е регистрирано!
    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
    Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
    Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

    Коментар


    • #3
      От: Мога ли да карам ATV в града

      АТВ се управлява с категория В.И да, трябва да е регистрирано,и с каска защото ще имаш голям спор с КАТ,дали е задължително или не,а и за твоя сигурност.

      Коментар


      • #4
        От: Мога ли да карам ATV в града

        И всичко произлиза от това как е региснтрирано.... Има такива които са регистрирани като автомобил, има като мотори има и в КТИ /опс това вече го няма/ там ти трябва категория Твк + някаква книжка
        Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
        Калоян Кирилов
        LZ2ZGT

        Коментар


        • #5
          От: Мога ли да карам ATV в града

          Като автомобил няма регистрирани,нито като мотор,атв-тата се регистрират като четириколесно превозно средство и се карат с Б категория навсякъде,дори и в града,ползването на каска не е задължително но е препоръчително!

          Коментар


          • #6
            От: Мога ли да карам ATV в града

            Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
            И всичко произлиза от това как е региснтрирано.... Има такива които са регистрирани като автомобил, има като мотори има и в КТИ /опс това вече го няма/ там ти трябва категория Твк + някаква книжка
            Колегата градски е напълно прав, виждал съм регистрирани машини и то спортни (YFZ 450) като селскостопанска техника, всичко зависи от органите, как ще им кефне, преди години имаше идея от инструкторите за въвеждане на категория АТВ и приключване на драмата. Развръзката обаче не бе в наша полза.
            Първоначално публикуван от yamaha yzf Преглед на мнение
            Като автомобил няма регистрирани,нито като мотор,атв-тата се регистрират като четириколесно превозно средство и се карат с Б категория навсякъде,дори и в града,ползването на каска не е задължително но е препоръчително!
            Ако трябва да бъдем точни АТВ-то регистрирано в КАТ може да се кара и с B1, понеже не надвишава 750кг. или там колкото бяха. Както на всички ни е известно не шофираме леките си автомобили с каски, но за сметка на това имаме колани, аптечки, триъгълници, пожарогасители и прочие. АТВ-тата не са оборудвани за тези условия, поне спортните.. Пък за карането с каска и без, то си е до самосъзнание. Най-големите сакатлъци стават от вкъщи до магазина по джапанки и шапка...
            Non scholae sed vitae discimus.

            Коментар


            • #7
              От: Мога ли да карам ATV в града

              Регистрацията като селскостопанска техника /ЗГТ/ не е според кефа на органите. Примерно аз се опъвам да регистрирам защото не ми се търчи по инциденти. Но когато собственика притежава всички документи НЯМАМ ПРАВО ДА МУ ОТКАЖА! Но проблема е, че първо трябва да се определи къде последно ще се регистрират тези машини... т.е. дали ще бъдат в КАТ или в ОДЗ /бившото КТИ/ като ЗГТ.
              Но не може да нямаш никакви документи и да искаш регистрация.
              Преска просто като го кажеш по този начин излиза, че органите нямат кеф... Проблема е, че за област Силистра аз съм един от тия органи /общо двама човека/. И малко ще излезе, че вече не трябва да се появявам по състезания...
              Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
              Калоян Кирилов
              LZ2ZGT

              Коментар


              • #8
                От: Мога ли да карам ATV в града

                Каската е задължителна. Иначе спокойно можеш да си караш на пълна газ, БЕЗ да спираш на полицаите!

                Коментар


                • #9
                  От: Мога ли да карам ATV в града

                  А това https://en.wikipedia.org/wiki/Piaggio_Ape как ще бъде регистрирано в КАТ-като кола,или мотопед,мотоциклет в зависимост от кубиците?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X