Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на радиостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на радиостанция

    Здравейте!
    Съвсем нов съм както във форума, така и в радиолюбителската сфера, но с изключително голямо желание да навлеза в тези среди. От около месец уплътнявам свободното си време с четене за видове марки и модели радиостанций и техните спецификации, но така и не успявам да се оправя... Имам следната молба - посъветвайте ме каква радиостанция да си взема предвид факта че искам да я използвам в пресечена местност (лов, риболов и къмпингуване). Към момента на сносни цени спрямо качеството съм се насочил към Baofeng UV-5R. И още един въпрос - каква е разликата между тази 5R и Pofung 6R и коя е по-добра (цената е почти сходна в момента)?
    Извинявам се ако вече е отговорено на тези въпроси и благодаря за отделеното време!

  • #2
    От: Избор на радиостанция

    Колега ползвам от две три години чифт Silver Crest закупенеи от лидъл за 35 лв . Станциите използвам за посочените от теб цели и ми вършат перфектна работа!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на радиостанция

      Ето тука малко по темата: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=Baofeng+UV-5R
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Избор на радиостанция

        Може би YAESU FT-60 ще ти допадне още повече. Има много литература за него. Почети и не бързай!!!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160116_112637.jpg
Прегледи:2
Размер:81.9 КБ
ID:5699427
        LZ3YG

        Коментар


        • #5
          От: Избор на радиостанция

          РадиостанциЙ, FT60 - подкрепям.

          73
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Избор на радиостанция

            iCom IC-M23

            Радиостанциите iCom IC-M23 са се доказали като най-удобните и практични за използване в каяк. Корпуса на радиостанцията е непромукаем със защита IPX7 и може да издържи 30 минути на един метър дълбочина.


            • Корпуса на радиостанцията е непромукаем със защита IPX7 и може да издържи 30 минути на един метър дълбочина.
            • Автоматично сканиране
            • Превключване на канал 16 с едно натискане на буто
            • Четири степенен индикатор за заряда
            • Отбелязване на любими канали
            • Подсветка на дисплея и клавиатурата
            • AquaQuake™ - функция, която изчиства говорителите от вода

              Води се "морска", но мисля, че ще върши страхотна работа.
              Иначе, аз ползвам това


              Радиостанция без лиценз MOTOROLA TLKR T80 EXTREME

              Успех и поздрави.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на радиостанция

              Леле къде го метнахте колегата. Той ясно си е посочил какво го интересува ,а вие го фъргате във фисшата лига.
              баофенга 5r е неговата станция ,стига да има някой да му я програмира.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #8
                От: Избор на радиостанция

                Здравейте!
                Днес сутринта имах път покрай Илиянци и се спрях да погледна какво предлага толкова хвалената "китайка от Илиянци". След около 30 минути разговор къде на български, къде долавях от китайския, ме убеди че Baofeng UV-5R е моята радиостанция. Предвид факта, че в OLX въпросните радиостанции "от официален вносител" струваха 69 лева бързо успя да ме спечели като ми каза че струва 60 при нея и след десет секунден пазарлък стигнахме до 55. Та от днес съм горд собственик на 5R и кабел за програмиране, който отново с малко пазарлък от 20 лева взех за 15
                Следващите ми въпроси може и да имат отговор във форума, но аз не го намерих. Та на въпросите:
                Как, аджеба, да настроя радиостанцията, има ли учебни помагала и къде мога да ги намеря за подготвяне за изпит за радиолюбител?

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на радиостанция

                  Да питам и аз.Ако си купя две уокитокита,ще ми вършат ли някаква работа?
                  Какво да очаквам,ще работят ли в планината до 5км.?
                  Или,задавам глупави въпроси?
                  Това с радиостанцията ми изглежда много сложно.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на радиостанция

                    Лидълките май ги даваха до 3 км.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на радиостанция

                      Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                      Лидълките май ги даваха до 3 км.
                      Мога да пробвам,само трябва да ги намеря.
                      Зависи и каква е цената?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на радиостанция

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Мога да пробвам,само трябва да ги намеря.
                        Зависи и каква е цената?
                        Baofeng Bf-666s 5w

                        Това иска ли да му се инсталира нещо,или вземам две и си работят
                        без да търся помощ?
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на радиостанция

                          Не съм запознат съвсем с нещата, но подвижната антена не я ли прави незаконна, освен ако нямаш лиценз де? Иначе според описанията, на места я дават двубандова, което съвсем я изключва от безлицензните възможности за ползване.

                          П.П. Лидълските токита по книжка са с обхват до 8 км на открито.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на радиостанция

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Baofeng Bf-666s 5w

                            Това иска ли да му се инсталира нещо,или вземам две и си работят
                            без да търся помощ?
                            Те са си по две в комплекта. За Лидълките говоря де.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на радиостанция

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Baofeng Bf-666s 5w

                              Това иска ли да му се инсталира нещо,или вземам две и си работят
                              без да търся помощ?
                              Ако вземеш чифт от Ибей, да речем си работят. Обаче се явяват леко незаконни за свободна употреба заради антената и мощността. Приятели ловджии си накупиха доста такива под името Retevis H-777, уж по данни от обявата на ПМР честотите, но (май) не е съвсем така. Иначе останаха доволни, то няма и как иначе, при цена под 13 евро за бройка...
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X