Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добър акумулатор за Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Най-добър закумулатор за Terracan

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Може някъде да пише, че трябва да се монтира в сервиз и те да подпечатат гаранционната карта.
    Със сигорност пише. И със сигурнст ако не е свършена тая работа, гаранция нямаш.
    Пише и по-лошото е, че в цялата страна са 7-8 града с "оторизирани" сервизи, иначе гаранцията не важи. Най-близкия ми е на 80км. Купих го от Ем Комплект - 33, пък те го взели от Старт Трейдинг. Звъня съответно на ЕМ Комплект и те ми дават име, телефон и офис на Еконт да го пратя. Пращам и днес ми звънят от Старт Трейдинг - "Ама вие защо не се обадихте предварително - щяхте да си спестите едни пари за куриер". Ясна е работата. Викам му - явно проблема е в незаверената гаранционна карта. Не че не мога да я заверя в някой сервиз, ама има изискване за точно определени сервизи. Отсреща - не само това е проблема, ами и че не са попълнени марка и модел на автомобила... Освен това акумулаторът показва 10V. Викам, той беше 1.5V. Забравих светлините и на сутринта беше леш. Отговор: Той като падне под 10V и замръзва!!! А като замръзне се скапва електрониката.
    Сега пия ракия и си мисля дали да не пиша на КЗП за това, че ЕМ Комплект - 33 продават онлайн акумулатори, за които за да важи гаранцията трябва да се монтират само в няколко града в страната, а брат'чедите от Старт Трейдинг да ги питат как замръзват акумулаторите. Освен това излиза, че като си купя акумулатор мога да го ползвам само и единствено на един автомобил - този, на който е монтиран от "оторизирания" сервиз.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #47
      От: Най-добър акумулатор за Terracan

      Понеже днес смених старият акумулатор с нов Варта да споделя на какво се спрях. Понеже старият беше 100 Аh 680 A стартов ток и имаше още място в кутията реших да сложа максимално “голям” аку и закупих този модел

      Въпросният акумулатор е максимално големият и висок такъв който може да се постави в оригиналното място за акуто. За сега съм доволен ще видим за напред




      HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
      VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
      Няма да е все така!
      Нула две осмици 724 пет едно пет 1

      Коментар


      • #48
        От: Най-добър акумулатор за Terracan

        Колега Бруклин , не му ли е малко пусковия ток -времето застудя ,не върти ли мудно стартера ?
        Моя е с 800 А и имам чувството , че на големите студове леко се замисля.

        Коментар


        • #49
          От: Най-добър акумулатор за Terracan

          JIS са винаги с по-малък стартов ток. Явно методиката на стандартизация е друга.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Най-добър акумулатор за Terracan

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:amega_trans.png
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5776515Натиснете снимката за да я уголемите

Име:amega_trans.png
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5776515Здравейте Честита коледа.
            Трета година карам с амега ултра на пежо 407 2.0 HDI без проблеми.

            Коментар


            • #51
              От: Най-добър акумулатор за Terracan

              На терано-то съм 12V/95A EXCELL от м.февруари, за сега пали от раз

              Коментар


              • #52
                От: Най-добър акумулатор за Terracan

                Аз за два дни бях със стандартен 100Ah-ов Монбат, но понеже си мислех, че подпира и надига предният капак го дадох на колега от Форума, та в рамките на час-два трябваше да си взема JIS, и понеже нямаше Монбат си взех 100Ah EAS, от които съм много доволен като цена/качество последните десетина години, но все ми се струва, че Монбата въртеше една идея по-яко.

                В случая става въпрос за Мусо, но е 2.9D, та горе-долу е същият като нужда.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  Най-добър акумулатор за Terracan

                  Колега Дарт като здаде багажа старият палих два дена със нов аку от буса 800 и кусур ампера стартов ток, и сега с новия разлика не усещам. Този който смених, от година отдаваше около 300 ампера /премерено от приятел акумулаторджия/ и с него наистина се усещаше как върти мудно! Тази варта мисля че му е по мярка
                  HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                  VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                  Няма да е все така!
                  Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                  Коментар


                  • #54
                    От: Най-добър акумулатор за Terracan

                    А тази VARTA как си я вкарал, че гледам е 347mm ?
                    На Теракана колко голям акумулатор му предписват, щото 100 амперовите JIS са дълги 304-305mm ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #55
                      От: Най-добър акумулатор за Terracan

                      Да ви се неначуди човек от консумацията на стартерите.
                      Ако всичко е наред със стартера и масите , на Ники Мусото ще го преместя на 50м и ще го кача на подемника без проблем , с този 680А.Само на стартер.И нема да усети батерията.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Най-добър акумулатор за Terracan

                        Ако стартерите ви дърпат по 700-800 ампера-значи отдавна е било време да ги свалите и да ги занесете на автоеладжия.

                        Нормален изправен стартер при палене дърпа не повече от 200-300 Ампера, и това ако види особен зор.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Най-добър акумулатор за Terracan

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Да ви се неначуди човек от консумацията на стартерите.
                          Ако всичко е наред със стартера и масите , на Ники Мусото ще го преместя на 50м и ще го кача на подемника без проблем , с този 680А.Само на стартер.И нема да усети батерията.
                          Това съм го правил преди три години със 75Ah EAS, че преди да мина през бензиностанцията трябваше да свърша няколко "спешни" неща, и се наложи да премествам Мусото на известно разстояние.
                          Стартера ми е повече от перфектен Bosch, ревизиран и смазан (не с чук ) пред мен от Густав докато му сменяваше шалтера.

                          Просто ми се ще да върти като без компресия, та за тва.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Най-добър акумулатор за Terracan

                            Съгласен съм с вас колеги/не съм механик ,завършил съм нещо , което няма общо с автомобили/,просто гледам какво пише по ръководства и споделям лични впечатления.Никога не съм знаел каква е консумацията на стартера ,не съм я и мерил ,но сега вече се ограмотих

                            Коментар


                            • #59
                              От: Най-добър акумулатор за Terracan

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Просто ми се ще да върти като без компресия, та за тва.
                              Ако ти е толкова приоритет, махни подгревни свещи или дюзи и ще върти без компресия
                              Иначе по спомен, стартера е един и същ на всички от серията ОМ601 до 603.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Най-добър акумулатор за Terracan

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Ако ти е толкова приоритет, махни подгревни свещи или дюзи и ще върти без компресия
                                Иначе по спомен, стартера е един и същ на всички от серията ОМ601 до 603.
                                Един и същ е, а и май и от CDI-тата са същите, но да не цапаме тераканската тема с китайски джипки.

                                И пак да попитам, че ми стана интересно, колко Ah е тераканският акумулатор ?
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X