Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добър акумулатор за Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Най-добър акумулатор за Terracan

    Отделно, някои клеми не са само "ухо", а има прикрепени към тях разни планки, и чаркалъци. Особено при "плюса" и особено при корейските коли. Тогава, наместването на акумулатор с "вкопани" в корпуса полюси си е приключение.
    Спарки, имах предвид рекламния характер, който придобива дискусията. Не си ме рАзбрал правилно.
    Ся, ако изведнъж се окаже, че след дни ходене по мъките, някойси си е набарал едикъфси акумулатор, от едикойси магазин и хората там са най- компетентните кумутолаторджии и... абе, вие си знаете.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Най-добър акумулатор за Terracan

      Явно е и до късмет. Със същата синя Варта съм шест години на Лагуната ми. Преди две години продадох Рено 19 със 7 годишна синя Варта.

      Сега на Кията съм с Krieger от Косер. Уж производство на Монтана (но защо ли не си слагат марката ..?). Втора зима държи, но като карам колата всеки ден и нощува в гаража. Оставя ли я за 2-3 дни навън и почва да върти тегаво. На баджанака същия Кригер като му мина гаранцията от две години, на третата зима не ставаше вече. Та такъв не взимай.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #33
        От: Най-добър акумулатор за Terracan

        И аз си продадох Полото с Бош Силвер на 6 години в БГ, с не се знае колко преди това в Италия. Колата зимата отвън, не е пипана седмица, въртиш и пали. Ама си е дошъл с колата от Италия. Нещо май за различните пазари качеството не е едно.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #34
          От: Най-добър акумулатор за Terracan

          Сега вече го отрязах както трябва скрийншота
          Спарки, като го съпоставям, май този вече е същият който ми линкна в другата тема. Не съм слизал да меря гнездото дали ше побере по-голям. Но този като гледам има доста силен стартов ток. Погледнах го онзи който ми беше в колата - 770 стартов беше, нормално да умре.
          Сега като се замислих е напълно възможно сутринта не нафтата да ми е замръзнала, а просто да не съм имал достатъчно стартов, за да запали и е врътнал малко стартера (п.п. - със сменяни ролки е)
          ....!

          Коментар


          • #35
            От: Най-добър акумулатор за Terracan

            Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
            Погледнах го онзи който ми беше в колата - 770 стартов беше, нормално да умре.
            Няма да търся назад кой ти е бил в колата, ама за 770А пусков ток, да казваш, че е нормално да умре - спри да се тормозиш с акумулатори, намери някой да ти избере един и готово.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              От: Най-добър акумулатор за Terracan

              Оп забравих скрийншота Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:43.2 КБ
ID:5699446
              ....!

              Коментар


              • #37
                От: Най-добър акумулатор за Terracan

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Няма да търся назад кой ти е бил в колата, ама за 770А пусков ток, да казваш, че е нормално да умре - спри да се тормозиш с акумулатори, намери някой да ти избере един и готово.
                Амо по предписание на марката е минимум 830...следователно 770 е недостатъчен?!
                ....!

                Коментар


                • #38
                  От: Най-добър акумулатор за Terracan

                  Намери колко са над 830, след като това е "минимума на марката"
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Най-добър акумулатор за Terracan

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Намери колко са над 830, след като това е "минимума на марката"
                    Реално под 830 са единици, масата са 830, а има и 900. Според скромните ми познания...пусковият ток е важен при стартер с размерите на този?

                    Както и да е -

                    Спарки, утре отивам да взема този от скрийншота по-горе, пък да видим :-) Стария се зарежда и се надявам до утре да има достатъчно, че да запали колата.
                    ....!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Най-добър акумулатор за Terracan

                      Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                      Стария се зарежда и се надявам до утре да има достатъчно, че да запали колата.
                      30 минути зареждане и трябва да има достатъно да запали колата. Ако не - пиши го бегал. Другото няма да го коментирам.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Най-добър акумулатор за Terracan

                        Двигателя ми е и по-груб, и с по-голяма компресия от твоя, и сравнима кубатура, а Bosch/Varta като горепосочените си го въртят съвсем чевръсто, еле пък ако е с масло 5W40, с каквото е в момента.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Най-добър акумулатор за Terracan

                          Имам Ексайд /от както е купен джипа, 6 та година/ и до сега никакви проблеми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Най-добър акумулатор за Terracan

                            Имам доста лош спомен от Варта- някаква синя и сравнително скъпа беше. На Паджерото изкара точно 3 години и десетина дни и умря внезапно и безвъзвратно така, че гаранцията да не покрие нищо. Сложих Банер и от тогава две години не съм имал проблем. Отделно Вартите на един приятел, поставени на ендуро, изкарваха не повече от 3-4 карания. След замяната на 3-тия акумулатор решиха да му върнат парите
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • #44
                              От: Най-добър акумулатор за Terracan

                              Добър Exide, Най-добър Optima.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Най-добър акумулатор за Terracan

                                Взех Вартата...и да издържи докато е в гаранция, пак добре :-) ...няма вечни неща ;-)
                                ....!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X