Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

    Denny_mir, здрасти!Разбира се, че дифа няма нужда да си почива.Ако си сигурен, че имаш АДД, да си сложиш ръчни главини си е твой избор и както е при всичко свързано със сериозно 4Х4, ще се налага да мислиш повече.Най-малкото ще трябва винаги да знаеш, дали главините са ти включени, ако поискаш да включиш предно, докато се движиш.То целта на АДД-то е тази-да можеш да превключиш между режимите, без да излизаш или даже без да спираш.В миналото силовото предаване е било зацепено постоянно до външните шлици на полуоските.И тогава единственият начин да превключваш са били ръчните главини.Впоследствие Тойота продължават да предлагат тази опция, за по-ниска цена и по-висока надеждност.За пояснение ще добавя, че подобна (но без ръчните главини) е 4Х4 системата на ООН-ските 4Рънери.При тях, преместването на лоста на трансфера, включва всичко напред до колелата.Но пък след изключването на 4Х4, всичко обратно от полуоските през предния диф, кардана, веригата, та до муфата в трансфера се върти задвижено от предните колела.Но както се вижда от коли които знам(например на batbobo за български условия) чарковете траят забележително добре. Например на 4Рънер оригинални предни полуоски(made in Japan) е нормално да изтраят 300 000 мили и повече.На версиите за щатският пазар заради наличието на АДД, колелата задвижват само полуоските с касетата на дифа, предният кардан и веригата на трансфера не се въртят при изкл.4Х4.Но на тези за ООН, са направени така( без АДД) за да са по-евтини, но и по-надеждни.По-евтини, защото това е част от вноската на Япония в ООН и по-евтини на самото ООН за поддръжка, а пък трябва да са надеждни, заради условията, в които са колите на мисиите, далеч от възможност за обслужване.Тука скоро разгледах един 2002 4рънер на 462 000 мили.Понеже е каран в Североизтока при всичката тази сол, ръждата отдолу беше страшна, чудно беше как стои, а и се движи.И през всичките тези години е каран постоянно в 4Х4, щото собственичката не е знаела за какво е бутона на малкият лост, а и самият лост.Но чаркове му бяха оригинални, а и въпреки ръждата всичко работеше.Е този оглед беше от любопитство, да видя докъде може да се разчита на този модел.
    Относно начина на движение с или без ръчни главини, няма разлика.За разхода, по-голямо влияние според мен ще окаже какъв си като шофьор, ако си нервак или обичаш резките ускорения, съответно се налагат резки спирания, тогава това което биха ти спестили главините няма значение за теб.Твърде малък процент е спрямо и други фактори, като какви масла имаш в кутиите на силовото предаване, или даже какви греси ползваш на каретата на карданите.А може би и това дали си проверяваш налягането в гумите при смяна на температурата с повече от 10*, което на гуми с обем като на тези за 4Ръннер/Ланд Крузер оказва по-голямо влияние на разхода.С тази аеродинамика на пън при 4Рънерите, а и при други модели на Тойоти, скоростта също е фактор за разхода, и аз моите не ги карам по-бързо от 100-120, само за изпреварване до 130-140(и то само в България:–)).Че тук ако ме спре ченге, разхода ще ми се вдигне много!
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X