Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

    Здравейте колеги, харесах си комплект капачки от UK, (на снимката) от HILUX са, 2 ра генерация, моята е 4RUNNER втора генерация но не е с оригинални джанти, има ли нещо специфично в тези капачки, може ли да не станат на НЕ-оригинални джанти? Благодаря предварително.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:46.2 КБ
ID:6106633

    Поздрави!
    PowerWinchBulgaria
    TOYOTA 4RUNNER
    0899727443

  • #2
    От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

    Тези капачки се закопчават за джантите , няма как да станат на други джанти освен тези за които са направени
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

      Мерси Павка, а да лекувам нещо стоманените джанти? Много ми харесват капачките
      PowerWinchBulgaria
      TOYOTA 4RUNNER
      0899727443

      Коментар


      • #4
        От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

        Е все пак уидурмата е висша форма на прецизност
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #5
          От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

          Преведи тази думичка "уидурмата" моля, не съм я срещал
          PowerWinchBulgaria
          TOYOTA 4RUNNER
          0899727443

          Коментар


          • #6
            От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

            Уйдурма значи нагласена/натамънена работа, понякога се ползва вместо думата капан, мисля че е турцизъм.Ако го вършиш за човек, може резултатът да не е в негова полза.А в поддръжката е да направиш нещо да стане, без оригинално да е направено за такова, Павката го бива в тези неща.
            Тези капачки имат стоманени щипки(има и пластмасов вариант)и се защипват в отвора на стоманена джанта.Т.е. ако неоригиналната джанта е алуминиева(по-дебела в централния си отвор)най-вероятно тези няма да държат, освен ако не ги приспособиш с друг вид закрепване
            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

            Коментар


            • #7
              От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

              Ще я бъде уйдурмата, спечелих на търг капачките, сега да видим как ще станат нещата.
              PowerWinchBulgaria
              TOYOTA 4RUNNER
              0899727443

              Коментар


              • #8
                От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

                Здрасти denny_mir!Щипките действуват на разтваряне като подминат дебелината на стоманената джанта-около 4-6мм в централния отвор.Ако искаш да ги слагаш на алуминиева, може би стругар да ти врътне канал като за вътрешна зегерка близо до външния ръб на джантата.Така ще имитираш дебелината на стоманената.Кофти е само, че някой много лесно може да си ги напазарува, щото се свалят с отвертка за секунди.Освен да измислиш да се държат и от винтче за изчекнат ключ срещу такива набези.
                Успех!
                1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                Коментар


                • #9
                  От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

                  Здравейте, ето я "уйдурмата" - капачките бяха изрязани, на вътрешния метален ринг Ники завари шайби, отряза ги както се вижда на снимките:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160224_200021_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:170.3 КБ
ID:5705384Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160224_200032_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:160.2 КБ
ID:5705385

                  има две полушайби, едната е за под секретния болт - така е много здраво и надявам се никой няма да си ги "познае". Ето го и крайния резултат:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160303_134749_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:117.2 КБ
ID:5705386Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160303_134742_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5705387

                  Освен черните капачки си поръчах и черни глави за шпилките и лично аз съм много доволен от резултата.

                  Поздрави!
                  PowerWinchBulgaria
                  TOYOTA 4RUNNER
                  0899727443

                  Коментар


                  • #10
                    От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

                    Denny_mir, супер са станали, както се казва тамън сте ги уйдурдисали.Тъкмо вчера гледах темата и се чудех какво става с капачките, отказа ли се, а то се оказа, че си бил готов.Със здраве да ги въртиш!
                    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

                      Здравейте! Поздрави за добре нагласената "уйдурма"! Интересно ми е Runner-а с автоматични хъбове ли е?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

                        Без да съм сигурен - с автоматични хъбове е.

                        Поздрави!
                        PowerWinchBulgaria
                        TOYOTA 4RUNNER
                        0899727443

                        Коментар


                        • #13
                          От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

                          Здравейте,
                          добре изглеждат капачките! Но ще изкажа едно опасение. Имах подобни "правешки" капачки, захванати на два срещуположни болта (на оригиналните джанти на ТЛК120). Понеже бяха на полу-шайби, при затягане на гайките, шпилките леко се кривят! Това може да създаде проблем в бъдеще. Аз го усетих, като след време сложих друг модел алуминиеви джанти с по-малки отвори. Тогава изхвърлих уйдормите и си сложих оригинални капачки. Още никой не ми ги е откраднал. Пък и в ebay цената не е като в tmauto.
                          По-добре късно, отколкото по-късно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

                            Жоро, прав си ако е такъв случая, болтовете да притягат полу-шайбите.По-скоро 1/3 шайбите.Но на мен ми изглежда, че полушайбите не са натегнати от фланеца на болта.Разбира се, denny_mir може да каже как е точно, щото от снимката е трудно да се прецени.
                            На въпроса от kartechar и отговора от denny_mir за автоматичните хъбове.Тойота монтира авто хъбове собствен дизайн на 4Рънер от 1984 до 1989.Ето тук един материал с малко снимки и обяснения за видовете хъбове. http://www.4x4wire.com/toyota/tech/autohub/
                            Личният ми опит е с хъбове Айсин и фланци за АДД, автоматични на Тойота не съм виждал досега наживо, даже и в автоморга.Фланецът за АДД(само при 2-ро поколение 4Рънер) е просто една плочка с шлици в центъра, която зацепва постоянно полуоската към главината.Ако се махне тази плочка, може направо да се монтират ръчни хъбове на мястото ѝ,ако човек иска да отцепи изцяло полуоските от предния диф.Щото при АДД-то се отцепва само едната полуоска посредством управляема шлицова муфа в единия(удължения) ръкав на предния диф.На 2-ро пок. е в левия, на 3-то е в десния ръкав.Муфата се премества с вакуум или с електрическо моторче/редуктор.Отцепвайки така само едната полуоска, касетата на дифа продължава да се върти и зимно време при по-гъсти масла, може да добави известно съпротивление в силовото предаване.
                            Автохъбовете(често са надписани AUTOHUB)имат съединител който зацепва когато има задвижване напред от полуоската към главината и отцепват след около 1/4 оборот назад.Според писанията във форуми са крайно ненадеждни и лесно се чупят.Ненадеждни, защото при затъване понякога се налага да се разклати напред-назад колата с цел да излезе и при задвижването назад хъбовете отключват, оставяйки МПС-то де факто на задно.И така напред зацепват, назад отцепват, и постоянно 4Х4 няма.Тойота се отказва от тях и продължава само с АДД-то и с ръчни хъбове Айсин.На снимката долу: плочка-фланец при наличие на АДД на 2-ро пок. 4Рънер.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120620121332.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5705712
                            При 3-то поколение 4Рънер тази опция(плочка фланец) вече я няма, а полуоската е зацепена направо в главината посредством шлици.Ако не се сменят полуоската и главината с опция полуоски с ръчни главини от Такома(1995-2004)по друг начин ръчни главини на 3-то не могат да се монтират.Което се прави главно с цел икономия на гориво.
                            Последно редактирано от metotem; 07-03-16, 05:10.
                            1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Капачки от HILUX, стават ли за 4RUNNER

                              Здравей metotem, под капачките имам същото нещо което си показал на снимката. Разбирам че това са плочки при АДД а не автоматични хъбове. От прочетеното по-горе ми става ясно че диф-а работи и когато съм само на задно предаване, сърце няма да ми даде да махна "уйдурмите" и да сложа ръчни хъбове, но да си питам, има ли осезаема разлика в движението на колата и разхода с наличието на ръчни хъбове? И следващия логичен въпрос - след като 26 години не е имало хъбове и диф-а си е работел сега ли му е време да почива?

                              Поздрави!
                              PowerWinchBulgaria
                              TOYOTA 4RUNNER
                              0899727443

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X