Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за (2001) KTM SX 250 в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

    Разглеждах си аз мануала онзи ден и айде ново 20.
    Гледам аз как се прави запалването и белезите на статора/двигателя и се оказа че въпреки че го направих на левия белез, който леко се разминаваше, май трябва да е на десния.
    Пише че всички модели трябва да съвпадат с левия белез, освен тези с запалване 2К-4, но като разгледах техническите спецификации на моделите излиза че само моя(SX 250 2001г.) е с това запалване. 2К-4 е като на другите SX-ове, но има ток за електромагнитния клапан на карборатора, който отваря при високи обороти и пуска повече бензин(пуска нитрото един вид).

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$1EC4368592F2038E.jpg
Прегледи:1
Размер:40.0 КБ
ID:5702137


    И те така, до сега съм бил с "грешно" предварение.
    Десния белег е на 2-3мм от сегашното положение и ми е чудно как двигателя си работи нормално(за мен де).
    На "правилното" положение, би трябвало да има повече предварение, което по това което четох дава повече сила в ниските и средните, а закъснението във високите.

    Другата седмица като съм при мотора ще я видим тая работа...ще има ли разлика и каква ще е.

    Коментар


    • #32
      Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

      В събота успях да отделя малко време за мотора.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160213_001.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5702743

      Сложих нов заден калник, защото моя беше разцепен и "ремонтиран" с тел.
      Смених предния диск, защото имах опасения че моя е крив - затягаше леко в накладките на едно място.
      Сложих и новото кормило - по-високо е от оригиналното и по-"свито" в краищата. Допада ми като извивка, само може би е една идея по-високо от необходимото.
      Сложих по-ниските повдигачи, но пак май е леко високо. Няма как да го монтирам без повдигачи, защото ще опира в коловете(моите скоби за захващане са от по-старите модели, а тройниците са за новите).

      Каплата нямах време да я слагам, че ми се ще първо да мине едно прахово, пък и чакам да се сдобия и друга предна.

      Клапите явно ги бях пренатегнал, защото като ги затегнах по-леко със капка син локтайт и вече се стоят толкова отворени.

      Врътнах и запалването на десния белег, както е по мануал.

      Свалих и иглата едно деление по-ниско, че нали ми е богата сместа.
      Врътнах 1-2 кръгчета пред гаража за да пробвам точната позиция на кормилото и си беше ок.
      Но след това сложих пак NGK-то и проблема се повтори - запалих, поработи, тръгнах и след 20м загасна и до там. За това тая свещ я смятам за коша...подарява се ако някой мисли че ще му трябва.

      Като върнах руското чудо и пак заработи нормално.
      Сложих екипировката и отидох да го пробвам като хората. Не знам дали от промененото запалване или от свалената игла, но мотора беше по-слаб в ниските от преди, но за сметка на това високите бяха самолет. По принцип се кефя повече на ниските и за това на място отворих и завъртях запалването пак на левия белег. Не знам до колко това подобри ниските, но високите поомекнаха. Свалих и свещта за да видя как е като цвят.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160213_005.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5702744Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160213_006.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5702745Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160213_008.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5702746

      Май бедна ми се вижда, ама кажете и вашето мнение.
      Като се прибрах яваш яваш(имаше си причина) до гаража и пак стана черна.

      Ето и защото карах бавно на връщане.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160213_009.jpg
Прегледи:2
Размер:72.0 КБ
ID:5702747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160213_010.jpg
Прегледи:2
Размер:49.4 КБ
ID:5702748

      След едно ако спиране усетих че лоста на спирачката потъна и си помислих че съм прегрял течността. Да ама не - едната накладка се беше откачила някак си и висеше само на щифта, удари се в спиците и се изкриви. "Обезопасих" я с тел за да не стане беля докато се прибера.
      Като се прибрах разгледах апарата и видях че пластината дето държи накладките я няма, ама не знам дали е паднала след проблема с накладката или я е нямало преди това и заради нея е станала белята.
      Сложих други накладки, но не съм го пробвал след това.
      Вдигнах пак иглата на средата, сложих оригиналната пружина на клапата на ауспуха и при следващото пробване ще видя как е с различните белези на запалването.

      Коментар


      • #33
        От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

        Възможно е проблема да не е в мотора, а в стила ти на каране.

        Коментар


        • #34
          Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

          Кой проблем?

          Коментар


          • #35
            От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

            По това което чета, не си доволен от поведението на мотора- на ниските цапа свеща, а на високи няма къде да го караш. Опитваш се да решиш проблема, като пипаш иглата и запалването и бягаш от заводските настройки. Ако си оправиш ниските, то ще беднеят високите. Та затова си мисля, че мотора не е подходящ за местата където го караш и проблемите не са от машината. Може и да съм недоразбрал и да греша.

            Коментар


            • #36
              Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

              Не е точно така - ниските при предишното каране, когато иглата беше по средата(по заводските настройки) ми харесваха и бяха много приятни за моя тип каране.
              След като зацапа свещта(NGK-то), реших да сваля иглата, защото свещта беше доста черна.
              НО се оказа че проблема не е в "богата" смес, а кофти свещ - със свалената игла пак я намокри за 20м, а със старата руска свещ нямах проблем.
              Първата снимка която показах с черната свещ, от която съдех че сместа е богата не е показателна, защото свалих свещта след 10 минути бавно каране по асфалта с 2-3хил оборота и за това е бил такъв цвета. Като я свалих за да видя цвета след "каране на ръчка" си е кафява, даже към бяло, което е на бедна смес(според мен заради свалената игла).
              И пак след 5мин бавно каране по асфалта стана черна - поуката е да я гледам как изглежда след яко каране, а не като прибера мотора в гаража!
              Последно редактирано от chemomche; 14-02-16, 18:58.

              Коментар


              • #37
                Re: Всичко за (2001) KTM SX 250 в гората

                Айде малко ъп на темата за новата година
                Вчера направих сефтето за 2017-та, така лекичнко колкото да видя как се държи след монтирането на още благинки за гората.

                Има доста неща които съм правил по мотора от последния пост, но като цяло в момента мотора е със сления сет ъп.

                Карборатор:
                175 главен, 40 бавен, 1 оборот на винта, игла N3EH на 4-то деление(от горе надолу) и върви доста добре навсякъде. Почнах с 1.5 оборота на винта, но се "зачудваше" при рязко подаване на газ, та свалих на 1 оборот. Пробвах го на 5-10С' температура, та за по-студено мога да мина и на 42 жигльор. Лятотокарах с 172/38, 1.5 оборота, иглата на същото ниво.
                Карборатора понякога почва да хвърля бензин на място от отдушниците. Мислих че е от иглата на поплавъка и поръчах нова, но се оказа че новата не е точно същата(от ибей я взех) та съм пак със старата. Но някъде четох че тръбичката на преливника понякога се изкривява и може от нея да е проблема и май като я нагасих да не опира във поплавъка и проблема май изчезна.

                Клапи:
                Бях с Boyessen Pro Series, които са двойни, но нещо на затваряха плътно и въпреки че в сайта на boyessen пише 1е това е нормално и от обратното налягане ще се затварят плътно, реших да мина към обикновени клапи и сложих нови. Добавих и алуминиева плочка между клапите и цилиндъра за по-добри ниски и средни обороти - май има ефект от нея.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160812_22_47_59_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5739392Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160812_23_30_18_Pro.jpg
Прегледи:2
Размер:86.1 КБ
ID:5739393


                Двигател:
                Новото бутало си работи без проблем, мотора си пали от първото ритане и топъл и студен. Мисля да му измеря "скуиш"-а, че сложих 2 гарнитури под цилиндъра(общо 0.6мм), защото само с една буталото се подаваше над цилиндъра. Само информативно искам да видя колко е, не че не му стига сила, вече ако е много голям(над 2мм), ще гледам да намеря време да сложа нова по-тънка гарнитура.
                И една много важна благинка която монтирах на двигателя
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20161229_12_19_54_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5739394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20161229_12_20_03_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5739395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20161229_13_59_18_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5739396

                Steahly тежест на вала. За по-малък КТМ е, само 7 унции, като за 250/300 дават 9 или 11 унции, но така двигателя си остава "интересен" за каране.
                Сега е малко по-"мазен", а високите са си бетон.

                Окачване:

                Предництата е 2010 530 ЕХС, като смених пружините и валвинга и сега е идентична с 2013 250/300 EXC. Като цяло съм доволен от нея. Пробвах я без вънтовете за обезвъздушаване и беше по-добре за налки камъчета и неравности, които карат кормилото да въбрира неприятно, така че в бъдеще може да мисля за "fork tanks" или резервоари за по-голям обем бъздушна камера.
                Имам и по-меки пружинки за mid-valve-а, който мисля да сложа при следващото обслужване. Те помагат за по-бързо преминаване между компресия и разпърване на предницата, ама това са планове в бъдещето, когато исатне време за тях.

                Задното окачване от миналата седница е доста подобрено
                Дядо коледа ми донесе заден амортесьор от Husaberg 2013г. с "bladder kit" на пъкнителя или по нашенски - пълнителя не е с бутало между маслото и азота, а с балон като на японките братя.
                Казват че така реагира по-бързо на неравностите, има по-малко триене(реялно няма триенето на буталото) и температурата се намалява заради липсата на триенето, а и целя пълнител е нов с няколко ребра за охлаждане.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20161231_14_44_58_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5739398

                "Новият" амортесьор дойде с ohlins пружина, за съжаление беше 80Nm за доста по-тежък човек(100кг. водач на хусаберг-а и даже по-тежък на по-леката цвайка),
                но имах 69Nm пружина която пасва на моите килограми. На предишния амортесьор съм с 72Nm, но четох че хусата е с по-твърд валвин и трябва по-мека пружина, та сложих 69.


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170101_12_11_20_Pro (2).jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5739397


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170101_12_26_16_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5739399

                В пъвия момент изглеждаше, че няма да стане, но след нялколко измервания и разхлабване на няколко болта успях да го натикам.
                Настройх пружината на 7мм прелоад, което и докара 30мм статичен SAG и 110mm race SAG, малко в долните граници, но го мерих без екипировка.
                Новия амортесьор е със 7мм по-дълъг от стария и за да влезе се наложи пружината да се компресира още няколко мм. Сега задницата е малко по-висока от преди.
                Занапред ще пробвам с по-малко прелоад и по-голям SAG(35 на 125) че да я сваля молко или евентуално ако не стае по-този начин и виждам проблеми в карането ще мисля за скъсяване на хода на амортесьора така
                https://www.youtube.com/watch?v=dZH3O9aUkk8


                Верига и венци:
                Мотора го взех с 13/50 венци, а оригиналните са 14/50(за крос). По думите на предишния собсвеник скоростите са от EXC, и не знам дали заради това, заради силата или че не карам по-толко засукани места, тоя 13 преден ми идваше малък и много често редях скоростите. Взех 14-ка преден, но веригата дойде къса. изпаднаха ми изгодно 14/50 орогинални КТМ-ски венци, задния алуминиев и още един заден 48. Купих и нова вериха(даже 2). Реших да сложа среден вариан - 13/48, като оставих веригата максимално дълга, че да мога да сложа и 14/50, ако 13/48 не ми хареса.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20161229_14_00_34_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5739401Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20161229_14_00_28_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:5739402



                Други:
                -
                кормило RFX, че да е в тон с черното по-мотора
                - обръщащи се дръжки
                - гардове на рамката APICO
                - 1.8 бара капачка
                - лепенка за температурата на радиатора(не знам дали слабо съм карал, ама нищо не показа)
                - гледам че не съм споменал в темата че и резервоара ми е сменен - вече съм с ЕХС резервоар с 2л повече
                - свещ сложих BR8ES, която дават на EXC модела
                - след слочката с предната накладка, сменх цялата система(апарат+новини накладки, помпа и маркуч)
                - исках да ложа гърне от ЕХС 2010-та, но тръбата упира в алуниевата рамка на седалката, имаше варинат да чукна тръбата или рамката за да пасне, но нито имах време нито желание да изхабя едно от двете, а и оригиналното гърне си ми е DOMA в тон с гайдата
                Има да се прави:
                - въпреки сменения заден обръч и новите спици, две от тях заминаха - дали майстора не ги е стегнал или от нещо друго, трябва да пак да сложа нови и да следя другите
                - предната капла не е перфектна, не че усеща нещо при карне, но ме дразни. Купих друга от ибей за която пишеше че е след прахово боядисване
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20161231_14_47_12_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5739403

                Но на пръв поглед не е точно прахово, или поне изглежда че не са сваляли спиците ми са я боядисали сглобена. Като имам време ще и сменя лагерите(сега са почти блокирани) и ще видя в какво състояние е, след това ще се мотира или ще търся друга ако не е достатъчно добра.

                - гардове на радиаторите - имам едни от 2013г. които ще пазят много, но не знам как ще паснат. Ако не станат имам и други, които ще паснат 100% но са само алуминиева ламарина с дупки.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:q2.jpg
Прегледи:2
Размер:73.1 КБ
ID:5739404Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r1.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5739405



                Имах някакви мисли в главата да го сменям със 125-ца, но май вече отминаха. Свободното ми време рязко намаля и като го погледна мотора си е перфектен за мен и моите скромни възможности.
                Ако всичко е стегнато, работи, с новото окачване, няма какво да ме накара да търся нещо "по-добро".

                Коментар


                • #38
                  От: Всичко за (2001) KTM SX 250 в гората

                  здравей, имаш ли обръч за задната капла 18 цола здрав без цепнатини и кривини или цяла капла, моторът ми е Exc 125 2002

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X