Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всичко за (2001) KTM SX 250 в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

    Клапите много приличат на Хонда/Гас Гас и цената е повече от добра, защото тук са 100-на лева ,а мотора съдейки по свещта ти е малко богат или не е "ръчкан" достатъчно преди да го спреш. По принцип, в това време трябва да е една идея по-богат отколкото през топлото време.
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • #17
      Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

      Днес реших да покарам малко и в гората, но на 50м от гаража мотора загасна и нямаше палене.
      Свалих свещата - беше мокра. Забърсах я, но като я пробвах на кабела не виждах искра. Затова взех старата руска свещ, тя даваше искра, но едва се виждаше.
      Завъртях я в цилиндъра и от първото ритане запали. Реших да карам така, но взех и другата свещ с мен за всеки случай.
      Мотора си вървеше супер през цялото време, така че не знам защо ми го направи тоя номер....може би не го оставих да загрее достатъчно или пък бях вдигнал малко оборотите на празен ход и студен на върнат смукач го е задавил. Хубавото е че сега всичко изглежда наред.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160131_009.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5700274
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

        Защото си взел китайско нгк - менте . Намери си иридиева свещ .

        Коментар


        • #19
          Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

          Китайско от Германия.....не мисля че е менте.

          Коментар


          • #20
            От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

            Ако ще и от Марс да е - защо умря ? Защо не продължи с великата немска свещ , ами с руската ? Избиват също и от много богата смес - особено откровените ментаци .

            Коментар


            • #21
              От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

              И аз преди време купувах NGK от ибей , на един КДХ изкара два километра , на тенерето едно каране , пълен боклук. Обороти на празен ход не ти трябват , това не е скутер за града , научи се да не ти гасне , работата на празен ход е вредна.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

                Продължих защото се бях нагласил за каране и не ми се губеше време в смяна, не че много време отнема ама вече бях загубил достатъчно в ритане.

                Да от ибей я взех свещта, но не от "магазин" ми от германец дето я е взел зе него и му е останала в гаража...вижда се че опаковката не е много "прясна". Та за това си мисля че не би трябвало да е менте.
                Пак така(от немския ибей на някой останала) съм взимал и за 525-цата и не е имала проблем. Все пак ако пак ми я нацапа ще пробвам BR8ES и ще си я поръчам от КТМ-а.

                Празния ход ми трябва, защото е много кофти като спря някъде за да реше от къде да заходя и докато се оглеждам да загасне.

                П.П. като се замисля има и малък шанс като свалях свещта да видя какъв е цвета и дали ми е добра сместа да не съм я завил хубаво, ако от това може да се получи тоя резултат.

                Коментар


                • #23
                  От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

                  Не е от това - и на ръка да я завиеш , ще работи с години . Провери си сместа - по картината я виждам богата и си вземи свещ , каквато ти споменах , при тях ментета няма . Денсо за мен са по-малко обект на измама китайска .

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

                    Oк, ще го има предвид.
                    За сега ще сваля малко иглата и ще погледна как е свещта веднага след "ръчкане".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

                      Денсо купувам от Косера - за момента е на 2 години каране без отказ и признаци на износване, и съм решил да я карам експериментално, за да видя - колко.. За справка, пак Денсо само ,че иридиум на ЦРФ-а - 4 години - пак от там. И последно - ако ще и от Марс да е свещта, ако е много богат мотора и в това студено време не го изчистиш веднага след паленето - ще избие.
                      Силата е нищо без контрол.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

                        Да, преди да съм сигурен в смесста и че не съм аз го "задавил" няма взимам друга свещ.
                        Ще видя свещта след ръчкане как изглежда и ако е нужно ще регулирам.
                        Проблема дойде след като го запалих на смукач, ама защото бръмчи много и върнах смукача след 20-30сек. След това работи на обороти(които явно бях вдигнал повечко) без да му давам газ.
                        След 2-3 минути така, докато сложа каската и заключа гаража, потеглих. Мъчеше се да достигне някакви средни обороти, за това ръгнах 3-та и след 10м загасна сам.

                        П.п. задавен, как мога да го оправя бяд да сваля свещта?
                        Газта отворена докрай, кранчето затворено и ритане?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

                          Спираш кранчето , накланяш го на една страна да изтече всичко от карбуратора , след това риташ на отворена газ. Щом запали връщаш газта и гасиш , после пускаш горивото и палиш.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

                            Да поговорим малко за клапите - тези между карборатора и цилиндъра, а не на ауспуха.
                            След като видях, че моите не затварят перфекно взех нови, но като ги сменях и новите бяха горе долу същата бира.
                            Края на клапата не ляга плътно. Без значение как ги въртях, сменях и т.н.
                            Писах на продавача да не би да ми е пратил стари клапи, защото бяха в разтворена опаковка, а и забелязах следи от болтовете на пластините които ги държат. Той ми отговори че са нови, монтирал ги е на неговата "клетка" но и като видял че не затварят купил нова, но и с новата не затваряли напълно и затова нимал на VForce. Било нормално за ктм да не затварят перфекно дори и с нови клапи и клетка.

                            Разрових се из нета, пуснах и теми в ktmtalk и thumpertalk и се оказа че не ме лъже. Има сота случаи с нови клапи които не затварят перфекн и даже в сайта на Boyesen пише че това е нормално.

                            https://boyesen.com/news_detail.php?id=20


                            Признаците че клапите са трудно палене и спад в мощността.. Моя си пали от първото ритане, а за силата нямам база за сравнение, но си върви доволно, така че съм склонен да вярвам че клапите са ок и така.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

                              Същото го има и при Гас Гас с Boyesen клапите - не прилепват плътно като при VForce. Просвета е минимален но все си мисля ,че картерната компресия ги кара да прилепват плътно. Разлика в тегленето от ниските също има, и е в полза на VForce-а ,но при продължителна работа и не навременна смяна на прегорели клапи, прегаря и кутията на VForce-а която е пластмасова.
                              Силата е нищо без контрол.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Всико за (2001) KTM SX 250 в гората

                                Да, оригинално са Boyesen. VForse ги хвалят, но след това сменят 2 пъти повече клапи, които не знам дали 2 пъти по рядко се менят...
                                Някои хвалят Boyesen-a, други Vforce, трети RAD Valve пак на Boyesen, който е с алуминиево тяло и го нямал проблема с затварянето.
                                Също за сила в ниските Vforce са по-добри, но път на високите Boyesen. Така или иначе, въпреки че е SX, силата в ниските ми е напълно достатъчна и не виждам някакъв недостиг,
                                Евентуално съм запланувал една тежест на маховика, за да го окроти малко и да предава по-лено движението към замята, а не да рови.

                                Вчера брат ми ми звънна че е в GGBG.com и има пристигнали пратки за мен.

                                Рентал Туинуол - едно от най използваните кормила. 997 бенд който използват по-височките състезатели(аз съм 181), но се надявам да ми е по мярка.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4564.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5701569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:346346.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5701570



                                Пружини от 300EXC 2005 - в момента съм с предницата от 530 ЕХС 2010, с валвинг на 500ЕХС 2013, но пружините са за 500-ка(4.6N), а 250-ката е по-лека.
                                От друга страна за момента ми харесва как се държи, а тези от 300 ЕХС са доста по меки(4.0N) и още не знам дали ще ги монтирам.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1234.jpg
Прегледи:2
Размер:53.1 КБ
ID:5701571



                                И най-важното

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5701572

                                Ново буталце Vertex. Не знам моеот в какво състояние, но това изпадна на добра цена и така или ианче ще отварям да видя как е положението, та ще го сменя.
                                Дано само съм уцелил размера - 66.35 B. Само този вариант предлагат в сайта на Vertex за моя модел/година.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X