Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за добавка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за добавка!

    Газта за горене е това, което ти продадат като газ за горене. Едно време е била керосин, сега са други работи. Не че не горят, просто не знаеш какво е.

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за добавка!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Газта за горене е това, което ти продадат като газ за горене. Едно време е била керосин, сега са други работи. Не че не горят, просто не знаеш какво е.
      С големи букви пише газ за горене,
      с малки заместител.Трябваше да снимам етикета!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за добавка!

        Баща ми ми се обади, замерил го е акумулатора...заминал е. Някаква куча марка е, сега ще го свали, за да го зареди. Нооо някой има ли идея оригиналният какъв е на Теракана? Кой ще ми препоръчате да сложа?
        ....!

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за добавка!

          Добавка слагам задължително ,защото навсякъде нафтата в БГ е пумия ,която е плод на опитите на кандидат алхимиците(понастоящем бензинаджии). Ползвам Bardhal BDC, защото е най-рентабилна - има си дозировка 1мл/л лятото и 2мл/л зимата. На -17 градуса нафтовата ми ибиза(1,9тди АСВ) запали без подгрев(защото бях свалил шината на подгревните свещи за ремонт). Освен Добавката слагам 5мл/л минерално двутактово масло от ОМВ поради смазочните му качества.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за добавка!

            Отиваш в Bosch, казваш си каквото те питат, и каквото излезе по каталог - това е. А именно, излиза ей-това:
            http://www.bosch-automotive-catalog....3FautoLoad%3D1

            Откак имам тераното карам с Bosch и Varta. Първия изкара 4 години и кусур, като му се видя сметката след половин година престой при тенекеджия. До преди това си работеше безгрижно, хем не е като да не съм го тормозил поне 4-5 пъти по време на експлоатация (разбирай - дълго въртене докато "омалее"), а и предимно го карам на къси интервали (от вкъщи до работа са 10 минути). Никога не беше зареждан за тия 4 години и кусур, не е пуснал и капчица електролит - клемите ми са заводските и са като нови, без да ги мажа с нищо. Сегашната Varta (тя реално е същото с други лепенки) - пак така.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за добавка!

              Аз също на коли винаги съм ползвал Варта и нямам проблеми. Сега също се насочих към тях. Пуснах отделна тема, която да е ползна на други в подобна ситуация конкретно за Теракан, защото в търсачката не открих. Сега остава само от къде да го взема. Ако искаш хвърли един поглед там. Аз ще си позволя да цитирам коментара ти там, за удобство на други
              ....!

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за добавка!

                Bosch и Varta е едно и също, тоест спокойно можеш да си го напазаруваш от всеки Bosch магазин. Varta не знам от къде. Mоята я купих от Евро07, но май вече не продават Varta там. Bosch-а преди това го купих от магазина на Bosch на Цар Симеон, че ми е близо - казах си марката и модела, намериха го по каталог, и го имаше наличен в самия магазин. Сега като е зима трябва да са заредили здраво - поне като съм ходил по това време винаги е било така.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за добавка!

                  Мое мнение - не си купувайте Варта. Не е това, което беше. Наблюденията са ми на оклоло 10-15 акумулатора, разни видове - за лодки, камиони, и коли. Поне не са това, за парите, които плащаш. Фирма, която ги продава ми сподели, че имали много рекламации и вече не ги препоръчват. Сега купихме няколко Банера, ще ги видим, ама цената им е доста по-добра от Вартата. Много ми похвалиха Искра, в момента били супер, оправили си някакъв кусур и сега били ОК(произвеждали и за някоя от големите марки, ама забравих коя). А Искрата пък е на половината от цената на Вартата.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за добавка!

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    А Искрата пък е на половината от цената на Вартата.
                    Български акумулатор повече няма да сложа посмъртно на никой от автомобилите си! Пускат електролит - от тук малко, от там малко, уж почти хич, ама клемите ти на втория месец са целите в окис. Яйде нЕма нужда! Цената не случайно е наполовина.

                    Пак, Varta и Bosch е едно и също с различни лепенки, или поне до миналата година все още беше така.

                    За Banner впрочем съшо имаше разни подобни приказки, дори тук във форума.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за добавка!

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      Мое мнение - не си купувайте Варта. Не е това, което беше...
                      Мдааа... и аз бера ядове с два полу-тягови... Ползвах ги съвсем малко за задвижване на 24 волтов ел. мотор за лодката /Motorguide XI-5 с дистанционно и вграден GPS/... Направи ми впечатление, че бързо свършват и след зареждане започнах да ги меря... 3 седмици в покой, без консумация и паднаха на 12 волта без товар... За сравнение обикновеният стартов на лодката е "Perion", напрежението си стои почти без промяна /от напълно зареден почти веднага отива на 12.7 и след това почти не мърда - след месец покой с няколко кратки включвания на хидравликата /с ел. мотор/ и/или сонара е към 12.5 волта...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за добавка!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Отиваш в Bosch, казваш си каквото те питат, и каквото излезе по каталог - това е.....
                        Вече съвсем не съм толкова убеден...
                        Преди година от представител на Бош исках да закупя необслужваем акумулатор за една баничарка Евро 4 (Фиат Добло 1.3Д)... Стария оригинален 'заводски' акумулатор 45-50Ач бе заминал на 50% и дизелчето бе почнало да се мъчи......
                        Бош ми казаха, че трябва да си взема Бош S6 AGM 65Ач или нещо подобно.... За ~ 300лв, щото такъв акумулатор излизал за този автомобил в каталога (книжния - показаха ми го)...
                        Обясних им, че искам S5 / 62Aч, a не е AGM....
                        Не можело - че нямало да ми дадат гаранция за акумулатора, щото не бил за този автомобил!!!
                        Резултата е ясен - взех си друг акумулатор от друго място...
                        Български - 3 години въртя Монтански, взет насред пътя, за Кашкая на съпругата, щото стария умря внезапно, и то насред дълъг път... Колата стои по месец без да се пипне, и инцидентно се шофира предимно на кратки разстояния... Вчера след седмичен престой при -4С (и около месечен след малко по-голямо шофиране) си запали от раз, колкото да преместя колата на паркинга Та сега и да се наложи да го сменя - не мисля, че съм се прекарал...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос за добавка!

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Вече съвсем не съм толкова убеден...
                          Преди година от представител на Бош исках да закупя необслужваем акумулатор за една баничарка Евро 4 (Фиат Добло 1.3Д)... Стария оригинален 'заводски' акумулатор 45-50Ач бе заминал на 50% и дизелчето бе почнало да се мъчи......
                          Бош ми казаха, че трябва да си взема Бош S6 AGM 65Ач или нещо подобно.... За ~ 300лв, щото такъв акумулатор излизал за този автомобил в каталога (книжния - показаха ми го)...
                          Обясних им, че искам S5 / 62Aч, a не е AGM....
                          Не можело - че нямало да ми дадат гаранция за акумулатора, щото не бил за този автомобил!!!
                          Резултата е ясен - взех си друг акумулатор от друго място...
                          Български - 3 години въртя Монтански, взет насред пътя, за Кашкая на съпругата, щото стария умря внезапно, и то насред дълъг път... Колата стои по месец без да се пипне, и инцидентно се шофира предимно на кратки разстояния... Вчера след седмичен престой при -4С (и около месечен след малко по-голямо шофиране) си запали от раз, колкото да преместя колата на паркинга Та сега и да се наложи да го сменя - не мисля, че съм се прекарал...
                          Еми можеш и сам да провериш какво им излиза по каталога и да им го навреш под носа.

                          За българския ще повярвам че е читав когато след 10-ина хиляди километра пробег (и лято и зима) снимаш клемите и гнездото, в което седи, и по снимките няма и помен от киселина или корозия. Аз затова не взимам български. До тук нямам случай на български, който да не "мокри" почти незабележимо около клемите или да не прави бели по ламарините около него.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос за добавка!

                            Спарки, мислиш ли, че не съм го направил... Разпечатах го цветно... 'Ама в нашия официален книжен каталог пише друго'....
                            А за снимките - сега ще отида да го заснема Пробега е около 10-20 хиляди километра, и 3 години...

                            П.С.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24244922050_2c13e8313e_k.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5699429
                            Последно редактирано от slowtraveler; 22-01-16, 16:47.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос за добавка!

                              Авио дизел, не авио дизел, на -15 и надолу не пали и това си е. Хубаво, че само днес и утре го дават да е толкова студено, та когато сутрин бързам през делничните дни, да не ми се налага да слизам с шишетата гореща вода и да оливам филтъра и маркучите То и време трябва, за да се сгрее, а в 6.00 ч. да слизам до колата ми идва малко некомфортно. Ще видя и свещите де, но щом при до -10 и един път на -14 запали, едва ли е от тях. А и ако вече се затопли за постоянно, така и няма да ми се наложи да стигна до пробата с добавяне на бензин или анти гел.
                              Последно редактирано от Dydo; 23-01-16, 10:08.
                              SUV

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос за добавка!

                                Колега , 100 % нещо не ти е на ред. Днес сутринта запалих на -19 /по телефона и терм на климатроника/ без никакви проблеми. Не , че трябваше да ходя някъде - ей така , от чисто любопитство.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X