Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поредна тема за парното

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поредна тема за парното

    Хайде да използвам и аз темата за моя проблем с парното на Нива 1.6. Парно има само на най-високата степен. Вероятно проблема е в този резистор за степените, но къде се намира той? Друг проблем, който отскоро имам е, че както си карам парното започва да духа студено. Като изгася парното и след 1 мин. го включа пак започва да си духа горещо, заради което мисля, че не би трябвало да е от въздух в системата - по-вероятно ми се струва не добре работеща водна помпа, но пък си загрява, по наклон като пусна на скорост охлажда. Дайте някаква идея за тези проблеми,

    п.п. От известно време търся из интернета схема за това как се сваля таблото на Нива 2121, но намирам само за по-новите. Ще ми е полезен и акъл за това

  • #2
    От: Парното не работи - ваз 2108

    Какво значи "Като изгася парното и след 1 мин. го включа пак започва да си духа горещо", спираш притока на вода към радиаторчето или спираш самия вентилатор, кранчето отговарящо за парното има навик да ръждясва до спиране на работа, да не би да е ръждясало, някъде в полуотворено положение и заради това да е проблема
    П.П Тук е резисторния блок http://vazclub.com/niva/2121-2131/re...ilyatora-.html
    За таблото, виж в http://www.niva-faq.msk.ru или в http://www.autoprospect.ru/vaz/21213-niva/ В последния не съм сигурен дали имаше за 2121, но провери за всеки случай
    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 21-01-16, 10:50.
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Парното не работи - ваз 2108

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      Какво значи "Като изгася парното и след 1 мин. го включа пак започва да си духа горещо", спираш притока на вода към радиаторчето или спираш самия вентилатор, кранчето отговарящо за парното има навик да ръждясва до спиране на работа, да не би да е ръждясало, някъде в полуотворено положение и заради това да е проблема

      Кранчето не се пипа. Стои си само отворено. Имах предвид, че спирам вентилатора (който работи само на най-високата степен) и после пак го пускам.
      Аз за всеки случай сега съм подготвил водна помпа, кранче (малко по-различно от оригиналните и уж по-добро), термостат (оригинал), маркучи, панел за парното+нови жила за цялостна профилактика на охладителната система, но все се чудя къде може да е проблема. Затова ме и интересува къде е захванато таблото, за да избегна евентуалните щети, които бих нанесъл по него с теглене и джаскане

      Коментар


      • #4
        От: Поредна тема за парното

        Отделям темата защото парното на Самара и Нива нямат нищо общо.
        ---

        Така както разказваш имаш или въздух (ама това не е лесно защото Нива се самообезвъздушава) или много тиня която е задръстила радиатора.

        Коментар


        • #5
          От: Поредна тема за парното

          Здравейте,

          и аз имам проблем с парното на Нивата. При пуснат вентилатор, дори и на 2ра степен няма достатъчен обдух да челното стъкло. Поразрових се и видях, че в ръководството за ремонт при вентилатора има монтиран дифузор. При мен той липсва. Колата е 21214, 2006г. Може ли от там да идва проблема?

          Прилагам и снимка:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27-2121-25-03-06.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5731041
          Последно редактирано от KamAZadjiq; 13-10-16, 08:49.
          Танки грязи не боятся!

          Коментар


          • #6
            От: Поредна тема за парното

            Може.

            Коментар


            • #7
              От: Поредна тема за парното

              Може,но провери в двигателният отсек входа на засмукване,най-вероятно е пълен с листа и боклуци.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Поредна тема за парното

                Чист е и аз първо за там си помислих. А и преди няколко седмици сменях радиаторче и го проверих. Допълнитено на капака имам от тези черните "дифузори", дато уж ппазят от шумата.
                Танки грязи не боятся!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X