Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имахме ли тема за CR-V vs. Santa Fe?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имахме ли тема за CR-V vs. Santa Fe?

    Имаме човек колебаещ се м/у Honda CR-V 2005 година и Hyundai Santa Fe 2006г. Става въпрос само и единствено за бензинови автомобили.
    Аз лично с мнението си накланям везните към хондата, просто защото имам известни наблюдения и съм пипал 2-3 екземпляра от първата и втората генерация. И понеже не съм срещал с тях до сега никакви проблеми, освен нормалните поддръжка и обслужване, описвам хондата така: Семпъл автомобил, здрав (на база опит от 100% градско каране в София), високо и обемно комби с предно предаване (системата за двойно предаване не я броя), с нормален разход на гориво за този тип автомобил. Нямам идея обаче за автоматичните скоростни кутии, а повечето екземпляри 2005-2006г. са автоматици, дали са надеждни.
    За санта фе-то нищо не мога да кажа, освен че изглежда по-модерно от хондата и че предполагам, че 2,4 бензина е издръжлив и безпроблемен мотор. За 2,7 мотора, както и за кутиите и ходовата част нямам никакви наблюдения. Двойното предаване и на хюндая също не го броя, скоро имахме един проблемен тъксън та го видях колко са му възможностите.
    Ми това е, очаквам Вашите мнения и споделяне на опит.
    Всеки трети е шести

  • #2
    От: Имахме ли тема за CR-V vs. Santa Fe?

    Аз имам опит с 2008г V6 2.7 и мисля, че е в пъти по-добър вариант от 2.4... Те и двата не са масови - поне 80% от СФ-тата са дизел... Моя екземпляр беше 5ст ръчка, купен на 2г и продаден на 3г и равносметката за 1г /30 000км е една смяна на масло /купих го току-що обслужен/, едни предни накладки и комплект гуми - оригиналните Кумхо бяха криви /биеше волана/... буквално една лампичка не ми е светнала... По-безпроблемен няма как да бъде...
    Ако ти трябва по-обемен автомобил, СФ-то е за предпочитане, но ако ще го караш основно градско, може би хондата е по-подходяща...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Имахме ли тема за CR-V vs. Santa Fe?

      А разлика в 4х4 системите на СФ1 и СФ2 има ли ? А между дизел и бензин СФ2 ? Че в другата тема, където се коментира основно СФ1 се прокрадват такива мнения ...

      Коментар


      • #4
        От: Имахме ли тема за CR-V vs. Santa Fe?

        Имахме служебен Санта Фе 2008г. Чисто като обем и като пространство и лукс, Хюндая е осезаемо по-голям от Хондата. Иначе за бензиновите мотори, Хондовите са доста безпроблемни и надеждни. Имат особености при газифициране, с които трябва да се внимава. Нямам наблюдение за бензиновите на Хюндай. Този който карах беше дизел автомат.

        Коментар


        • #5
          От: Имахме ли тема за CR-V vs. Santa Fe?

          Започвам 6-та година със CR-V. Настоящото е 2-ра генерация, предишните 2 бяха 1-ва ген. И трите 2-литров бензин, 4-степенен автоматик. Първите 2 бяха JDM, и двете произведени октомври 1995-а. Двигател В20В, 128 коня, без vtec. Първото го скрапирах, точно след 16-ия му рожден ден, на 175К км след среща с тлъст английски дивеч със скорост 100 км/ч. След месец вече бях паркирал второто пред нас. Разлика с първото само в цвета, 16-годишно, 170К км. Скрапирах го след 3г, на 230К км, точно след 19-ия му рожден ден, воден от желанието за нещо по-ново, и от НЕжеланието да кърпя дупки по праговете и "душемето"

          Една седмица преди това вече се бях сдобил с третото CR-V. По традиция 2-литров бензин, автоматик, края на 2003-а. Двигател К20А4 i-vtec. За незапознатите, i означава интелигентен, което при този двигател е сбор от икономичен vtec и VTC (Variable Timing Control). Има и модификации на К20 двг с "нормален" vtec + VTC. Детска болест на точно този двигател K20A4, от точно тази година (впоследствие отстранена) е износване на разпределителни валове, вследствие недостатък в мазителната уредба, и използване на неправилно масло.

          Kакто каза Самодържец, изключително рентабилни автомобили.
          Автоматикът също е интелигентен, което съчетано с интелигентния vtec, позволява аз да командвам нещата, донякъде. Компютрите на двг и кутията са адаптивни, т.е. следят моя стил на каране, и настройват по него работата на двг и кутията. Така получавам това, което искам - пенсионерски, или достатъчно агресивен автомобил

          Автоматикът, при правилни експлоатация и поддръжка, е на практика неубиваем. Не съм се задълбочавал, има ли, и каква е разликата в кутиите на 1-ва и 2-ра генерации CR-V. Същото се отнася и до системата 4х4 (RT-AWD cъс DPS, т.е. двойна помпа + многодисков съединител в маслена баня). Тя е прикачена към задния диференциал, и ползва общ маслен картер с него. Правилната поддръжка за ск.кутия и DPS-a приключва с редовна смяна на маслата, и ползване само и единствено на препоръчаните от производителя.

          Нямам задълбочени познания върху SantaFe-то. Последните 9г. съм карал доста такива, обаче само в рамките на няколко километров тест драйв, включен в Годишния Технически Преглед.

          Айде, че стана голям роман
          Последно редактирано от krasi-mir; 21-01-16, 11:38.
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #6
            От: Имахме ли тема за CR-V vs. Santa Fe?

            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
            А разлика в 4х4 системите на СФ1 и СФ2 има ли ? А между дизел и бензин СФ2 ? Че в другата тема, където се коментира основно СФ1 се прокрадват такива мнения ...
            между СФ1 и СФ2 общото е само емблемата
            СФ1 дизел е постоянно 4*4... СФ2 е напрактика с предно и осезаемо забавяне на задния мост... СФ3 е с подобрена /електронна/ с-ма и не се усеща забавянето по този начин... На их55-цата явно е като на СФ3, защото напрактика не усещам закъснение... Вчера маневрирах /паркирах на заден/ в дълбокия сняг с една платформа и почти не превъртаха гумите...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Имахме ли тема за CR-V vs. Santa Fe?

              Само да вметна тук нещо - и бензиновите СФ1 са с постоянно 4х4 + ЛСД на задния диф... Не е само при дизела това Full Time 4x4
              ..::2002 Hyundai Santa FE 2.4L 4WD::.. 0885 54 44 67

              с гуми HANKOOK DynaPro A/T RF10

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X