Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Валтер ПП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Валтер ПП

    Преди време имах подобен проблем с пистолет 7.65 мм (не Валтер, но близка система): за всеки изстрел бяха нужни 2 (даже 3) натискания на спусъка - първото за "загрявка" . Аз също мислех, че е от патроните и пробвах най-различни: някои даваха по-добър резултат (6-7 от 10), а други по-лош (4-5 от 10). Логично понеже има "по-меки" и "по-твърди" капсули.
    Оказа се, че след смяна на блока, новият не "затваряше" плътно и иглата идваше далеч и встрани. На този малък диаметър и най-дребното отклонение може да направи проблем.

    Коментар


    • #62
      От: Валтер ПП

      Ето една снимка как изглеждаше проблемът при мен.

      Честита Коледа и Весели Празници!

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bad Slide.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5738744

      Коментар


      • #63
        От: Валтер ПП

        Ми няма да гръмне. Центъра на кабзата под който се намира наковалнята не е засегнат.
        Мирише ми на неоригинално жило или върха му не е заострен правилно /на ексцентрик е/.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #64
          От: Валтер ПП

          До Чичо:


          Съгласен, че щеше да се случи същото ако беше това, което казваш, но в действителност причината беше от по-друга: реших да пробвам "мъника" с Р+ ...и блока не издържа. Поръчах нов, но той не затваряше напълно от едната страна. Наложи да го пратя на "лечение"......сега е като "разлютен комар". Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LWS2.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:5738982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LWS1.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5738983

          Коментар


          • #65
            От: Валтер ПП

            Ей тука на ПП-то дядо му c некои далечни роднини Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Walther 4-1.jpg
Прегледи:1
Размер:180.1 КБ
ID:5738984Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_1484.jpg
Прегледи:1
Размер:184.7 КБ
ID:5738985

            Коментар


            • #66
              От: Валтер ПП

              Баси, от какво ги правят тези пищови?
              С на ПП-то дядо му си играех като ученик, ма тогава 7,65 патрони бяха много кът,
              а тези които се намираха "не палеха" макар, че ги биеше в центъра
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #67
                От: Валтер ПП

                До Чичо:


                1. Моят бръмбъзък е от 1987-ма и тогава за блока са използвали 17-4SS (X5CrNiCuNb16.4). В момента се прави от 415SS (X3CrNiMo13-4). Мързи ме да ровя за сравнителни таблици, но производителят твърди, че това е за да даде възможност да се използват "модерните" Р+ патрони. Аз специално го пробвах с едни 280 J дулна енергия (за сравнение нормалните заряди имат около 190-200 J). Издържа 15-на изстрела. Любопитното е, че си "гърмеше", само дето не искаше да изважда гилзите (гръмнал съм поне 2-3 пъти преди да си сложа очилата) .... Лакомията винаги създава проблеми.


                2. Май-доста отдавна си бил ученик, а?
                Малко бъзик щото този "ДЯДО" на снимката е от произведен 1925 ...... Между другото гърми си съвсем културно и на 10 м дава задолволителна точност. Гледам да не го "зоря" много - макс 2/3 пълнителя, все пак е на преклонна възраст. Най-удивителното му е усилието на спусъка - 2.2 кг.... за армейски пистолет серийно производство от онова време е просто фантастика.

                Коментар


                • #68
                  От: Валтер ПП

                  Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение
                  До Чичо:


                  1. Моят бръмбъзък е от 1987-ма и тогава за блока са използвали 17-4SS (X5CrNiCuNb16.4). В момента се прави от 415SS (X3CrNiMo13-4). Мързи ме да ровя за сравнителни таблици, но производителят твърди, че това е за да даде възможност да се използват "модерните" Р+ патрони. Аз специално го пробвах с едни 280 J дулна енергия (за сравнение нормалните заряди имат около 190-200 J). Издържа 15-на изстрела. Любопитното е, че си "гърмеше", само дето не искаше да изважда гилзите (гръмнал съм поне 2-3 пъти преди да си сложа очилата) .... Лакомията винаги създава проблеми.


                  2. Май-доста отдавна си бил ученик, а?
                  Малко бъзик щото този "ДЯДО" на снимката е от произведен 1925 ...... Между другото гърми си съвсем културно и на 10 м дава задолволителна точност. Гледам да не го "зоря" много - макс 2/3 пълнителя, все пак е на преклонна възраст. Най-удивителното му е усилието на спусъка - 2.2 кг.... за армейски пистолет серийно производство от онова време е просто фантастика.
                  1. Въпроса ми беше реторичен. По принцип оръжията са разчетени да издържат най-малко двойни налягания.
                  2. Ами май точно 50 години от тогава. "Дядото" е с вътрешно петле и само качеството на патроните може да му попречи да не гърми редовно. Ако състоянието на цевта отговаря на външния вид от снимката точността му трябва да е много добра. Моя беше по-мърляв с неоригинални чирени, но цевта му беше добра. Патроните обаче бяха "партизански". Десет години след това получих достъп до нови патрони, но "дядото" го нямаше вече. А ти не го жали, оръжието се бои от неподдържане. Стрелбата не го плаши.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #69
                    От: Валтер ПП

                    1.Не мога да споря - тръгнал си на училище преди мен, значи си пo-знаещ. Аз обаче съм вече подозрителен към всякакви там "базикни" когато става дума за патрони. Имах подобен случай и с друг калибър - намерих и купих по-евтинки, ама се оказа че са презареждани (reloaded), нищо че ги получих във фабрични кутийки. Някой ги е "бързал" и е "натъпкал" куршумите по дълбоко - почти половината имаха осезаемо раздуване на гилзата (ама се виждаше само под лупа) и не влизаха докрай в патронника. Резултатът беше счупена игла. Хем трябваше да купя нова, хем ги изхвърлих. След разправиите и бъркането в джоба покрай ремонтите купувам само стандартни патрони ... страх лозе пази, и как беше още "евтиното винаги излиза по-скъпо".
                    2. Редовно го извеждам "дядото" на разходка .... ама така по-внимателно, пенсионер е вече. Освен това при мен (от другата страна на "гьола") малките калибри (6.35 и 7.65) са доста по-скъпи, а и по-дефицитни от 9х17; 9х18 и 9х19.


                    Като казваш "партизански" патрони - имаш впредвид възрастта им или става дума за начина на съхранение? Питам, понеже преди 2-3 год на едно изложение купих насипни за Махнлихер (8х56R) - австрийски, германски и нашенски, произведени между 1936 и 1942 год. Избумках ги всичките, без нито една засечка ...е оставих си по 2-3 (да се фукам наоколо)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Валтер ПП

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      По принцип оръжията са разчетени да издържат най-малко двойни налягания.
                      Като стандарт още от преднопълнещите е заложено оръжието да може да понесе инцидентно 3 пъти нормалния заряд с който ще работи . В Русия още цар Петър е въвел правилото отлялите оръдието зареждат троен заряд и гърмят ако издържи се приема на въоръжение ако се пръсне значи майсторите не са чак толкова майстори и обикновено си отиват с оръдието . Тогава още много малко се е знаело за процесите в чугуните и стоманите и за фактора умора на метала .
                      Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение


                      Като казваш "партизански" патрони - имаш впредвид възрастта им или става дума за начина на съхранение? Питам, понеже преди 2-3 год на едно изложение купих насипни за Махнлихер (8х56R) - австрийски, германски и нашенски, произведени между 1936 и 1942 год. Избумках ги всичките, без нито една засечка ...е оставих си по 2-3 (да се фукам наоколо)
                      Проблема при старите патрони идва най вече от барута . Той като цяло е на целулозна основа и е силно хигроскопичен . Ако патроните не са съхранявани както трябва и са поели влага има голяма вероятност част или целия барут в патрона да се е разградил образувайки пирокселинови съединения вътре . Това води обикновено до произволно самоусилване на заряда .
                      Последно редактирано от sek.1; 28-12-16, 07:41.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Валтер ПП

                        При старите патрони, барутните частици се слепват, което пречи на възпламеняването да става постепенно (плавно повишаване на налягането). Образувалата се "буца" от барутни зърна при запалване детонира и рязко повишава налягането и резултата е кабум.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • #72
                          От: Валтер ПП

                          Първоначално публикуван от peniko Преглед на мнение

                          Като казваш "партизански" патрони - имаш впредвид възрастта им или става дума за начина на съхранение? Питам, понеже преди 2-3 год на едно изложение купих насипни за Махнлихер (8х56R) - австрийски, германски и нашенски, произведени между 1936 и 1942 год. Избумках ги всичките, без нито една засечка ...е оставих си по 2-3 (да се фукам наоколо)
                          Като казвам "партизански" имам предвид и двете.
                          8 милиметровите за Манлихера /писах за тях някъде/ са "железни". В ОСО-то преди да го напусна 1985 г. и да ида в "органите" имахме към 30 милиона такива патрони. От МНО ни отпускаха много ограничено патрони за АК само за военно-полевото на учащите, щото ние "сме си имали" за стрелби с другите възрастови групи трудова младеж и колективи. И се даде интифа - масови стрелби с Манлихера. Не знам колко десетки сандъци по 1080 бр. всеки съм прекарал с Жигулата от окръжния склад /два пъти й пребойдисвам багажника отвътре / Производство 1939 г. с пречупените кръстове отзад на гилзите.
                          В картонени кутийки по две пачки вътре с надписи на немски.
                          Е не помня патрон да е отказал.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #73
                            От: Валтер ПП

                            Първоначално публикуван от xaoc73 Преглед на мнение
                            Почти всички нови оръжия (а и не само оръжия) умишлено се произвеждат нетрайни с цел да се развалят след гаранционния срок и да си купиш ново. Затова и американските боклуци стават само за американския пазар, където оръжията са евтини и лесно достъпни.
                            В тази тема поставих проблема относно Валтер ПП и неслучайно търся колега с такова оръжие.
                            Закупих го преди около 20 години втора ръка, без документация, но беше доста добро. Едва наскоро ми се стори, че е време да си набавя по-съвременно оръжие и си купих стабилен Глок като второ КНО, но ми стана любопитно кога и къде е произведен Валтерът ми, защото няма абсолютно никакви надписи по него, освен серийният номер (нито вътре, нито вън). След справка в един англоезичен валтерски форум, ми казаха, че моят Валтер бил произведен (само на база номер) през 1943 г. в Третия райх, което силно ме учуди. Не допускам, че 73-годишно оръжие може да стреля така перфектно. А и, освен това, липсват обичайните за онова време орел или надписи върху оръжието. Затова мисля, че във форума грешат.
                            Затова и пуснах този пост с надеждата да намеря човек със същото оръжие - Валтер ПП 7,62 с единствен надпис сериен номер еднократно отвън вдясно.
                            Здравейте,
                            Вижте снимките.
                            Валтер ПП - 7.65 немски.
                            С много мерак го намерих и от руски армейски пистолет 9х19 минах на този валтер
                            Оксидации, елуксации на алуминиевата рама.
                            След стрелби по веднъж седмично - резултата на снимката.
                            Смяна на частта и всички заспа.
                            Ядосах се и от тази пролет взех Walther PPK/S 9x17
                            Оръжието беше на мой познат. С него не е стреляно 100 патрона за 6 г.
                            При мен за 3 месеца - резултата на снимката по-долу.
                            Та като извод - за мен вече оръжията са "Армейски" и за "ширпотреба"
                            Само за сравнение: С "армейското" оръжие 9х19 руско производство -изстреляни патрони - над 5 хил. проблем никога независимо от боеприпаса
                            Умишлено не споменавам марка на пистолета за да не създаваме излишни дискусии :-)
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #74
                              От: Валтер ПП

                              Здравей колега и на моя Валтер ППК/С 9х17 ми се счупи по същия начин изхвърлящия механизъм, ти успя ли да го намери и да го замениш, че при нас в София в ВИПА ми казаха че само могат да ме насочат къде да ми изработят такава част.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Валтер ПП

                                Здравей колега ,
                                Аз с малко преработка сложих от РРК-то...но един проблем си остава.
                                Все още не съм намерил тази хуйня...дадох я на машинен инженер...направи чертеж....във формат директно за CNC фреза да се зареди да го изреже...Стоманата следва да е 65G...
                                Но така и не намерих кой да го изработи...
                                Все едно им поръчвам част за ядрения колайдер в ЦЕРН....
                                Шибана работа..
                                Поне на 3- ма косаджии съм казал ако има такъв Валтер да ме се обадят....нищо донсега...като се има предвид, че съм им казал
                                "Бюджет унлимитет"
                                Я дай някакъв твой тел. да не спамим тук.


                                Изпратено от моят Lenovo Z90a40 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X