Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    ...

    М/у другото смесването на разлини ATF приемливо ли е? Примерно и двете са Dexron 3, но различни марки?
    ...
    Не, или поне не би трябвало ако маслото е истинско и си покрива стандарта за спецификацията.

    И за маркучите, че съм пропуснал приказката.
    Късата версия:
    Ползвал съм почти всичко на пазара, но като цена/качество съм най-доволен от Ханзафлекс (маркучите са Hansa-flex) на "Ботевградско", на ъгъла преди реката, в посока изход от София.
    Имат всякакви маркучи като характеристика и размери, а и слагат щуцери.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #62
      От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

      Колеги, кажете когато попадна на голямо задръстване по магистралата, на каква позиция е най-правилна и щадяща за автомата при често дълги престои на едно място, на P или N? Четох доста противоречиви мнения, иначе в задръстванията по светофарите в града съм си основно на D, но ако попадна някъде където се чака по много време.... N или P ? Също така бих искал да попитам, като минавам през даден проход, вярно ли е че е добре да съм на позиция 3, при дълги изкачвания и спускания, също така на позиция "3" и ако се наложи да тегля нещо на равен път? Спортния режим "S" дали облекчава работата на двигателя и на автомата при стръмните изкачвания, като сменя по-дълго предавките си?
      Последно редактирано от Еделвайс; 26-06-16, 11:14. Причина: Допълнителни въпроси

      Коментар


      • #63
        От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Колеги, кажете когато попадна на голямо задръстване по магистралата, на каква позиция е най-правилна и щадяща за автомата при често дълги престои на едно място, на P или N? Четох доста противоречиви мнения, иначе в задръстванията по светофарите в града съм си основно на D, но ако попадна някъде където се чака по много време.... N или P ? Също така бих искал да попитам, като минавам през даден проход, вярно ли е че е добре да съм на позиция 3, при дълги изкачвания и спускания, също така на позиция "3" и ако се наложи да тегля нещо на равен път? Спортния режим "S" дали облекчава работата на двигателя и на автомата при стръмните изкачвания, като сменя по-дълго предавките си?
        Нищо противоречиво не виждам - ако продължително кесиш на празен ход - P или N, в зависимост от това дали си под наклон и дали искаш да държиш натиснат педала на спирачките. Ако си под наклон - по-добре на N + спирачки, а не на Р. За изкачване по наклони - доста автоматици си имат бутон за това с различно обозначение OD/off, tow/haul, ако няма, просто като усетиш кутията да превключва ту една нагоре, ту да сваля една предавка надолу и това да го прави неестествено често, правиш като при ръчната скоростна кутия - сваляш сам с лоста предавка (напр. вклрючваш на 3 или 2) надолу и така си спестяваш непрекъснатите придърпвания и щадиш кутията от възможно прегряване или повреда.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #64
          От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Нищо противоречиво не виждам - ако продължително кесиш на празен ход - P или N, в зависимост от това дали си под наклон и дали искаш да държиш натиснат педала на спирачките. Ако си под наклон - по-добре на N + спирачки, а не на Р. За изкачване по наклони - доста автоматици си имат бутон за това с различно обозначение OD/off, tow/haul, ако няма, просто като усетиш кутията да превключва ту една нагоре, ту да сваля една предавка надолу и това да го прави неестествено често, правиш като при ръчната скоростна кутия - сваляш сам с лоста предавка (напр. вклрючваш на 3 или 2) надолу и така си спестяваш непрекъснатите придърпвания и щадиш кутията от възможно прегряване или повреда.
          Мерси за съвета

          Коментар


          • #65
            От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

            и винаги дърпай ръчната преди да сложиш на Р
            no signature no problems

            Коментар


            • #66
              От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

              Е
              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              и винаги дърпай ръчната преди да сложиш на Р
              Това ми го казаха задължително да го правя, това касае при всякакви наклони за да няма напрежение на щифчето и да прескочи зъб, така и иначе още с Фронти имам навика винаги да дърпам ръчната преди да гася, само зимно време ще е малко риск при дръпната ръчна и да замръзнат жилата, та ще гледам да я паркирам по равно 

              Коментар


              • #67
                От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                напрежение на щифчето и да прескочи зъб,
                Това искам да го видя при напълно изправен механизъм И защо по дяволите производителя се е постарал да сложи тоя механизъм? Сигурно да утежни консттрукцията? А пък и позиция Р на лоста е сложил!! Той ли пък за какво служи? А колко по лесно би било R, N+ръчна и D!!

                Коментар


                • #68
                  От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  Това искам да го видя при напълно изправен механизъм И защо по дяволите производителя се е постарал да сложи тоя механизъм? Сигурно да утежни консттрукцията? А пък и позиция Р на лоста е сложил!! Той ли пък за какво служи? А колко по лесно би било R, N+ръчна и D!!
                  Интересно тази логика какво казва за ръчната спирачка?!?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #69
                    От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                    Ами казва ,че когато си на N се ползува ръчна за избягване на самоволно тръгване на автомобила. Има си приложение и ръчната, и тя не е сложена случайно.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                      Ти спирал ли си на наклон само на Р позиция на лоста без ръчна? И ако да, приятно ли е усещането, при тръгване да се бориш с бутона за освобождаване на скоростният лост?

                      п.п. който има ръчна да си я ползва
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #71
                        От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                        A при лост без бутон?!
                        ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                        ТЕЛ;0876228770

                        Коментар


                        • #72
                          От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от Данаил Андреев Преглед на мнение
                          A при лост без бутон?!
                          Аз лост без бутон на фронтера не съм виждал. Ти?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #73
                            От: Допълнително охлаждане на автоматична скоростна кутия

                            Който е разглобявал половин автомобил барабар със скоростите за да освободи лоста от P няма да е такъв философ защо да се дърпа ръчната преди да се сложи на Р. Но свят широк хора всякакви.....
                            no signature no problems

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X